منو
سبد خرید

میکرواهم متر

میکرو اهم متر یکی از پرکاربردترین ابزارآلاتی میباشد که توسط بسیاری از مهندسین و تکنیسین ها مورد استفاده قرار می گیرد. شما میتوانید مقادیر اندازه گیری مقاومت الکتریکی را با توانایی کمتر از یک اهم محاسبه کنید. تمامی اندازه گیری ها با دقت بالا و بسیار دقیق انجام میشود تا کاربر در حین استفاده هرگز دچار اشتباه و مشکل نشود. 

ميكرو اهم متر مانند ديگر اهم مترها وسيله سنجش مقاومت الكتريكي اجسام ‌می باشد. اگر مقاومت اجسان را به سه بازه خيلی زياد، متوسط و خيلی كم دسته بندی كنيم، رنج اندازه گیری آنها به ترتیب مگا اهم متر (میگر)، اهم متر و میكرو اهم متر خواهند بود. دلیل این جداسازی،‌ تفاوت در جریان ها و ولتاژهای مورد نیازی است كه هر مقاومت برای خوانده شدن نیاز دارند. مقاومت های بالای چند مگا اهم برای عبور دادن حداقل جریانی كه توسط میكرو آمپر مترها قابل خواندن باشد، نیاز به ولتاژی حداقل چند صد ولتی و معمولا چند هزار ولتی می‌باشند. برعكس برای خواندن افت ولتاژ دو سر مقاومت هایی كه كسری از اهم هستند نیاز به چند آمپر تا چند صد آمپر جریان احساس می‌شود.

میكرواهم مترها با توجه به جایی كه استفاده می‌شوند گاهی ممكن است تا چند صد آمپر قدرت تزریق جریان داشته باشند. اما لزوما برای خواندن مقاومت هایی در رنج یك میكرو اهم نیازی به جریانی بیش از 10 آمپر نیست. در اندازه گیری اتصالات فرسوده، خال زده و كثیف، تزریق جریان بالا باعث ذوب شدن دوده و رسوب های محل تماس كنتاكت شده و طی چند بار آزمایش مقاومت رفته رفته كمتر خوانده می شود. این نكته در صورت تكرار زیاد ممكن است باعث تخریب سطح كنتاكت شود.

میکرو اهم متر در آزمایش های نیمه هادی مانند دیود و ترانزیستور استفاده نمایید. همانطور که میدانید دیود ها در حالت بایاس دارای مقامت بالایی بوده و اهمیت دارد که توسط دستگاه های خاص مورد بررسی قرار گیرد. از دیگر کارایی هایی که این ابزار دارد، استفاده در اندازه گیری های در آزمایش های خازن ها میباشد. دستگاه های زیادی وجود دارد که خازن ها بخش مهم و عظمی از آن ها را تشکیل داده اند. شما میتوانید به راحتی مقاومت های این خازن ها را این ابزار بررسی کنید. اندازه گیری سیم پیچی های داخل موتور، مقاومت های اتصال سوئیچی ، رله ها و… از دیگر کاربردی است که در این محصول وجود دارد. این را بدانید که با این دستگاه حتی میتوانید اتصالات چهار سیم نیز داشته و شرایط بحرانی را آسان و راحت کنید.

نمایش 1 تا 12 از 20 (2 صفحه)