منو
سبد خرید

مقالات

22 فر آشنایی با استانداردها
0 3
استاندارد چیست؟استاندارد در لغت به معنی داشتن نظم و مطابق قانون بودن است. مفهوم استاندارد ، تعیین کیفیت مناسب پذیرفته شده و توافقی برای هر کالا و یا..
14 فر رنگ بندی سیم و کابل
0 6
رنگ بندی کابل ها چگونه است؟تمامی سیم و کابل ها از استانداردهای رنگی خاصی پیروی می کنند. که هر رنگ نشان می دهد آن سیم خاص چه عملکرد ویژهای در مدار ان..
23 اس‍ سیستم ارتینگ چیست؟
0 96
سیستم ارتینگاختلاف پتانسیل بین دو نقطه سبب ایجاد انرژی الکتریکی می شود. این انرژی سبب ازکار افتادن تجهیزات برقی می شود. در سیستم برق مصرفی بین فاز ..
23 اس‍ معرفی منابع اصلی آزمون نظام مهندسی
0 19
 تعریف آزمون نظام مهندسی برقآزمون نظام مهندسی برق آزمونی است که در صورت قبولی مهندسان در این آزمون پروانه اشتغال به کار مهندسی را از سازمان نظام م..
19 اس‍ ترتیب قرار گیری سیم های تیر برق
0 32
تیر برق تیر برق تیری است که برای نگهداری از خطوط قدرت ،تاسیسات عمومی مانند انواع کابل ،ترانسفورماتور ، چراغ روشنایی خیابان به کار می رود.از تیرهای ب..
16 اس‍ آشنایی با شیشه های  هوشمند
0 39
شیشه‌های هوشمندشیشه هایی هستند که قادرند براساس محرک‌های خارجی، ویژگی انتقال نور خود را تغییر دهند. شیشه‌های هوشمند به دو دسته ی کلی فعال و منفعل طب..
13 اس‍ آشنایی با موتور برق
0 50
موتور برق چیست؟موتور برق دستگاهی است که انرژی مکانیکی ناشی از سوخت گاز یا بنزین و گازوئیل را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند.کاربرد های موتور ب..
13 اس‍ علت چشمک زدن لامپ LED
0 58
علت چشمک زدن لامپ LEDبا توجه به رشد نسل روشنایی در جهت کاهش مصرف برق، لامپ های LED جایگزین لامپ های رشته ای پرمصرف شدند. در اکثر خانه ها، ادارات و ...
13 اس‍ پنل خورشیدی چیست؟
0 43
پنل خورشیدی چیست؟امروزه مصرف انرژی و به خصوص انرژی های تجدید ناپذیر افزایش یافته است و مقدار این منابع به شدت رو به کاهش است. یکی از راه های استفاده..
13 اس‍ مثلث توان چیست؟
1 62
برای تعریف توان اکتیو و راکتیو ابتدا باید بدانیم در شرایط کلی با چند نوع بار رو به رو هستیم :بار الکتریکیبار الکتریکی خاصیت فیزیکی اصلی یک ماده اس..
06 اس‍ کنترل دور یا VFD
0 29
VFD چیست ، چگونه کار می کند؟در ابتدا درمورد اینورترها صحبت می کنیم زیرا یکی از قسمت های پر اهمیت درایوها بخش اینورتر آن می باشد. به زبان ساده اینورت..
29 به‍ دکل چیست؟
0 33
آشنایی با خطوط انتقال برق خطوط انتقال برق یکی از اجزای جدایی ناپذیر در سیستم برق قدرت هستند که وظیفه منتقل کردن برق از نیروگاه به مناطق مصرف کننده ب..
نمایش 1 تا 12 از 61 (6 صفحه)