منو
سبد خرید

ترمومتر

 ترمومتر چیست؟ 

آگاهی از دمای محیط یا اشیاء در دنیای امروز در موارد بسیار زیادی کاربرد دارد، از موارد ساده ای مانند اندازه گیری دمای بدن انسان در پزشکی و اندازه گیری دمای اتاق گرفته تا موارد پیشرفته آن که در انواع مختلف صنایع کاربرد دارد. حتی کاربردهای اختر فیزیکی آن مانند اندازه گیری دمای سطح ستارگان که توسط طیف سنجی انجام می‌شود. ترمومتر یا دماسنج ابزاری برای اندازه گیری میباشد که از گذشته مورد استفاده انسان بوده است. ترمومتر یا دماسنج از گذشته تا کنون به واسطه پیشرفت تکنولوژی تغییرات زیادی داشت است از اولین ترمومترهای جیواه ای که از زمان انقلاب صنعتی و حتی قبل از آن مورد استفاده قرار میگرفته است تا به مرور ترمومترهای الکی، گازی و غیره. امروزه ترمومترها بنا به طیف گسترده موارد مصرفی که دارند تنوع بسیار زیادی پیدا کرده اند که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد : 

  • لیزری 
  • دیجیتال 
  • عقربه ای
  • جیوه ای 
  • بی متال 
  • ترموکوپل ها
  • الکلی

به صورت کلی ترمومترها به دو دسته تماسی و غیر تماسی تقسیم بندی میشوند.
در ادامه به معرفی انواع ترمومتر تماسی و ترمومتر غیر تماسی خواهیم پرداخت : 


ترمومتر تماسی:

در مواردی که برای اندازه گیری دما تو باید تماس مستقیم بین شیء مورد نظر برقرار شود از ترمومترهای تماسی استفاده میشود. ترمومترهای جیوه ای، الکلی ، ترموکوپل ها از این نوع هستند.

ترمومتر غیر تماسی : 

در مواردی که امکان برقراری تماس مستقیم با محل مورد نظر برای اندازه گیری دما وجود ندارد از ترمومترهای غیر تماسی استفاده میشود. این نوع ترمومترها امروزه کاربردهای فراوانی در صنعت و پزشکی پیدا کرده اند مانند استفاده از آن ها در کوره ها، دیگ های بخار ، فلزات مذاب و مواردی که نزدیک شدن به محل اندازه گیری دما میتواند برای انسان خطرآفرین باشد.  

تولید کننده: CEM مدل: DT-270KT
ترمومتر 270KT ایمنی مواد غذایی نوع k در بخش مواد غذایی را بررسی و تایید می کند. شرایط محیطی نیز ممکن است بر کیفیت محصول تأثیر بگذارد. این امر نظارت مستمر دما و رطوبت نسبی در انبار را ضروری می سازد.  مشخصات فنی ترمومتر مدل DT-270KT ساخت کمپانی CEM محدوده دما..
6,200,000 تومان
تولید کننده: CEM مدل: DT-129
این یک رطوبت سنج دیجیتالی درجه یک CEM DT-129 درجه صنعتی با نام تجاری جدید است. DT-129 یک ابزار رطوبت رسانایی است که برای اندازه گیری رطوبت چوب طراحی شده است. محدوده اندازه گیری این متر 6 تا 99 درصد است. این برای حیاط چوب، کارخانه مبلمان هم چنین گچ، سیمان و بتن ناسب می باشد. شما که در آن رطوبت چ..
3,500,000 تومان
تولید کننده: MIC مدل: 98873
معمولا در آزمایشگاه ها از این دستگاه برای اندازه گیری میزان رطوبت جو استفاده می کنند. رطوبت سنج ها از تجهیزات آزمایشگاهی و اغلب با تکیه بر اندازه گیری های کمیتی دیگر مانند فشار، دما، تغییر مکانیکی یا الکتریکی و حجم یک ماده به همان شکل که رطوبت جذب می شود کار می کند.هیگرومتر(رطوب سنج)ها..
5,000,000 تومان
تولید کننده: TES مدل: 1317
 دماسنج یا ترمومتر یا حرارت سنج وسیله ای است که برای اندازه گیری حرارت و دما مورد استفاده قرار می گیرد. ترمومترها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. دماسنج ها در طیف گسترده ای از صنایع از پزشکی گرفته تا..
6,100,000 تومان
تولید کننده: PROVA مدل: 830
ترموگراف دما و رطوبت و یا ثبت کننده دما و رطوبت دستگاهی است بوسیله سنسورهای داخلی تغییرات دمائی و رطوبت را در بازه زمانی معین اندازه گیری، نمایش و ذخیره می کند. از ترموگراف دما و رطوبت در داروخانه ها، سردخانه ها، گلخانه ها، سیستم های تهویه مطبوع و کلیه مکان هایی که نیاز به ثبت اطلاعات و سوابق د..
83,700,000 تومان
تولید کننده: MIC مدل: 98586
همانطور که از نامش پیداست ، دیتالاگر دما دستگاهی است که دمای محیط را اندازه گیری می کند و همان رکورد را حفظ می کند. مشخصات داخلی دستگاه دیتالاگر دما (ثبت کننده اطلاعات دما) ، فواصل ثبت این اطلاعات را تعیین می کند. دیتالاگر دما یک ابزار تخمینی جمع و جور است که آماده است ..
6,900,000 تومان
تولید کننده: MIC مدل: 98586j
همانطور که از نامش پیداست، دیتالاگر دما دستگاهی است که دمای محیط را اندازه گیری می کند و همان رکورد را حفظ می کند. مشخصات داخلی دستگاه دیتالاگر دما (ثبت کننده اطلاعات دما) ، فواصل ثبت این اطلاعات را تعیین می کند. دیتالاگر دما یک ابزار تخمینی جمع و جور است که آماده است ت..
7,600,000 تومان
تولید کننده: MIC مدل: 98583
همانطور که از نامش پیداست، دیتالاگر دما دستگاهی است که دمای محیط را اندازه گیری می کند و همان رکورد را حفظ می کند. مشخصات داخلی دستگاه دیتالاگر دما (ثبت کننده اطلاعات دما)، فواصل ثبت این اطلاعات را تعیین می کند. دیتالاگر دما یک ابزار تخمینی جمع و جور است که آماده است تا..
4,800,000 تومان
تولید کننده: TES مدل: 1318
 دماسنج یا ترمومتر یا حرارت سنج وسیله ای است که برای اندازه گیری حرارت و دما مورد استفاده قرار می گیرد. ترمومترها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. دماسنج ها در طیف گسترده ای از صنایع از پزشکی گرفته تا..
6,800,000 تومان
تولید کننده: TES مدل: 1314
یکی از پارامترهای قابل اندازه گیری که در صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است، دمای سیستم می باشد. برای اندازه گیری دما از تجهیزات مختلفی استفاده می شود که با توجه به نیاز، علاوه بر اندازه گیری میزان درجه حرارت، اغلب توانایی تولید سیگنال کنترلی و همین طور سوئیچ را نیز دارا می باشند. دماسنج یا ترمومتر ..
6,800,000 تومان
تولید کننده: MIC مدل: 98850
 دماسنج یا ترمومتر یا حرارت سنج  ابزاری برای اندازه‌گیری دمای یک سیستم است. اندازه‌گیری دما برای طیف وسیعی از فعالیت‌ها از جمله تولید، تحقیقات علمی و اقدامات پزشکی مهم و تاثیر گذار است. ترمومتر دیجیتال قلمی وسیله ای است که می تواند دما یا گرادیان دما را اندازه..
3,300,000 تومان
تولید کننده: TES مدل: 1326s
ترمومترلیزری اين نوع دماسنج که به آن دماسنج لیزی یا ترمومتر مادون قرمزهم گفته مي شود،بر پايه رنگ نور انتشار يافته از جسم بوده که در نهايت دماي جسم مورد نظر را اندازه گيري مي کند. براساس اين حقيقت که تمامي اجسام سياه يک اندازه دمايي را نشان خواهند داد ، نتيجه ميگيريم که دامنه کاربردي اين نوع دما..
4,200,000 تومان
نمایش 1 تا 12 از 70 (6 صفحه)