منو
سبد خرید

مفصل حرارتی مخابراتی

مفصل مخابراتی برای اتصال کابلهای تلفنی به کار برده میشود. روکش به کار رفته در این مفصل ها از نوع کامپوزیت تقویت شده با الیاف شیشه می باشد . استفاده از این الیاف باعث مقاومت مفصل مخابراتی در برابر صدمات مکانیکی می شود و همچنین انعطاف پذیری مفصل ها را افزایش میدهد. 

داخل روکش حرارتی این مفصل، آغشته به چسب حرارتی می باشد. وجود این چسب به آب بندی بهتر این مفصل در محل اتصال بسیار کمک میکند. همچنین قسمت بیرونی روکش، با رنگ دانه های حساس به حرارت پوشیده شده است که در اثر حرارت کافی بی رنگ می شود. 

از این مفصل ها میتوان برای اتصال کابل های کانالی و خاکی با پوشش پلی اتیلن و غلاف آلومینیومی یا سربی استفاده کرد. 
 

مفصل های مخابراتی به دو دسته زیر تقسیم می شوند :

  • مفصل برای کابل های بدون فشار هوا

  • مفصل برای کابل های تحت فشار هوا تا 2400 زوج

 

روکش های تعمیری دسته دیگری از مفصل ها هستند که جهت تعمیر صدمات وارد آمده به کابل استفاده میشوند با این مزیت که در موقع تعمیر کابل نیازی به قطع کردن کابل نیست. روکش این مفصل ها بر اساس استاندارد IEC  و ASTM  ساخته شده و در حین ساخت مورد آزمایش قرار می گیرند. از هر 1000 مفصل کامل شده در شرکت، یک عدد روی کابل بسته شده و در شرایط محیطی استاندارد مخابرات تهران مورد آزمایش عملکرد قرار می گیرند. 

 

مفصل های تقویت شده با الیاف برای کابل های بدون فشار هوا : 

از این نوع مفصل برای اتصال و گرفتن انشعاب در کابل های ژله فیلد و بدون فشار هوا استفاده می شود. این مفصل ها از روکش دارای الیاف که در برابر انتشار شکاف در موقع حرارت مقاوم هستند ساخته شده اند. مفصل های زوج پایین دارای قطعات لازم برای گرفتن انشعاب می باشند.

 

مفصل های تقویت شده با الیاف برای کابل های تحت فشار هوا:

این نوع مفصل ها از روکش کامپوزیت با الیاف شیشه تهیه شده اند که در مقابل انتشار شکاف مقاوم هستند و برای اتصال کابل های تحت فشار هوا استفاده می شوند و در صورت نیاز به گرفتن انشعاب، کیت انشعاب اضافه میشود.

 

مفصل MAO

این مفصل از یک تیوب پلی اولفین حرارتی تشکیل شده است و جهت اتصال کابل های زوج پایین استفاده می شود. داخل این روکش به چسب حرارتی آغشته شده که سبب آب بندی مفصل می گردد.

 

مفصل حرارتی تعمیری 

این نوع مفصل ها جهت تعمیر صدمات ناشی از آتش،خراش،خوردگی،بریدگی و سوراخ شدگی کابل های تلفن خاکی، هوایی و کانالی از 10 تا 2400 زوج بکار می روند. این روکش ها، هم در کابل ها تحت فشار هوا و هم بدون فشار هوا استفاده می شوند.

یک ریل فلزی با نام زیپ وجود دارد که در یک سمت این روکش ها قرار میگیرد که در نتیجه در پایان نیاز به قطع کردن کابل نباشد.سطح داخلی آنها با چسب حرارتی پوشیده شده است که آب بندی دائمی و مطمئنی را ایجاد میکند و روی روکش بارنگدانه حساس به حرارت پوشیده شده که در اثر حرارت کافی تغییر رنگ میدهد.

 


 

 


 

نمایش 1 تا 2 از 2 (1 صفحه)