منو
سبد خرید

مقالات

15 مه‍ روش انتخاب سیم و کابل و استفاده از کاتالوگ
0 180
اصولا برای انتخاب سیم و کابل مناسب از روش های محاسباتی کمک گرفته می شود، به طوری که با استفاده از آنها می توان مناسب ترین سیم و کابل را با توجه به رعا..
15 مه‍ معرفی انواع نیروگاه تولید برق
0 35
مقدمه:تاریخچه تولید برق برمیگردد به سال 1879 که بن فرانکلین اثبات کرد که روشنایی میتواند یکی از فرم های انرژی الکتریسته باشد. پس از آن توماس ادیسون ..
15 مه‍ معیارهای انتخاب مقره های خطوط هوایی انتقال
0 59
یکی از مهم‌ترین موارد در طراحی خطوط هوایی انتقال نیرو، طراحی و انتخاب مقره می‌باشد. خطوط هوایی انتقال نیرو به علت گستردگی در مناطق مختلف کشور همواره د..
15 مه‍ پاسخنامه تشریحی آزمون نظارت برق سازمان نظام مهندسی مهر ماه 96
0 101
سوال: کدام یک از گزینه های زیر صحیح است؟ 1) هادی فاز در پریزهای تک فاز باید به ترمینال سمت راست پریز وصل شود.2) هادی فاز در پریزهای تک فاز باید ..
15 مه‍ معیارهای انتخاب و شرایط نصب کاشف های حریق
0 64
مشخص نمودن محل حریق در هر ساختمان به منطقه بندی دقیق در طراحی و انتخاب صحیح و مناسب کاشف ها و نوع تجهیزات مورد استفاده وابسته می باشد. بدین لحاظ استفا..
15 مه‍ چگونگی عملکرد رفلکتور ها در چراغ ها
0 75
چگونگی انتشار نور در محصولات روشنایی از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور مثال یک لامپ فلورسنت اگر تجهیزات نشر نور، مانند رفلکتور؛ در ساخت لامپ به درس..
14 مه‍ شبکه توزیع برق هوایی با کابل های فاصله دار
0 183
 مقدمه : در این مقاله قصد داریم توضیح مختصری در مورد شبکه توزیع برق هوایی با استفاده از کابل های فاصله دار و همچنین مزیت های آن نسبت به شبکه لخت هوا..
14 مه‍ اجزای اصلی ترانسفورماتور قدرت
0 153
ترانسفورماتور ماشین استاتیکی است که ازطریق القای الکترومغناطیسی، ولتاژ و جریان متناوب الکتریکی را بدون تغییری درفرکانس بین دو یا چند سیم پیچ به مقادیر..
14 مه‍ کابل های قدرت و ساختار آنها
0 55
به مانند سایر تجهیزات عایق و فشارقوی، كابل های قدرت را به گونه اي طراحی ميكنند كه در سراسر طول كابل خطوط ميدان الكتريكي يکنواخت باشد. در شكل زير ساختم..
14 مه‍ آشنایی با کلید مینیاتوری
0 29
کلید های مینیاتوری وظیفه حفاظت دستگاه های برقی، خانگی و صنعتی را در مقابل خطرات ناشی از اتصال کوتاه و عبور جریان اضافه بار به عهده دارند. در مکانیزم..
14 مه‍ استاندارد EIA/TIA-568
0 28
EIA/TIA-568 سندی است با عنوان “Commercial Building Telecommunication Wiring Standard” در سال 1991 عرضه شد. این سند حداقل نیازهای یک سیستم کابل کشی، تو..
14 مه‍ آشنایی با شبکه های کامپیوتری
0 40
در ادبیات شبکه های کامپیوتری، یکی از دیدگاه های رده بندی شبکه ها ((مقیاس بزرگی)) و ((گسترۀ پوشش)) آنهاست. از این دیدگاه شبکه ها به پنج ردۀ زیر تقسیم ب..
نمایش 1 تا 12 از 18 (2 صفحه)