منو
سبد خرید

مقالات

01 مر اتصالات فول بیمتال چیست ؟
0 33
سال های زیادی است که صنعت برق در تلاش بوده است تا فلز گران قیمت، سنگین و در معرض اکسید شدن مس را در تجهیزات، لوازم، سیم و کابل های برق با فلز ارزان قی..
17 خر صاعقه چیست ؟
0 49
صاعقه چیست ؟صاعقه یکی از انواع تخلیه الکتریکی می باشد. این پدیده به دلیل صدماتی که می تواند به انسان، ساختمان ها، تجهیزات و حیوانات وارد نماید، حائز..
31 ار پست هوایی چیست؟
0 54
پست هوایی مجموعه ای از تجهیزات مشتمل بر ترانسفورماتور، تابلوی فشار ضعیف، کات اوت فیوز، برقگیر و ... است که در هوای آزاد و بر روی پایه نصب می گردد. پست..
20 ار نحوه خواندن حروف شناسایی کابل ها
0 45
در این مقاله با نحوه ی خواندن حروف شناسایی کابل ها طبق استاندارد VDE آلمان آشنا می شویم. با توجه به شرایط مسیر کابل کشی، در انتخاب نوع کابل باید به تر..
18 ار اتصالات کلید و پریز و مداربندی آنها
0 49
کلید و پریز برق از بخش های مهم هر محیطی که برق در آن جریان دارد به حساب می آید. نصب کلید و پریز در عین حال که کار مشکلی نیست اما باید با دقت انجام و ت..
14 ار اهمیت نصب صحیح سرکابل و مفصل
مدیر مدیر 0 80
نکات مهم در مورد نصب سرکابل و مفصلشبکه کابل زمینی بدون استفاده از اتصالات کابل قابل پیاده سازی نمی باشد. این اتصالات شامل انواع سرکابل و مفصل می ش..
11 ار انواع لامپ
مدیر مدیر 0 66
دسته بندی ذکر شده در مقاله منابع تولید نور، در واقع یک تقسیم بندی اساسی و مبنایی است که هر یک از سه دسته اصلی فوق الذکر انواع دیگری را هم در بر می گیر..
11 ار منابع تولید نور
مدیر مدیر 0 61
منابع تولید نورمنابع تولید نور به دو دسته منابع طبیعی و منابع غیر طبیعی قابل تقسیم است.تنها منبع عظیم نور طبیعی، نور خورشید است، اما از آنجا که زم..
12 به‍ کنتاکتور و نحوه ی کارکرد آن
0 111
کنتاکتورها کلید های الکترومغناطیسی هستند که با استفاده از این ویژگی تعدادی کنتاکت را به یکدیگر وصل یا از یکدیگر جدا می کند. از این خاصیت جهت قطع و وصل..
08 به‍ آشنایی با انواع سیستم های توزیع نیروی برق
مدیر مدیر 2 661
عملکرد جهت حفاظت در برابر برق گرفتگی در سیستم های نیرو بستگی به وضعیت اتصال نقطه خنثی به زمین دارد. برای انتخاب آرایش صحیح یک سیستم نیرو و حفاظت های آ..
01 به‍ کابلشو و دوراهه چیست ؟
مدیر مدیر 0 419
در اتصالات کابل، کانکتورها به دو بخش تقسیم می شوند :کابلشو : که در سرکابل نقش برقراری جریان الکتریکی بین هادی کابل با سایر تجهیزات شبکه را برعهده ..
03 دی کلید مینیاتوری چیست ؟
مدیر مدیر 0 434
 کلید مینیاتوری (MCB)  یک تجهیز الکترومکانیکی جهت حفاظت از مدار است که به صورت اتوماتیک عمل می کند. MCB برای قطع کردن مداری که دچار اضافه بار و اتصا..
نمایش 1 تا 12 از 31 (3 صفحه)