منو
سبد خرید

کلمپ شبکه هوایی

کلمپ (Clamp) در لغت به معنای گیره می باشد یعنی اتصال دهنده. در صنعت برق برای اتصال انواع سیم ها به همدیگر از کلمپ استفاده می شود. البته اگر بخواهیم به صورت تخصصی تر به آن نگاه کنیم بهتر است به جای کلمپ از کانکتور استفاده کنیم چرا که در صنعت برق وقتی بحث اتصال می باشد، اتصال به معنای برقراری جریان برق می باشد که در انگلیسی به آن Connector گفته می شود. همچنین یراق آلات شبکه هوایی به 

 

دسته بندی بر اساس نوع جنس کلمپ :

 

  • کلمپ مسی

  • کلمپ آلومینیومی

  • کلمپ بی متال
     

در این دسته بندی، مهم آن است که جنس هادی با جنس کلمپ همخوانی داشته باشد.
 

  • مثلا در شبکه هوایی توزیع نیروی برق از هادی ACSR استفاده شده است و میخواهیم یک انشعاب آلومینومی از آن بگیریم. در این صورت باید از کلمپ آلومینیومی استفاده شود.

  • برای اتصال دو سیم مسی به همدیگر باید از کلمپ مسی استفاده شود.

  • و اگر بخواهیم از شبکه آلومینیومی انشعاب مس بگیریم باید حتما از کلمپ بی متال استفاده شود. 

تولید کننده: دانش اتصال کابل مدل: DEC39.2
در شبکه خطوط هوایی آلومینیومی در شبکه توزیع نیروی برق از هادی آلومینیوم برای کاهش هزینه ها استفاده می شود. این هادی های آلومینیومی که بیشتر به هادی های آلومینیومی تقویت شده با مغز فولاد می باشند یا همان (ACSR)، نزدیک به 90% شبکه هوایی فشار متوسط ایران را تشکیل داده اند. برای انشعاب گیری از ..
0 تومان
تولید کننده: شاهین مفصل مدل: SL4.26
این کلمپ شبکه هوایی قابلیت اتصال انواع سیم مسی و آلومینیومی از سایز16 الی 120 میلی متر مربع را دارا می باشد. شما میتوانید هم زمان سیم مسی لخت شبکه هوایی را به سیم آلومینیومی کابل خودنگهدار اتصال دهید. منتها باید توجه داشته باشد در محل اتصال باید از کاور مخصوص این کانکتور استفاده کنید تا بارش با..
106,300 تومان
تولید کننده: شاهین مفصل مدل: SL37.27
این کلمپ شبکه هوایی قابلیت اتصال انواع سیم مسی و آلومینیومی از سایز 6 الی 95 میلی متر مربع را دارا می باشد. مهمترین محل مصرف این کلمپ فول بیمتال 6 الی 95 در انشعاب گیری برای مشترکین یا همان کابل سرویس شبکه می باشد. ویژگی اصلی این کلمپ ها قابلیت بی متال بودن آنها است. لذا از این کا..
89,200 تومان
نمایش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)