منو
سبد خرید

مقالات

31 ار پست هوایی چیست؟
0 8
پست هوایی مجموعه ای از تجهیزات مشتمل بر ترانسفورماتور، تابلوی فشار ضعیف، کات اوت فیوز، برقگیر و ... است که در هوای آزاد و بر روی پایه نصب می گردد. پست..
20 ار نحوه خواندن حروف شناسایی کابل ها
0 6
در این مقاله با نحوه ی خواندن حروف شناسایی کابل ها طبق استاندارد VDE آلمان آشنا می شویم. با توجه به شرایط مسیر کابل کشی، در انتخاب نوع کابل باید به تر..
18 ار اتصالات کلید و پریز و مداربندی آنها
0 9
کلید و پریز برق از بخش های مهم هر محیطی که برق در آن جریان دارد به حساب می آید. نصب کلید و پریز در عین حال که کار مشکلی نیست اما باید با دقت انجام و ت..
14 ار اهمیت نصب صحیح سرکابل و مفصل
مدیر مدیر 0 35
نکات مهم در مورد نصب سرکابل و مفصلشبکه کابل زمینی بدون استفاده از اتصالات کابل قابل پیاده سازی نمی باشد. این اتصالات شامل انواع سرکابل و مفصل می ش..
11 ار انواع لامپ
مدیر مدیر 0 11
دسته بندی ذکر شده در مقاله منابع تولید نور، در واقع یک تقسیم بندی اساسی و مبنایی است که هر یک از سه دسته اصلی فوق الذکر انواع دیگری را هم در بر می گیر..
11 ار منابع تولید نور
مدیر مدیر 0 9
منابع تولید نورمنابع تولید نور به دو دسته منابع طبیعی و منابع غیر طبیعی قابل تقسیم است.تنها منبع عظیم نور طبیعی، نور خورشید است، اما از آنجا که زم..
12 به‍ کنتاکتور و نحوه ی کارکرد آن
0 51
کنتاکتورها کلید های الکترومغناطیسی هستند که با استفاده از این ویژگی تعدادی کنتاکت را به یکدیگر وصل یا از یکدیگر جدا می کند. از این خاصیت جهت قطع و وصل..
08 به‍ آشنایی با انواع سیستم های توزیع نیروی برق
مدیر مدیر 0 217
عملکرد جهت حفاظت در برابر برق گرفتگی در سیستم های نیرو بستگی به وضعیت اتصال نقطه خنثی به زمین دارد. برای انتخاب آرایش صحیح یک سیستم نیرو و حفاظت های آ..
01 به‍ کابلشو و دوراهه چیست ؟
مدیر مدیر 0 197
در اتصالات کابل، کانکتورها به دو بخش تقسیم می شوند :کابلشو : که در سرکابل نقش برقراری جریان الکتریکی بین هادی کابل با سایر تجهیزات شبکه را برعهده ..
03 دی کلید مینیاتوری چیست ؟
مدیر مدیر 0 196
 کلید مینیاتوری (MCB)  یک تجهیز الکترومکانیکی جهت حفاظت از مدار است که به صورت اتوماتیک عمل می کند. MCB برای قطع کردن مداری که دچار اضافه بار و اتصا..
19 آذ آلومینیوم دایکاست چیست؟
مدیر مدیر 0 117
به نوعی ریخته گری که مواد مذاب تحت فشار به داخل قالب تزریق می شود را ریخته گری تحت فشار یا دایکاست می گویند. در این نوع ریخته گری برخلاف سایر روش ها ک..
15 مه‍ روش انتخاب سیم و کابل و استفاده از کاتالوگ
1 2088
اصولا برای انتخاب سیم و کابل مناسب از روش های محاسباتی کمک گرفته می شود، به طوری که با استفاده از آنها می توان مناسب ترین سیم و کابل را با توجه به رعا..
نمایش 1 تا 12 از 29 (3 صفحه)