منو
سبد خرید

مقالات

30 مر استاندارد روشنایی اماکن
0 36
یکی از بزرگترین چالش ها برای معماران و طراحان تعیین میزان نور مناسب برای سازه های مختلف است. معماران و طراحان داخلی معمولاً مسئول طراحی نور در ساختمان..
30 مر سیستم های نیروی برق از دیدگاه ایمنی و مشخصه های اجزای سیستم منتخب
0 52
لازمه ی طرح و اجرای تاسیسات الکتریکی ایمن و موثر و بهره برداری از آن، داشتن شناختی کامل از سیستم نیروی تغذیه کننده آن و انتخاب صحیح روش های ایمنی و وس..
19 تی‍ مقایسه ی انواع پرس کابلشو
0 76
پرس کابل موجب می شوند که اتصال کابل در قسمت انتهایی آن قابل اطمینان باشد، بنابراین انتخاب دقیق پرس کابلشو مناسب بسیار مهم است. پرس کابلشو به چند گرو..
21 ار اشتباهات معمول در نصب سرکابل حرارتی
0 327
 مصرف کنندگان نهایی سرکابل حرارتی انتظار دارند تا سرکابل های حرارتی نصب شده روی کابل پس از برق دار شدن سیستم های کابلی، حداقل به میزان عمرکابل، عمر کن..
14 ار انواع مقره های فشار قوی
0 115
مقره های فشار قوی برای اتصال هادی های خطوط انتقال به دکل ها، که دارای ولتاژ زیادی نسبت به بدنه ی دکل و یکدیگرند، استفاده می شوند. این مقره ها برحسب ول..
07 ار اندازه گیری مقاومت ویژه ی خاک به روش ورنر
0 227
مقاومت ویژه خاک یک عامل کلیدی برای تعیین نوع الکترود زمینی است که برای کاهش مقاومت می بایست اجرا گردد. برای به دست آوردن مقاومت خاک مطلوب، و حتی نوع س..
16 اس‍ تفاوت RMS و True RMS
0 164
برخلاف مقدار جریان مستقیم، اندازه‌گیری مقدار جریان متناوب Ac به این راحتی نخواهد بود؛ و این پیچیدگی به دلیل متغیر بودن جریان متناوب است. راحت‌ترین شکل..
08 اس‍ نقش ابررسانا در سیستم های الکتریکی
0 82
در سال 1908 هایک کمرلینگ اونز هلندی در دانشگاه لیدن موفق به تولید هلیوم مایع گردید و با استفاده از آن توانست به درجه حرارت حدود یک درجه کلوین برسد. یک..
08 اس‍ آشنایی با پهپاد
0 111
پهپاد پهپاد یک پرنده هدایت پذیر از راه دور است که به آن هواپیمای بدون سرنشین نیز می گویند. پهپاد ها نوعی هواگرد هدایت پذیر از راه دور بی خلبان هست..
06 به‍ آلودگی هوا و سنجش با پارتیکل کانتر
0 102
آلودگی هوا و سنجش با پارتیکل کانتر آلودگی هوا عبارت است از حضور یك و یا بیش از یك آلاینده در هوای آزاد مانند گرد و خاك، دود غلیظ، گاز مه آلود، بوی..
14 دی تونل نوری سبکی خلاقانه از نورپردازی
0 258
تونل نوری که حاصل ترکیب علم برق، الکترونیک و جلوه های هنری و ‏خلاقانه است به نورپردازی های زیبا و رنگارنگ المان های تونلی شهرها می گویند. تونل نوری که..
14 دی توربین های بادی و تولید انرژی
0 219
انرژی باد نظیر سایر منابع انرژی تجدید پذیر، بطور گسترده ولی پراکنده در دسترس می‌باشد. تابش نامساوی خورشید در عرض‌های مختلف جغرافیایی به سطح ناهموار زم..
نمایش 1 تا 12 از 147 (13 صفحه)