منو
سبد خرید

سرکابل سرد

  سرکابل سرد یا Cold Shrink Termination یکی از تکنولوژی های جدید در صنعت اتصالات کابل می باشد. این سرکابل، یک پارچه است. این به آن معنی است که در سرکابل سرد بدنه سرکابل، استرس کنترل و بشقابک ها همگی بر روی یک فنر قرار دارد و برای نصب کافی است بعد از آماده سازی کابل، سرکابل را در محل مورد نظر قرار داده و فنر آن را بکشیم.  همانطور که مشخص است این سرکابل بدون نیاز به حرارت و شعله تورچ بر روی کابل نصب می شود از این جهت عنوان سرد  Cold shrink به آن اطلاق می شود. 

 

فیلم آموزشی نصب سرکابل سرد

 

 

 

به طور کلی اتصالات سرد از جنس سیلیکونِ با دوام می باشد که قابلیت اطمینان و دوام بالای این اتصالات را تضمین می کتد. علت انتخاب سیلیکون برای اتصالات سرد ویژگی های منحصر به فرد این ماده می باشد. سیلیکون ها می توانند در برابر شرایط بد آب و هوایی مثل محیطهای آلوده به مواد شیمیایی، گرد و خاک، شرایط بارانی و برف و سرما و همچنین اشعه UV مقاوم تر عمل کنند. سیلیکون همچنین میتواند انعطاف پذیری طبیعی خود و فشار ثابت بر روی کابل را در دماهای مختلف حفظ می کند.


 

ویژگی های سرکابل سرد :

  • جنس بدنه از سیلیکون می باشد.

  • سیلیکون نسبت به پلی اتیلن های به کار رفته در سرکابل حرارتی در برابر اشعه UV خورشید مقاوم تر می باشد.

  • بر روی سیلیکون آب به صورت قطره ای قرار میگیرد و این خود مانع از پیدا شدن مسیری بر روی بدنه سرکابل در هنگام بارندگی از کابلشو تا شیلد می شود.

  • یکی از خواص سیلیکون شکل پذیری آن می باشد. لذا در هنگام نصب، بدنه سرکابل، به طور کامل بر روی عایق کابل قرار گرفته و تقریبا می شود ادعا کرد هیچ گپ هوایی در زیر بدنه سرکابل باقی نخواهند ماند.

  • به واسطه خواص عایقی بهتر سیلیکون، طول بدنه سرکابل سرد نسبت به سرکابل حرارتی کمتر می باشد. بنابر این استفاده از سرکابل سرد در مکان هایی که محدودیت فضا وجود دارد توصیه می شود. 

به طور خلاصه میتوان گفت جنس سیلیکون بدنه سرکابل سرد مزایایی را برای این سرکابل به وجود آورده که منجر به کوتاه تر شدن بدنه این سرکابل سرد نسبت به سرکابل حرارتی گردیده است.

 

برندهای مختلف سرکابل سرد در بازار

با توجه به مزایای استفاده از سرکابل سرد در صنعت برق، بسیاری از شرکت های توزیع نیروی برق به سمت استفاده از تکنولوژی Cold shrink ها روی آورده اند. در تولید این اتصالات، شرکت های آمریکایی پیشرو بودند. 

کمپانی 3M آمریکا در سال 1968 فناوری سرد را برای - اولین بار در سرکابل و مفصل فشار متوسط ثبت اختراع کرد و بعد از آن شرکت های بزرگ دیگری اقدام به تولید  و عرضه این محصولات در بازار بودند. کمپانی هایی از قبیل ریکم Raychem , الکان Elcon. انستو Ensto و ...

 

 

 

تولید کننده: انستو مدل: CITH31.2402~3
سرکابل سرد 3 کر هیبریدی - برند انستو فنلاند در صورت استفاده برای شبکه برق 3 رشته (3 کر) باشد و برای نصب سرکابل نیاز به سرکابل سرد باشد پیشنهاد فروشگاه اینترنتی فازنول سرکابل سرد هیبریدی می باشد. واژه هیبرید به این معنی است که بدنه و استرس کنترل و بشقابک ها از جنس سیلیکون بوده ک..
0 تومان
تولید کننده: انستو مدل: CIT1.2402~3
سرکابل سرد انستو Ensto،  رنج وسیعی از کابل ها رو پوشش میدهد. تعداد لوازم جانبی این تجهیز کم می باشد همین امر به بسته بندی کوچک آن کمک کرده است. طراحی این سرکابل به نحوی است که با کاهش مراحل نصب ، موجب سرعت انجام نصب شده است.   فیلم نصب سرکابل سرد انستو ...
5,285,000 تومان
تولید کننده: نیروگستر برق یکتا مدل: NGBY-cold shrink termination
سرکابل سرد شرکت نیروگستر برق یکتا در رنج ولتاژ  12/20 (24) کیلوولت قابل نصب بر روی کابل خشک زمینی و کابل خودنگهدار فشارمتوسط در شبکه توزیع نیروی برق می باشد. این سرکابل ساخت ایران می باشد. جنس بدنه از سیلیکون رابر است که قطعات اصلی سرکابل (بدنه سرکابل، استرس کنترل، بشقاب..
2,870,000 تومان
نمایش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)