منو
سبد خرید

مفصل حرارتی فشار متوسط

مفصل حرارتی یا Heatshrink Joint یکی از انواع مفصل های کابل قدرت هستند که امروزه کاربرد بسیاری در صنعت برق دارند.

 

فیلم نصب مفصل حرارتی فشار متوسط

 

طرح مفصل حرارتی فشار متوسط


در ادامه قصد داریم طرح یک مفصل حرارتی تک کر برای یک کابل فشار متوسط با یک عایق XLPE را شرح دهیم. 

1- استرس کنترل :

 

 روکش استرس کنترل مربوطه از ویژگی های مقاومتی با توصیف دقیق برخوردارند که موجب یک نواخت شدن میدان الکتریکی بر روی مفصل و انتهای شبکه کابل می شود. در طی نصب روکش ها، کنش انقباضی آن موجب فشرده شدن می شود و چسب زرد رنگ نیمه هادی محفظه انتهای کابل و دو راهه را به خوبی پوشش می دهد. 

 

2- روکش دو لایه عایق / نیمه هادی 

 

روکش دو لایه سه گانه اکسترود شده که در کیت مفصل به صورت فرم شرینک نشده عرضه میگردد شامل 3 لایه پیوندی می باشد. ( به تصویر زیر دقت کنید ) که دو لایه شیرینک حرارتی بیرونی به رنگ 1.مشکی از جنس هادی و 2. قرمز از جنس عایق که بر روی لایه سوم الاسترومیک قرمز رنگ در قطر بزرگتر نگه داشته شده اند. دیواره بیرونی روکش که قابل انقباض حرارتی است، عایق بندی را در قطر بزرگتری نگاه می دارد. استفاده از حرارت موجب انقباض دیواره بیرونی شده و امکان جمع شدگی لایه عایق بندی داخلی را بصورت همزمان و نیز تثبیت مفصل را فراهم میکند. 
 
 

3- ارت و محافظ مکانیکی :

 

توری مسی و تسمه و فنر ( در صورت نواری بودن) تضمین کننده اتصال صحیح شبکه در محدوده مفصل بوده و امکان تماس الکتریکی با شبکه بیرونی ارت را تامین می کنند. در ارتباط با کابل های آرموردار، میتوان به منظور نصب محفظه های اتصال از جنس فولاد گالوانیزه (کیس آرمور) و یا نوار فولادی استفاده نمود.

 

4- روکش آب بندی و محافظت بیرونی :


در داخل روکش نهایی یک لایه چسب پلیمری تزریق شده است، که حرارت مورد استفاده به منظور انقباض روکش، موجب روان شدن چسب روکش می گردد و در تمامی منافذ باعث ایجاد مانعی ماندگار در برابر رطوبت و خوردگی بر روی غلاف کابل می شود. روکش بیرونی باعث ایجاد مقاومت مکانیکی و شیمیایی مناسب از غلاف مفصل می شود. 


در حالت کلی نکته ای که خریداران باید مد نظر داشته باشند این است که کیت مفصل باید دقیقا با مشخصات کابل همخوانی داشته باشد.
 

 

لذا در هنگام خرید یک مفصل حرارتی پاسخ به سوالات زیر مهم است :

  • سایز کابل هایی که قرار است توسط مفصل به هم وصل شوند.
  • رنج ولتاژ کاری
  • نوع عایق کابل (XLPE ، آغشته به روغن و ... )
  • نوع شیلد (وایری یا نواری)
  • آرموردار یا بدون آرموردار بودن کابل مورد نظر
  • سربدار بودن کابل (تک سرب یا سه سرب)
  • جنس دوراهه مورد نیاز (مسی- آلومینیومی- بیمتال)

برای اطلاع از قیمت مفصل حرارتی فشار متوسط و خرید آن شما میتوانید با استفاده از گزینه های در دسترس که مطابق با پرسش های بالا طراحی شده اند به هدف خود برسید.

منبع فیلم : کانال آپارات شرکت شاهین مفصل

نمایش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)