منو
سبد خرید

گوس متر

گوس متر که در فارسی به آن میدان سنج می گویند وسیله ای است برای اندازه گیری میدان مغناطیسی (electromagnetic field measurement). این دستگاه به منظور اندازه گیری شدت میدان الکترومغناطیسی استفاده می شود. میدان الکترومغناطیسی با دو واحد تسلا (tesla meter) و گوس (Gauss Meter) قابل اندازه گیری می باشد. امروزه کاربرد دستگاه سنجش میدان الکترومناطیسی در شرکتهای تولید برق، کارخانجات تجهیزات الکترومغناطیسی مانند فن ها، ژنراتورها و ویدئو مانیتورها، ایستگاه های کامپیوتری، عیب یابی و تصدیق سیم کشی، تطبیق FCC، تعمیر ونگهداری نوار مغناطیسی و آزمایشگاههای کالیبراسیون می باشد.

گوس متر ها می توانند میدان مغناطیسی را در یک جهت یا در سه جهت x و y و z اندازه گیری کنند. این دستگاه ها انواع مختلفی داشته و در بعضی مدل ها میدان را در فرکانس پایین و در بعضی در فرکانس بالا اندازه گیری را انجام می دهد. لذا هنگام خرید این دستگاه باید به مشخصات فنی نظیر واحد های اندازه گیری، دقت اندازه گیری، رنج اندازه گیری، رنج پهنای باند و قابلیت اندازه گیری در فرکانس های پایین یا بالا توجه نمود. گوس و تسلا هر دو از واحد های اندازه گیری شار میدان مغناطیسی می باشند. هر 10000 گوس معادل یک تسلا است. لذا به گوس متر هایی که رنج اندازه گیری بالایی دارند، تسلامتر نیز گفته می شود.

گوس متر در باتوجه به طرزکاری که دارد و میزان میدان های الکتریکی و مغناطیسی را اندازه گیری می کند، کاربرد های متنوعی دارد. از گوس متر در شرکت توزیع برق برای اندازه گیری میدان الکتریکی و مغناطیسی اطراف دکل ها، در مخابرات، معادن، کارخانه های تجهیزات مغناطیسی، ایستگاه های کامپیوتری، عیب یابی و تصدیق سیم کشی، تعمیر و نگهداری نوار های مغناطیسی، تطبیق FCC، آزمایشگاه های کالیبراسیون و پایش و عیب یابی پسماند های میدان مغناطیسی استفاده می شود.

نمایش 1 تا 12 از 12 (1 صفحه)