منو
سبد خرید

پاور آنالایزر

پاور آنالایزر چیست ؟

 

پاور آنالایزر یکی از تجهیزات مهم در صنعت برق می باشد . با استفاده از این دستگاه می توانید پارامترهای مهمی همچون ولتاژ AC و DC , جریان AC و DC , توان اکتیو و توان راکتیو و ضریب قدرت ( کسینوس فی ) و تحلیل هارمونیک و  ... را در سیستم های تک فاز و سه فاز محاسبه کنید . از این دستگاه می توان در محاسبه قدرت واقعی ماشین آلات صنعتی و اینورترها و درایورها و ... استفاده کرد.
 

انواع پاورآنالایزر

 

پاور آنالایزرها را بر اساس نحوه کارکرد آنها می توانیم به دسته های زیر تقسیم بندی کنیم :

 

 1. کلمپ پاورمتر : دسته ای از کلمپ متر های تولید شده در برندهای معتبر , ضمن داشتن ویژگی های مرسوم یک کلمپ متر در اندازه گیری پارامترهایی مثل ولتاژ و جریان و تست مقاومت و تست دیود و تست بازر و ... توانایی محاسبه توان اکتیو و توان راکتیو را دارند که کیفیت  آنها را از سایر مولتی متر کلمپی موجود , در سطح بالاتری قرار داده است . اما طبعا این مدل در تحلیل هارمونیک محدودیت دارد.

 2. پاور متر : برای محاسبه ولتاژ و جریان در 2 حالت AC و DC و البته پارامترهای مهمی مثل توان اکتیو و راکتیو و توان ظاهری در صنعت برق میتوان از آنها استفاده کرد . در واقع ما می توانیم با استفاده از این دستگاه در یک زمان واحد چندین پارامتر را اندازه گیری کنیم. قطعا با توجه به محاسبه توان دستگاه های مختلف امکان بررسی انرژی مصرفی آنها وجود دارد تا با کنترل هر چه بهتر آن در بهینه سازی انرژی سهیم بیشتری داشته باشیم.این مدل هم علی رغم داشتن امکانات مناسب , قابلیت بررسی هارمونیک را مثل هارمونیک آنالایزر ( پاورآنالایزری که قابلیت تحلیل هارمونیک را دارد ) ندارد.

 3. پاور آنالایزر تک فاز و سه فاز : پیشرفته ترین دستگاه در صنعت برق برای تحلیل پارامترهای مهم کیفیت توان پاورآنالایزرها می باشند . در واقع این مدل در کنار سنجش توان اکتیو و راکتیو و ...  , توانایی تحلیل هارمونیک ها و بررسی اعوجاج هارمونیکی ایجاد شده را دارد .این ویژگی توسط دستگاه های TRMS سنج قابل انجام می باشد.
  همچنین بررسی وضعیت حالت گذرا و محاسبه اختلاف فازها و ... از دیگر توانایی های این نوع پاورآنالایزر می باشد که در مدارهای تک فاز و سه فاز کاربرد دارند.

همچنین در معرفی انواع پاور آنالایزرها می توان به مدل هایی مثل پاورآنالایزر نشتی جریان , پاورآنالایزر گرافیکی با کلمپ فلکسیبل هم اشاره کرد.
 

کاربرد پاور آنالایزر 

 

از پاورآنالایزر با توجه به امکاناتی که دارد در کارهای مختلفی می توان استفاده کرد. در ادامه به بعضی از آنها اشاره می کنیم :

 

 1. تست ترانسفورماتورهای تک فاز و 3 فاز

 2. اپراتورهای برق صنعتی 

 3. چک کردن ولتاژ باتری قبل و بعد از استفاده

 4. قابل استفاده در مراحل نصب و راه اندازی تجهیزات فشار ضعیف
   

مشخصات پاورآنالایزرهای پیشرفته

 

پاورآنالایزرهای پیشرفته دارای ویژگی های کامل تری می باشند که به آنها اشاره خواهیم کرد :

 

 • تایید اتصال صحیح فاز توسط صفحه نمایش برداری

 • ثبت تغییرات پارامترها در طول دوره های بسیار طولانی ( ذخیره اطلاعات به صورت دیتالاگر )

 • بررسی جریان هجومی مورد نیاز راه اندازی موتور و ...

 • دارای نرم افزار PAT جهت تجزیه و تحلیل تجهیزات کیفیت توان

 • اندازه گیری طیف فرکانس

 • قابلیت اتصال به کامپیوتر و انجام تحلیل گرافیکی

 • مجهز به پراب و کلمپ مخصوص ولتاژ و جریان متناسب با دستگاه

نمایش 1 تا 12 از 20 (2 صفحه)