منو
سبد خرید

ترمومتر

 ترمومتر چیست؟ 

آگاهی از دمای محیط یا اشیاء در دنیای امروز در موارد بسیار زیادی کاربرد دارد، از موارد ساده ای مانند اندازه گیری دمای بدن انسان در پزشکی و اندازه گیری دمای اتاق گرفته تا موارد پیشرفته آن که در انواع مختلف صنایع کاربرد دارد. حتی کاربردهای اختر فیزیکی آن مانند اندازه گیری دمای سطح ستارگان که توسط طیف سنجی انجام می‌شود. ترمومتر یا دماسنج ابزاری برای اندازه گیری میباشد که از گذشته مورد استفاده انسان بوده است. ترمومتر یا دماسنج از گذشته تا کنون به واسطه پیشرفت تکنولوژی تغییرات زیادی داشت است از اولین ترمومترهای جیواه ای که از زمان انقلاب صنعتی و حتی قبل از آن مورد استفاده قرار میگرفته است تا به مرور ترمومترهای الکی، گازی و غیره. امروزه ترمومترها بنا به طیف گسترده موارد مصرفی که دارند تنوع بسیار زیادی پیدا کرده اند که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد : 

  • لیزری 
  • دیجیتال 
  • عقربه ای
  • جیوه ای 
  • بی متال 
  • ترموکوپل ها
  • الکلی

به صورت کلی ترمومترها به دو دسته تماسی و غیر تماسی تقسیم بندی میشوند.
در ادامه به معرفی انواع ترمومتر تماسی و ترمومتر غیر تماسی خواهیم پرداخت : 


ترمومتر تماسی:

در مواردی که برای اندازه گیری دما تو باید تماس مستقیم بین شیء مورد نظر برقرار شود از ترمومترهای تماسی استفاده میشود. ترمومترهای جیوه ای، الکلی ، ترموکوپل ها از این نوع هستند.

ترمومتر غیر تماسی : 

در مواردی که امکان برقراری تماس مستقیم با محل مورد نظر برای اندازه گیری دما وجود ندارد از ترمومترهای غیر تماسی استفاده میشود. این نوع ترمومترها امروزه کاربردهای فراوانی در صنعت و پزشکی پیدا کرده اند مانند استفاده از آن ها در کوره ها، دیگ های بخار ، فلزات مذاب و مواردی که نزدیک شدن به محل اندازه گیری دما میتواند برای انسان خطرآفرین باشد.  

تولید کننده: BENTECH مدل: GM 1311
دماسنج قلمی دیجیتال مدل GM1311 ساخت بنتک عمدتاً برای اندازه گیری درجه حرارت مواد غذایی با پروب فولادی ضد زنگ استفاده می شود. این دماسنج مواد غذایی ممکن است برای اندازه گیری دمای پخت و پز و دمای کباب کردن استفاده شود که در زمینه های مختلفی مانند فرآوری مواد غذایی قابل استفاده است...
308,000 تومان
تولید کننده: BENTECH مدل: GM 1361
ترمومتر و رطوبت سنج محیطی BENTECH GM1361 یک دماسنج و رطوبت سنج پرتابل با بازه دمایی برای اندازه گیری دمای محیط از 10- تا 50 درجه سانتیگراد و همچنین اندازه گیری رطوبت در بازه 10 تا 98 % RH رطوبت با وضوح 0.1 و ضریب تبدیل دمایی از سانتیگراد به فارنهایت، اندازه گیری همزمان و همچنین ثبت مقادیر مینیموم و ..
0 تومان
تولید کننده: BENTECH مدل: GM 1312
این دستگاه قادر است دمای مایع/بخارها و دمای سطح یک جسم جامد را با دامنه اندازه گیری وسیع تری نسبت به دماسنج جیوه ای و الکلومتر اندازه گیری کند. برای استفاده در زمینه های دمای بالا کوره بلند و آشپزی و اندازه گیری دمای پایین برای هیدروژن مایع و نیتروژن مایع و غیره مناسب است. به کمک ترمومتر و دماسنج تم..
715,000 تومان
تولید کننده: CEM مدل: DT-270KT
ترمومتر 270KT ایمنی مواد غذایی نوع k در بخش مواد غذایی را بررسی و تایید می کند. شرایط محیطی نیز ممکن است بر کیفیت محصول تأثیر بگذارد. این امر نظارت مستمر دما و رطوبت نسبی در انبار را ضروری می سازد.  مشخصات فنی ترمومتر مدل DT-270KT ساخت کمپانی CEM محدوده دما..
0 تومان
تولید کننده: CEM مدل: DT-129
این یک رطوبت سنج دیجیتالی درجه یک CEM DT-129 درجه صنعتی با نام تجاری جدید است. DT-129 یک ابزار رطوبت رسانایی است که برای اندازه گیری رطوبت چوب طراحی شده است. محدوده اندازه گیری این متر 6 تا 99 درصد است. این برای حیاط چوب، کارخانه مبلمان و پروژه چوب شما که در آن رطوبت چوب مهم است ایده آل است. ای..
2,500,000 تومان
تولید کننده: BENTECH مدل: GM640
رطوبت سنج و دماسنج مدل GM640 می توان برای اندازه گیری رطوبت و دمای دانه های مختلف استفاده کرد. این دستگاه برای تخصیص، خرید، ذخیره سازی و پردازش غلات بسته بندی شده کاربرد دارد. با این تستر می توان رطوبت و دمای دانه ها را به سرعت و دقیقا اندازه گیری کرد. این واحد دارای عملکرد پایدار، ایمنی قابل اعتماد..
2,359,500 تومان
تولید کننده: WINTAC مدل: WT-3656
به منظور اندازه گیری دما از فاصله دور استفاده می شود. در ساخت ترمومتر لیزری از سنسورهای مادون قرمز استفاده می شود و به ترمومتر لیزری نیز معروف می باشند.نوع قابل حمل (پورتابل) این ترمومترهای لیزری به عنوان ترمومتر تفنگی شناخته شده و کاربرد آزمایشگاهی دارد.به منظور نمونه برداری و ثبت دمای اجسام از فاص..
1,540,000 تومان
تولید کننده: MIC مدل: 98873
معمولا در آزمایشگاه ها از این دستگاه برای اندازه گیری میزان رطوبت جو استفاده می کنند. رطوبت سنج ها از تجهیزات آزمایشگاهی و اغلب با تکیه بر اندازه گیری های کمیتی دیگر مانند فشار، دما، تغییر مکانیکی یا الکتریکی و حجم یک ماده به همان شکل که رطوبت جذب می شود کار می کند.هیگرومتر(رطوب سنج)ها..
3,000,000 تومان
تولید کننده: TES مدل: 1317
 دماسنج یا ترمومتر یا حرارت سنج وسیله ای است که برای اندازه گیری حرارت و دما مورد استفاده قرار می گیرد. ترمومترها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. دماسنج ها در طیف گسترده ای از صنایع از پزشکی گرفته تا..
3,630,000 تومان
تولید کننده: PROVA مدل: 830
ترموگراف دما و رطوبت و یا ثبت کننده دما و رطوبت دستگاهی است بوسیله سنسورهای داخلی تغییرات دمائی و رطوبت را در بازه زمانی معین اندازه گیری، نمایش و ذخیره می کند. از ترموگراف دما و رطوبت در داروخانه ها، سردخانه ها، گلخانه ها، سیستم های تهویه مطبوع و کلیه مکان هایی که نیاز به ثبت اطلاعات و سوابق د..
49,700,000 تومان
تولید کننده: MIC مدل: 98586
همانطور که از نامش پیداست ، دیتالاگر دما دستگاهی است که دمای محیط را اندازه گیری می کند و همان رکورد را حفظ می کند. مشخصات داخلی دستگاه دیتالاگر دما (ثبت کننده اطلاعات دما) ، فواصل ثبت این اطلاعات را تعیین می کند. دیتالاگر دما یک ابزار تخمینی جمع و جور است که آماده اس..
4,100,000 تومان
تولید کننده: MIC مدل: 985861
دستگاه دیتالاگر دما یا ثبات دما، وسیله ای است برای ثبت دما که با آن میتوان میزان دمای چهار محیط مختلف را اندازه گیری و ثبت نمود. این دستگاه دارای چهار سنسور است که هر کدام از سنسور های میتواند بصورت مجزا اقدام به داده برداری نماید.ترموگراف usb دما مدل mic-98581، ثبات دمای محیط با ق..
4,743,750 تومان
نمایش 1 تا 12 از 63 (6 صفحه)