منو
سبد خرید

مقالات

10 مه‍ پودر سفید کابل چیست
0 30
ممکن است تاکنون متوجه برخی از پودرهای سفید در کابل های برقی با جریان زیاد استفاده می شوند، شده باشید اما چرا؟ - جواب اینجاست.پودر سفید مورد استفاده ..
10 مه‍ آشنایی با نرم افزارهای برق
0 50
1 - نرم افزار Matlab  این نرم افزار از کاربردری ترین نرم افزار های مهندسی در رشته مهندسی برق و مکانیک می باشد که دانشجویان با استفاده از آن به ارایه پ..
06 مه‍ آشنایی با فیدر
0 29
فیدر  در مهندسی برق، خط تغذیه نوعی خط انتقال است. علاوه بر این، فیدرها خطوطی هستند که از طریق آنها برق در سیستم های قدرت منتقل می شود. مسیرهای کار..
31 شه‍ انواع سیستم اتصال به زمین
0 37
تاسیسات برقی ساختمان های مربوط به کاربری های زیر باید با رعایت مفاد مقررات ملی ساختمان و سایر آیین نامه ها و استانداردها اجرا شوند:الف)مسکونیب)تجا..
20 شه‍ خاموشی برق
0 32
سرنخ شبانه خاموشی روزانه خاموشی‌های روزانه، سرنخ شبانه دارد. اولین گزارش رسمی از فرابحران برق حاکی از این است که اگرچه تاثیر متغیرهای ساختاری بلند..
08 شه‍ جزیره ای کردن شبکه ی برق
0 58
جزیره ای شدن شبکه ی برق یعنی چه ؟  منابع تولید پراکنده این منابع توان الکتریکی را مستقیما به شبکه ی توزیع یا به مصرف کننده منتقل می نمایند. منابع ..
03 شه‍ آشنایی با اثر پوستی
0 56
اثرپوستی توزیع یکنواخت جریان الکتریکی روی سطح یا پوست رسانای حامل جریان ACرا اثر پوستی می نامند. به عبارت دیگر، غلظت بار در مقایسه با هسته رسانا ب..
20 مر برق AC خطرناک تر است یا DC؟
0 72
از اواخر دهه 1880، توماس ادیسون و نیکولا تسلا درگیر نبردی شدند که اکنون به نام جنگ جریانات معروف است. ادیسون جریان مستقیم را کشف کرد، جریانی که به طور..
20 مر نحوه ی قرارگیری ولتمتر و آمپرمتر در مدار
0 75
ولت متر ولت مترها ابزارهایی هستند که برای اندازه گیری اختلاف پتانسیل بین دو نقطه در یک مدار استفاده می شوند. ولت متر به موازات عنصر مورد اندازه گی..
18 مر آشنایی با پدیده ی گالوپینگ
0 71
نوسانات ناشی از باد  سه نوع حرکت ناشی از باد به شرح زیر وجود دارد:الف) گالوپینگ: گالوپ نوسان عرضی برخی از ساختارها است که به دلیل توسعه نیروهای ..
04 مر چرا کف پست برق آسفالت نمی شود؟
0 95
آیا می دانید علت این که کف پست های برق آسفالت نمی شود چیست؟یکی از سوالت فنی که ممکن است برای بسیاری از مردم سوال شود، این است که چرا کف پست های برق ..
04 مر جلوگیری از سوختن لوازم برقی هنگام قطعی برق
0 95
یکی از دغدغه های امروز ما قطع شدن یا نوسان برق می باشد.این دو پیش آمد میتواند تاثیر بدی روی لوازم برقی خانه داشته باشد و باعث سوختن و از بین رفتن آن ه..
نمایش 1 تا 12 از 91 (8 صفحه)