منو
سبد خرید

یراق آلات کابل خودنگهدار

با توجه به موضوع مهم کاهش تلفات در صنعت برق، یکی از راهکارهای ارائه شده توسط توانیر تعویض شبکه مسی فشار ضعیف به کابل خودنگهدار می باشد. 

لذا با توجه به روند رو به رشد استفاده از شبکه کابل خودنگهدار فشار ضعیف، به کارگیری تجهیزات جانبی و یراق آلات استاندارد و با کیفیت مطلوب در شبکه کابل خودنگهدار به منظور ایجاد شرایط مکانیکی و عایق بندی الکتریکی مناسب الزامی است. در واقع اتصالات با کیفیت مطلوب نقش بسیار مهمی در کاهش تلفات، خاموشی ها، هزینه نگهداری، افزایش ایمینی و پایداری خطوط دارند. 

 

قیمت تجهیزات و یراق آلات کابل خودنگهدار در پروژه کابل کشی تنها 10% کل هزینه پروژه است.

 

قیمت تجهیزات در پروژه های نصب کابل خودنگهدار فشار ضعیف کمتر از حدود 10% کل هزینه های آن پروژه می باشد با این وجود عدم کارآیی تجهیزات نه تنها استفاده از کابل های خودنگهدار را کم اثر میکند بلکه خسارت جبران ناپذیری به شبکه وارد نموده و موجب قطعی های متوالی در سال های بهره برداری می شود. 


یراق آلات کابل خودنگهدار باید دارای ویژگی های زیر باشند :

 

 • موجب له شدگی هادی در محل اتصال نباشد.
 • در برابر خوردگی مقاوم باشند.
 • دارای تاییدیه های کیفی (آزمایش های نوعی و آزمایش های عملکردی) مطابق با استاندارد باشند.
 • از نفوذ آب جلوگیری کنند. 
 • تحمل نیروی کششی تعریف شده را داشته باشند.
 • در برابر نور خورشید و شرایط جوی مقاوم باشند.
 • هیچ صدمه ای به روکش کابل وارد نسازند.
 • پس از نصب و مونتاژ تضمین کافی و دوام لازم در مقابل انواع لرزش ها و تکان ها را داشته باشند.
 • نحوه نصب آن باید به گون های باشد که اطمینان از محکم شدن کلمپ ها مستقل از نحوه عملکرد صحیح اپراتور یا نصاب وجود داشته باشد.

 

بهتر است که کانکتور کابل خودنگهدار به نحوی طراحی و ساخته شوند که مستقل از نحوه عملکرد اپراتور نصب گردند.

 

برای آشنایی با نحوه انجام آزمون یراق آلات کابل خودنگهدار به مقاله این بخش در همین سایت تحت نام آزمون نوعی یراق آلات کابل خودنگهدار مراجعه کنید.

اگر بخواهیم دسته بندی برای یراق آلات کابل خودنگهدار در نظر بگیریم بهترین دسته بندی را میتوان به شرح زیر بررسی کرد :

 

دسته بندی یراق آلات خودنگهدار :

 • کلمپ انشعاب روشنایی معابر 
 • کلمپ انشعاب مشترکین
 • کلمپ سرخط
 • کلمپ آویز
 • کلمپ انتهایی
تولید کننده: تانیران مدل: TE1104
برای انشعاب گیری بیشتر از کابل خودنگهدار بهتر است از کانکتور افزایش انشعاب 1 به 2 کابل خودنگهدار استفاده شود. برای استفادهبهتر  از این کانکتور باید از کلمپ ارتباط خط و یا کلمپ دو طرف دندانه دار استفاده کرد.مشخصات کانکتور افزایش برداشت 1 به 2 به شرح زیر است :سایز کابل ..
0 تومان
تولید کننده: تانیران مدل: TE1104/1
از این کلمپ بیشتر برای انشعاب گیری از سیم نول شبکه استفاده میشود.مشخصات این کانکتور به شرح زیر است :سایز کابل انشعاب گیری از جنس آلومینیوم : AL 10-35 mm2 سایز کابل انشعاب گیری از جنس مس : Cu 10-25 mm2 ..
0 تومان
تولید کننده: تانیران مدل: TE1103
برای انشعاب گیری جهت برق رسانی به مشترکین از کابل خودنگهدار میتوان از این کانکتور استفاده کرد.مشخصات این کانکتور به شرح زیر است :سایز کابل اصلی : AL/Cu 25-95 mm2 سایز کابل انشعاب گیری : AL/Cu 1.5-10 mm2 ..
0 تومان
تولید کننده: تانیران مدل: TE1101
برای انشعاب گیری جهت برق رسانی به مشترکین از کابل خودنگهدار میتوان از این کانکتور استفاده کرد. این کانکتور دارای مهره سر بر می باشد. این به این معناست که در صورت استفاده پیچ آن را تا حدی سفت کنید تا مهره آن بریده شود.مشخصات این کانکتور به شرح زیر است :سایز کابل اصلی : AL/Cu 25-95 mm2 سایز ک..
0 تومان
تولید کننده: تانیران مدل: TE1101/1
برای انشعاب گیری جهت برق رسانی به مشترکین از کابل خودنگهدار میتوان از این کانکتور استفاده کرد. مشخصات این کانکتور به شرح زیر است : سایز کابل اصلی : AL/Cu 25-95 mm2 سایز کابل انشعاب گیری : AL/Cu 6-35 mm2..
0 تومان
تولید کننده: نتکو مدل: دو طرف دندانه دار
کانکتور دو طرف دندانه دار طرح انستو با 64 دندانه اتصالی مطمئن برای ارتباط کابل به کابل خودنگهدار و یا انشعاب گیری از کابل خودنگهدار در سایزهای بزرگ (تا 70 میلیمتر مربع) می باشد. به واسطه تعداد دندانه های بیشتر جهت در هنگام انشعاب گیری تعداد دندانهای بیشتری با سطح هادی کابل خودنگهدار درگیر شده و لذا ..
88,000 تومان
تولید کننده: تانیران مدل: TM11016
در صورتی که مجبور به استفاده از کانکتورهای بدون دندانه در شبکه کابل خودنگهدار شویم مجبور هستیم که روکش کابل خودنگهدار را لخت کنیم. برای این منظور و برای آب بندی و جلوگیری از نفوذ آب به داخل کابل خودنگهدار باید از کاور کلمپ خودنگهدار استفاده شود. ..
0 تومان
تولید کننده: تانیران مدل: TM11012
در صورت درخواست این کلمپ با محافظ کابل با جنس های مختلف قابل ارائه می باشد. ..
0 تومان
تولید کننده: تانیران مدل: TE1102
کانکتور سر خط یا ارتباط خط، به منظور اتصال کابل خودنگهدار به کابل خودنگهدار و یا کابل زمینی به کابل خودنگهدار قابل استفاده می باشد. مشخصات این کانکتور به شرح زیر است :سایز کابل اصلی : AL/Cu 25-95 mm2 سایز کابل انشعاب گیری : AL/Cu 25-70 mm2 دارای پیچ سر بر ..
0 تومان
نمایش 1 تا 12 از 14 (2 صفحه)