منو
سبد خرید

بادسنج

باد سنج یا ( سرعت سنج باد Anemometer ) وسیله ای برای  اندازه گیری سرعت باد (جریان هوا ) می باشد. دبی سنج یا  فلومتر ابزاری برای اندازه گیری میزان  حجم مواد عبوری  نسبت به زمان است. اندازه گیری دقیق  جریان به علت صرف هزینه کمتر  و خرید میزان معینی از ماده  مثل  تبادلات نفتی  و کنتور گاز خانگی اهمیت زیادی  دارد. همیت این ابزار در تعداد زیادی زمینه یا فعالیتی که می توان از آن استفاده کرد، منعکس می شود. اگرچه کاربرد زیادی ندارد ، اندازه گیری سرعت باد یک داده بسیار مفید برای کارهای متعدد است، بنابراین مکان مهمی را اشغال می کند. اندازه گیری ابزار. از آنجا که باد یک عامل کلیدی در بسیاری از موقعیت ها یا وظایف است، اندازه گیری آن یک مزیت مهم است، به لطف این ابزار ما می توانیم اطلاعات را به راحتی درک کنیم و قیمت آن بسیار مقرون به صرفه است.

اکثربادسنج ها دارای یک بخش حرکتی می باشند که در باد می چرخد، به طوری که در باد شدید تر، بیش تر می چرخد. شمارنده آنمو متر تعداد چرخش ها بر ثانیه یا دقیقه (یا هر فاصله دیگر) را می شمارد و سپس سرعت باد را بر حسب واحدی که برای خواندن تنظیم شده، نشان می دهد.

 

کاربردهای بادسنج 

 

  • تست بازرسی کولرها و فن های صنعتی
  • اندازه گیری هوای کانال ها و مجاری
  •  کالیبراسیون برای تست فشار هوا در مراکز حساس مثل آزمایشگاه ها
  •  چک کردن و  بازبینی و آنالیز شرایط کاری دستگاه هایی مانند هود که حالت مکنده دارند
  • درموتورهای خودرو برای تجزیه و تحلیل عملکرد آن ها
  • نظارت بر خروجی جریان یونیزه
  •  بررسی سیستم تهویه

 

تقسیم بندی انمومترها یا سرعت سنج های باد

انمومترها یا سرعت سنج های باد  به دو دسته تقسیم  میشوند. دسته ای که سرعت باد را اندازه میگیرند و دسته ی دوم دسته ای است  که دبی یا فلو باد را اندازه گیری میکند .  سرعت سنج های باد یا بادسنج ها  برای اندازه گیری سرعت مانند متر بر ثانیه (m/s) طراحی شده است .

به وسیله سرعت سنج باد می توان سرعت هوای متحرک را اندازه  گرفت. در دستگاه دماسنج –باد سنج (سرعت سنج باد)  از طریق وجود  سنسوری که داخل  باد سنج  وجود دارد، دمای هوا  تشخیص داده می شود. واحد اندازه گیری در سرعت سنج های باد  فوت بر دقیقه (ft/min)، کیلومتر بر ساعت، متر بر ثانیه (m/s)، مایل بر دقیقه و ماخ بر ساعت و .. می باشند. دسته دوم فلومترهای باد هستند که میزان حجم عبوری باد از یک مساحت مشخص در واحد زمان اندازه گیری می کنند. واحد های اندازه گیری مقدار هوای متحرک در حال عبور از مجرای هوا متر مکعب بر دقیقه( (CMMو فوت مکعب بر دقیقه (CFM) می باشند.

انواع بادسنج 

 

بادسنج های دستی

 

بادسنج دستی یک دستگاه قابل حمل اندازه گیری سرعت باد است. از نقطه نظر فنی، بادسنج می تواند تا سرعت 30 متر بر ثانیه را بخواند. سرعت حدود 108 مایل در ساعت و دقت حدود 2٪ است. این بادسنج با باتری کار می کند. اگر می خواهید کمپ بزنید، پیاده روی کنید، دریانوردی کنید و فعالیت هایی را در فضای باز شکار کنید که ممکن است نیاز به دانستن جهت باد یا اطلاعات سرعت باد داشته باشند، این نوع تجهیزات بهترین انتخاب هستند.

 

بادسنج پره ای

بادسنج های پره ای یکی دیگر از اشکال سرعت سنج باد می‌باشند، این بادسنج ها اشکالی شبیه آسیاب بادی یا ملخ هواپیما دارند که بر خلاف بادسنج رابینسون ، که محور چرخش آن عمودی است ، باید محوری موازی با جهت باد و افقی داشته باشند. از آنجایی که جهت باد متغیر است و محور باید تغییرات آن را دنبال کند،  بادسنج باید از بادگیر یا برخی دیگر از ابزارها برای تحقق این هدف استفاده کند. یک بادسنج پره ای دارای یک پروانه و یک دم در یک محور مرکب درحال چرخش می باشد تا سرعت و جهت باد را به طور دقیق اندازه گیری کند. سرعت پروانه ها توسط یک شمارنده دور اندازه گیری می شود و توسط یک تراشه الکترونیکی یا میکروکنترلر به سرعت باد تبدیل می شود. ترکیب پره ها و تراشه الکترونیکی در تجهیزات بادسنج دیجیتال که جهت حرکت هوا همیشه یکسان است برای سنجش تهویه معادن و ساختمانها استفاده می‌شود. 

بادسنج هات وایر

بادسنج های هات وایر از یک سیم ریز (به اندازه چند میکرومتر) با حرارت و دمای بالاتر از محیط استفاده می‌کنند. هوایی که از سیم عبور می‌کند سیم را خنک می‌کند. از آنجا که مقاومت الکتریکی اکثر فلزات به دمای فلز بستگی دارد، می‌توان بین مقاومت سیم و سرعت هوا رابطه ای برقرار کرد. هات وایر ها عمدتا برای سنجش جهت باد استفاده نمی شوند. چندین روش برای ساخت انواع هات وایر وجود دارد. دستگاه های هات وایر را می‌توان بیشتر به عنوان CCA (بادسنج جریان ثابت) ، CVA (بادسنج ولتاژ ثابت) و CTA (بادسنج دما ثابت) طبقه بندی کرد. ولتاژ خروجی در این بادسنج ها در نتیجه ی نوعی مدار الکترونیکی است که بر اساس متغیری خاص (جریان ، ولتاژ یا دما)  مطابق قانون اهم کار میکند.

بادسنج فنجانی

از این نوع باد سنج که پراب آن شبیه گوی تو خالی یا کاسه است در امر هواشناسی و کشتیرانی و دکل­های نفتی و برج های بلند، تاور کرین ها بیشتر استفاده می شود. به آن ها بادسنج کاسه ای هم می گویند.

 

تولید کننده: PROVA مدل: AMV-05
دبی سنج باد مدل avm-05 جهت اندازه گیری سرعت جریان باد، درجه حرارت وحجم هوای عبوری بر حسب cfm و cmm استفاده می شود. در این دستگاه اندازه گیری فلوی جریان هوا بایستی سطح مقطع کانال با متر اندازه گیری شود و توسط دکمه Area  به دبی‌سنج  معرفی گردد.&nb..
11,400,000 تومان
تولید کننده: PROVA مدل: AMV-07
دبی سنج یا فلومتر وسیله ای است که برای اندازه گیری سرعت جریان یا مقدار گاز و سیال داخل لوله استفاده می شود. دبی سنج ها با عناوین مختلفی از قبیل جریان سنج، معیار یا پیمانه جریان، شاخص جریان، سیال سنج و غیره مطرح می شوند. مبنای محاسبه دبی در این نوع دبی سنج ها بر اساس سنجش سرعت سیا..
13,400,000 تومان
تولید کننده: PROVA مدل: AMV-305
بادسنج avm305 ساخت کمپانی PROVA تایوان، نوعی از آنمومتر های پره ای است که از طریق کابل usb به صورت آنلاین بهpc متصل میشود و سرعت جریان هوا و دمای باد را هم روی lcd وهم روی pc نمایش می دهد. منبع تغذیه باد سنج پره ای avm 305 دو عدد باطری 1.5v می باشد که تا 200 ساعت طول عم..
11,400,000 تومان
تولید کننده: PROVA مدل: AVM-301
بادسنج پره ای از یک پروانه که به سرعت سنجی متصل از تشکیل شده در این نوع به جای کاسه ها از پره ای به شکل تهویه های هوا استفاده می شود و با جهت وزش باد پره ها در جهت عقربه ها و یا خلاف آن می چرخد سرعت چرخش پره ها توسط صفحه نمایش سرعت سنج نمایش داده می شود. بادسنج دستي مدل ..
9,200,000 تومان
تولید کننده: Chauvin Arnoux مدل: CA1227
آنمومتر یا بادسنج دستگاهی برای اندازه گیری سرعت باد (جریان هوا ) می باشد. به وسیله سرعت سنج باد می توان سرعت هوای متحرک را اندازه  گرفت. سرعت سنج های هوا به چند طریق ساخته می شوند و هر کدام با توجه به نوع کاربرد در صنعت استفاده می شوند. بادسنج پروانه..
29,400,000 تومان
تولید کننده: TES مدل: 3142
مانومتر و بادسنج مدل TES-3142، یکی از دستگاه های کاربردی در سیستم تهویه مطبوع و سنجش کیفیت هوا به شمار میرود. که توسط مانومتر تفاضلی مدل TES3140 میتوان رطوبت، فشار هوا و ... را اندازه گرفت و اقدامات لازم جهت بهبود کیفیت را مبذول نمود. این فشارسنج تفاضلی با دارا بودن یک ..
24,900,000 تومان
تولید کننده: CEM مدل: DT-1880
 بادسنج DT-1880 برای اندازه گیری در کانال های HVAC و در مجاری تهویه مطبوع و سایر دریچه های کوچک ایده آل است. سنجش سرعت باد و رطوبت و دما و با قابلیت ارسال اطلاعات به وسیله بلوث و دارای کابل شارژ و کیف کامل به همراه کیف حمل فابریک با دقت یک صدم بوده و جایگزین بسیار مناسب برای..
8,000,000 تومان
تولید کننده: TES مدل: 3145
بادسنج مدل TES-3145، فلومتری با سنسور فلزی جهت اندازه گیری شدت وزش باد تا 30متر بر ثانیه میباشد. این دستگاه به دلیل داشتن سنسور فلزی قابلیت اندازه گیری سرعت در دماهای بالا تا 80 درجه سانتیگراد را دارا میباشد. این بادسنج پروانه فلزی علاوه بر سرعت هوا میتواند حجم هوای عبوری از کانال ها یا FL..
13,800,000 تومان
تولید کننده: MIC مدل: 98610
یکی از پارامترهای موثر در انتقال حرارت، جریان هوا بوده و دارای مشخصه های سرعت و جهت می باشد، از این رو سنجش سرعت و جهت باد از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل از ابزاری به نام بادسنج و بادنما استفاده می شود. بادسنج ها دستگاه..
3,500,000 تومان
تولید کننده: TES مدل: 1341
آنمومتر برای اندازه گیری سرعت باد است. بعضی آنمومترها در ایستگاه های هواشناسی که شامل ابزارهای مختلف دیگری هستند و می توانند پیش بینی آب و هوا را بر اساس ترکیبی از تمام داده ها ارائه دهند، بزرگتر و پیچیده تر ساخته می شوند. همچنین از آنمومتر برای محاسبه باد مخالف استفاده می شود. یک سنجشگر توربین بادی..
24,900,000 تومان
تولید کننده: TES مدل: 1340
بادسنج، برای اندازه گیری میزان سرعت باد مورد استفاده قرار میگیرد که دارای 2 نوع باد سنج پره ای و بادسنج هات وایر است. هات وایر, بادسنجی که سرعت هوا را، از طریق تعیین اثر دمای سیم مقاومت متصل به یک مدار الکتریکی،اندازه ‌گیری می‌کند. ودر جاهایی که تغییرات سرعت سریع داریم بکار می رود.هات وایر ..
14,600,000 تومان
تولید کننده: Lutron مدل: ABH-4225
مولتی فانکشن قلمی دیجیتال مدل ABH-4225 با قابلیت اندازه گیری چهار  پارامتر سرعت، دما، رطوبت و فشار محیط می تواند یک دستگاه پرکاربرد در صنعت باشد. مشخصات فنی بادسنج/ رطوبت سنج / دماسنج / فشار سنج مدل ABH-4225 ساخت LUTRON بادسنج، فشارسنج، رطوبت سنج، دماسنج در یک دستگا..
9,200,000 تومان
نمایش 1 تا 12 از 26 (3 صفحه)