منو
سبد خرید

کابلشو

از کابلشو به منظور اتصال هادی کابل به شینه و سایر محل های اتصال مورد نیاز استفاده می شود. جنس کابلشو برای هادی های مسی، مس قلع اندود و برای کابل های آلومینیومی از آلومینیوم می باشد. همچنین برای اتصال کابل های آلومینیومی به شینه مسی از کابلشوی بیمتال استفاده می شود.

امروزه در صنعت برق از دو نوع کابلشو یکی به صورت پرسی و دیگری به صورت پیچی استفاده میشود. در صورت استفاده از کابلشوی پرسی باید از دستگاه پرس کابلشو برای پرس کردن کابلشوها استفاده کرد. نحوه پرس کردن کابلشو بسیار مهم است. برای این منظور می توانید به مقاله کابلشو چیست مراجعه کنید.

 

نکات مهم برای خرید انواع کابلشو :

 

  • سایز کابلشو ( با توجه به سایز کابل باید سایز کابلشو انتخاب شود)
  • جنس کابلشو ( با توجه به نوع کابل و محل اتصال انتخاب می شود)
  • رنج ولتاژ کاری کابلشو ( کابلشوهای فشارضعیف، کابلشوهای فشار متوسط)

 

ابعاد و اندازه کابلشو بر روی هر کابلشو دو عدد ذکر شده است. یکی مربوط به سطح مقطعی که کابل وارد آن می شود و دیگری مربوط به قطر پیچی است که به سوراخ کابلشو می خورد.

 

دسته بندی کابلشو از نظر جنس:

 

  • کابلشو مسی : اصولا به صورت کابلشو مسی استاندارد، دم بلند ، دم کوتاه در صنعت برق شناخته می شود. اگر مصرف کابلشو در شبکه فشار قوی باشه مثلا در کیت سرکابل اسفاده شود باید حتما از نوع استاندارد DIN استفاده گردد. در موارد دیگر جه رنج ولتاژ فشار ضعیف هست مثل اتصالات در سیستم زمین می توان از نوع دl کوتاه یا دم بلند استفاده کرد تا قیمت کابلشو مسی کمتر شود.

 

  • کابلشو آلومینیومی : برای اتصال کابل و سیم آلومینیمی به آلومینیومی

 

  • کابلشو بی متال : برای اتصال کابل آلومینیومی به شینه مسی
نمایش 1 تا 11 از 11 (1 صفحه)