منو
سبد خرید

یراق آلات کابل خودنگهدار

با توجه به موضوع مهم کاهش تلفات در صنعت برق، یکی از راهکارهای ارائه شده توسط توانیر تعویض شبکه مسی فشار ضعیف به کابل خودنگهدار می باشد. 

لذا با توجه به روند رو به رشد استفاده از شبکه کابل خودنگهدار فشار ضعیف، به کارگیری تجهیزات جانبی و یراق آلات استاندارد و با کیفیت مطلوب در شبکه کابل خودنگهدار به منظور ایجاد شرایط مکانیکی و عایق بندی الکتریکی مناسب الزامی است. در واقع اتصالات با کیفیت مطلوب نقش بسیار مهمی در کاهش تلفات، خاموشی ها، هزینه نگهداری، افزایش ایمینی و پایداری خطوط دارند. 

 

قیمت تجهیزات و یراق آلات کابل خودنگهدار در پروژه کابل کشی تنها 10% کل هزینه پروژه است.

 

قیمت تجهیزات در پروژه های نصب کابل خودنگهدار فشار ضعیف کمتر از حدود 10% کل هزینه های آن پروژه می باشد با این وجود عدم کارآیی تجهیزات نه تنها استفاده از کابل های خودنگهدار را کم اثر میکند بلکه خسارت جبران ناپذیری به شبکه وارد نموده و موجب قطعی های متوالی در سال های بهره برداری می شود. 


یراق آلات کابل خودنگهدار باید دارای ویژگی های زیر باشند :

 

 • موجب له شدگی هادی در محل اتصال نباشد.
 • در برابر خوردگی مقاوم باشند.
 • دارای تاییدیه های کیفی (آزمایش های نوعی و آزمایش های عملکردی) مطابق با استاندارد باشند.
 • از نفوذ آب جلوگیری کنند. 
 • تحمل نیروی کششی تعریف شده را داشته باشند.
 • در برابر نور خورشید و شرایط جوی مقاوم باشند.
 • هیچ صدمه ای به روکش کابل وارد نسازند.
 • پس از نصب و مونتاژ تضمین کافی و دوام لازم در مقابل انواع لرزش ها و تکان ها را داشته باشند.
 • نحوه نصب آن باید به گون های باشد که اطمینان از محکم شدن کلمپ ها مستقل از نحوه عملکرد صحیح اپراتور یا نصاب وجود داشته باشد.

 

بهتر است که کانکتور کابل خودنگهدار به نحوی طراحی و ساخته شوند که مستقل از نحوه عملکرد اپراتور نصب گردند.

 

برای آشنایی با نحوه انجام آزمون یراق آلات کابل خودنگهدار به مقاله این بخش در همین سایت تحت نام آزمون نوعی یراق آلات کابل خودنگهدار مراجعه کنید.

اگر بخواهیم دسته بندی برای یراق آلات کابل خودنگهدار در نظر بگیریم بهترین دسته بندی را میتوان به شرح زیر بررسی کرد :

 

دسته بندی یراق آلات خودنگهدار :

 • کلمپ انشعاب روشنایی معابر 
 • کلمپ انشعاب مشترکین
 • کلمپ سرخط
 • کلمپ آویز
 • کلمپ انتهایی
کانکتور انشعاب مشترکین SLIW15.1 - برند ENSTO
ناموجود
تولید کننده: انستو مدل: SLIW15.1
این کانکتور مناسب جهت انشعاب گیری از شبکه برق برای ماینر بیت کوین می باشد. کانکتور کابل به کابل SLIW15.1 قابلیت استفاده در خط گرم را نیز دارد. کانکتور SLIW15.1 سری جدید کانکتورهای کابل خودنگهدار برای انشعاب گیری از کابل خودنگهدار یا کابل زمینی با سطح&..
100,000 تومان
تولید کننده: نتکو مدل: IPC1001/2
به منظور انشعاب گیری از کابل خودنگهدار برای روشنایی معابر از کانکتور روشنایی معابر باید استفاده گردد. شرکت نتکو، یکی از تولید کننده های یراق آلات کابل خودنگهدار در ایران، کانکتور روشنایی معابر با پیچ سر بر را با کد IPC1001/2 به بازار عرضه میکند. این کانکتور جزء کانکتورهای دندانه دار با پیچ سر بر می..
39,900 تومان
تولید کننده: نتکو مدل: IPC1003AL
به منظور انشعاب گیری از کابل خودنگهدار برای مشترکین , باید از کانکتور انشعاب مشترکین کابل خودنگهدار استفاده گردد.شرکت نتکو، یکی از تولید کننده های یراق آلات کابل خودنگهدار در ایران، کانکتور انشعاب مشترکین کابل خودنگهدار با پیچ سر بر را با کد IPC1003AL به بازار عرضه میکند.این کانکتور جزء ..
64,600 تومان
تولید کننده: انستو مدل: SLIW52
کانکتور SLIW52 ساخت کمپانی ENSTO فنلاند مناسب برای انشعاب گیری جهت ماینر است چرا که : کانکتور انشعاب SLIW52 قابلیت استفاده در خط گرم را نیز دارد. (شبکه برق دار) قابلیت تحمل جریانی در حدود 492 آمپر را دارد. قابلیت تحمل جریان اتصال کوتاه در شبکه برق را دارد. (به ..
500,000 تومان
تولید کننده: نتکو مدل: IPC1004
برای اتصال کابل خودنگهدار به کابل خودنگهدار از این کانکتور استفاده می شود. حتی از این کانکتور نیز می توان برای اتصال کابل های زمینی ابتدای فیدر به کابل خودنگهدار نیز استفاده کرد.  با توجه به جنس تیغه های این محصول و آب بندی بسیار عالی در محل اتصال از این کانکتور می توان هم زمان برای اتصال هادی ..
124,600 تومان
تولید کننده: انستو مدل: SLIW57
کانکتور کابل به کابل SLIW57 قابلیت استفاده در خط گرم را نیز دارد. یکی از معضلات شبکه توزیع نیروی برق اتصال کابل های زمینی فشار ضعیف به کابل خودنگهدار فشار ضعیف می باشد. مطابق با استاندارد در هنگام اتصال در این نقطه نباید روکش کابل خودنگهدار برداشته شود. پس در..
1,000,000 تومان
تولید کننده: نتکو مدل: دو طرف دندانه دار
کانکتور دو طرف دندانه دار طرح انستو با 64 دندانه اتصالی مطمئن برای ارتباط کابل به کابل خودنگهدار و یا انشعاب گیری از کابل خودنگهدار در سایزهای بزرگ (تا 70 میلیمتر مربع) می باشد. به واسطه تعداد دندانه های بیشتر جهت در هنگام انشعاب گیری تعداد دندانهای بیشتری با سطح هادی کابل خودنگهدار درگیر شده و لذا ..
170,000 تومان
تولید کننده: نتکو مدل: TM1109
برای انتهایی کردن کابل خودنگهدار و یا زاویه دادن به مسیر کابل خودنگهدار باید از کلمپ انتهایی کابل خودنگهدار استفاده شود.با توجه به نوع دسته به کار رفته در ساخت این محصول، قیمت آن متفاوت میشودانوع دسته به کار رفته :سیم استیل سیم فولادی میله آهنی..
165,000 تومان
تولید کننده: نتکو مدل: TM11012
در صورت درخواست این کلمپ با محافظ کابل با جنس های مختلف قابل ارائه می باشد. ..
81,750 تومان
تولید کننده: نتکو مدل: IPC1005
کانکتور افزایش انشعاب 1 به 2 طرح ویژه ای است که افزایش تعداد انشعابات را به طور همزمان تا حداکثر 1000 ولت AC را تسهیل می سازد. هر انشعاب گیری فرعی توسط عملکرد پیچ مجزایی ایجاد می گردد. ویژگی های کانکتور افزایش انشعاب 1 به 2 - نتکو :سطح مقطع هادی انشعاب : سیم مسی از سایز 1.5 ..
0 تومان
تولید کننده: نتکو مدل: IPC1006
با استفاده از کانکتور افزایش انشعاب 1 به 4 میتوان به طور همزمان 4 انشعاب از کابل خودنگهدار گرفته شود. بهتر است از این کانکتور برای انشعاب گیری از هادی نول استفاده شود. ویژگی های کانکتور افزایش انشعاب 1 به 4 - نتکو :سطح مقطع هادی انشعاب : سیم مسی از سایز 1.5 تا 25 میلیمتر و س..
0 تومان
تولید کننده: نتکو مدل: IPC1001/1
به منظور انشعاب گیری از کابل خودنگهدار برای روشنایی معابر از کانکتور روشنایی معابر باید استفاده گردد. شرکت نتکو، یکی از تولید کننده های یراق آلات کابل خودنگهدار در ایران، کانکتور روشنایی معابر با پیچ سر بر را با کد IPC1001/1 به بازار عرضه میکند. این کانکتور جزء کانکتورهای دندانه دار با پیچ سر بر می..
0 تومان
نمایش 1 تا 12 از 26 (3 صفحه)