منو
سبد خرید

مقالات

03 دی کلید مینیاتوری چیست ؟
مدیر مدیر 0 25
 کلید مینیاتوری (MCB)  یک تجهیز الکترومکانیکی جهت حفاظت از مدار است که به صورت اتوماتیک عمل می کند. MCB برای قطع کردن مداری که دچار اضافه بار و اتصا..
19 آذ آلمینیوم دایکاست چیست؟
مدیر مدیر 0 40
به نوعی ریخته گری که مواد مذاب تحت فشار به داخل قالب تزریق می شود را ریخته گری تحت فشار یا دایکاست می گویند. در این نوع ریخته گری برخلاف سایر روش ها ک..
15 مه‍ روش انتخاب سیم و کابل و استفاده از کاتالوگ
0 441
اصولا برای انتخاب سیم و کابل مناسب از روش های محاسباتی کمک گرفته می شود، به طوری که با استفاده از آنها می توان مناسب ترین سیم و کابل را با توجه به رعا..
15 مه‍ معرفی انواع نیروگاه تولید برق
0 62
مقدمه:تاریخچه تولید برق برمیگردد به سال 1879 که بن فرانکلین اثبات کرد که روشنایی میتواند یکی از فرم های انرژی الکتریسته باشد. پس از آن توماس ادیسون ..
15 مه‍ معیارهای انتخاب مقره های خطوط هوایی انتقال
0 112
یکی از مهم‌ترین موارد در طراحی خطوط هوایی انتقال نیرو، طراحی و انتخاب مقره می‌باشد. خطوط هوایی انتقال نیرو به علت گستردگی در مناطق مختلف کشور همواره د..
15 مه‍ پاسخنامه تشریحی آزمون نظارت برق سازمان نظام مهندسی مهر ماه 96
0 184
سوال: کدام یک از گزینه های زیر صحیح است؟ 1) هادی فاز در پریزهای تک فاز باید به ترمینال سمت راست پریز وصل شود.2) هادی فاز در پریزهای تک فاز باید ..
15 مه‍ معیارهای انتخاب و شرایط نصب کاشف های حریق
0 119
مشخص نمودن محل حریق در هر ساختمان به منطقه بندی دقیق در طراحی و انتخاب صحیح و مناسب کاشف ها و نوع تجهیزات مورد استفاده وابسته می باشد. بدین لحاظ استفا..
15 مه‍ چگونگی عملکرد رفلکتور ها در چراغ ها
0 125
چگونگی انتشار نور در محصولات روشنایی از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور مثال یک لامپ فلورسنت اگر تجهیزات نشر نور، مانند رفلکتور؛ در ساخت لامپ به درس..
14 مه‍ شبکه توزیع برق هوایی با کابل های فاصله دار
0 327
 مقدمه : در این مقاله قصد داریم توضیح مختصری در مورد شبکه توزیع برق هوایی با استفاده از کابل های فاصله دار و همچنین مزیت های آن نسبت به شبکه لخت هوا..
14 مه‍ اجزای اصلی ترانسفورماتور قدرت
0 344
ترانسفورماتور ماشین استاتیکی است که ازطریق القای الکترومغناطیسی، ولتاژ و جریان متناوب الکتریکی را بدون تغییری درفرکانس بین دو یا چند سیم پیچ به مقادیر..
14 مه‍ کابل های قدرت و ساختار آنها
0 101
به مانند سایر تجهیزات عایق و فشارقوی، كابل های قدرت را به گونه اي طراحی ميكنند كه در سراسر طول كابل خطوط ميدان الكتريكي يکنواخت باشد. در شكل زير ساختم..
14 مه‍ آشنایی با کلید مینیاتوری
0 51
کلید های مینیاتوری وظیفه حفاظت دستگاه های برقی، خانگی و صنعتی را در مقابل خطرات ناشی از اتصال کوتاه و عبور جریان اضافه بار به عهده دارند. در مکانیزم..
نمایش 1 تا 12 از 20 (2 صفحه)