منو
سبد خرید

مقالات

29 خر الکترود زمین پست
0 10
الکترود زمین برای انشعاب برق فشار  ضعیف اعم از این که انشعاب برق مشترک تک فاز باشد یا سه فاز، باید حداقل 1 اتصال زمین ایمنی برای آن پیش بینی شود. ..
29 خر جوش اگزوترومیک ( کدولد)
0 7
جوش اگزوترومیک ( کدولد)جوش اگزوترومیک ( کدولد) پروسه ای برای اتصال دائمی هادی های سیستم زمین و یا هادی های حفاظت دربرابر صاعقه به یکدیگر می باشد و م..
11 خر بهترین اسیلوسکوپ های دیجیتال
مدیر مدیر 0 88
بهترین اسیلوسکوپ های دیجیتال اسیلوسکوپ های دیجیتال در بین دانشجویان مهندسی و علاقه مندان به کارهای الکترونیکی کاربرد گسترده ای پیدا می کند. این تج..
04 خر مازوت در نیروگاه ها
0 105
مازوت در نیروگاه ها این روزها مازوت یا همان نفت کوره متهم اصلی آلودگی هوا است؛ سوختی که در اکثر کشورهای پیشرفته به عنوان سوختی مقرون به صرفه به حس..
27 ار سدسازی و نیروگاه برق آبی ترکیه
0 144
سدسازی در ترکیه برای ما در ایران قابل قبول نیست کشور ترکیه اقداماتی را در حوزه سدسازی انجام بدهد و نتیجه آن مشکلاتی برای مردم ایران و منطقه شود و ..
31 فر چرا برق هسته ای؟
0 261
انرژی هسته ای  انرژی هسته ای از عمده ترین مباحث علوم و تکنولوژی هسته ای است و هم اکنون نقش عمده ای را در تأمین انرژی کشورهای مختلف خصوصا کشورهای پ..
23 فر تکنولوژی های جدید که آینده ی جهان را تغییر می دهند
0 290
تکنولوژی های جدید که آینده ی جهان را تغییر می دهند هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ هوش مصنوعی شبیه‌سازی هوش انسان در ماشین‌ است. هوش مصنوعی باعث می‌..
18 اس‍ نحوه ی برق رسانی در سیستم حمل و نقل مترو
0 506
آشنایی با نحوه برق ‏رسانی در سیستم حمل و نقل مترو سیستم حمل و نقل ریلی درون شهری یا مترو در بسیاری از کلان شهرها بخش مهمی از بار حمل و نقل را به خ..
03 اس‍ سیستم مدیریت انرژی ساختمان
0 450
سیستم مدیریت انرژی ساختمان (BEMS: Building Energy Management System) در حقیقت زیرمجموعه ای از سیستم مدیریت ساختمان (BMS) است، با این تفاوت که هدف ..
19 به‍ سیر تکاملی ژنراتورهای سنکرون
0 478
سیر تکاملی ژنراتورهای سنکرون قسمت های چرخشی و ثابت یک ماشین الکتریکی را می توان به ترتیب روتور و استاتور نامید. روتور یا استاتور ماشین های الکتریک..
12 به‍ آشنایی با صاعقه گیر هواپیما
0 594
زمانی که رعد و برق یا صاعقه به ساختمانی برخورد می‌کند، در هر جسم رسانایی که در ساختمان موجود باشد، جریان پیدا می کند تا راه خودش را به سوی زمین باز کن..
27 دی آشنایی با بانک خازنی
0 576
خازن چیست؟خازن یک وسیله الکتریکی متشکل از دو صفحه موازی است، فضای بین صفحات معمولا با هوا یا یک عایق (دی الکتریک) پر می شود. وظیفه آن ذخیره انرژی در..
نمایش 1 تا 12 از 117 (10 صفحه)