منو
سبد خرید

کلمپ (کانکتور) شبکه هوایی

کلمپ (Clamp) در لغت به معنای گیره می باشد یعنی اتصال دهنده. در صنعت برق برای اتصال انواع سیم ها به همدیگر از کلمپ استفاده می شود. البته اگر بخواهیم به صورت تخصصی تر به آن نگاه کنیم بهتر است به جای کلمپ از کانکتور استفاده کنیم چرا که در صنعت برق وقتی بحث اتصال می باشد، اتصال به معنای برقراری جریان برق می باشد که در انگلیسی به آن Connector گفته می شود. همچنین یراق آلات شبکه هوایی به 

 

دسته بندی بر اساس نوع جنس کلمپ :

 

  • کلمپ مسی

  • کلمپ آلومینیومی

  • کلمپ بی متال
     

در این دسته بندی، مهم آن است که جنس هادی با جنس کلمپ همخوانی داشته باشد.
 

  • مثلا در شبکه هوایی توزیع نیروی برق از هادی ACSR استفاده شده است و میخواهیم یک انشعاب آلومینومی از آن بگیریم. در این صورت باید از کلمپ آلومینیومی استفاده شود.

  • برای اتصال دو سیم مسی به همدیگر باید از کلمپ مسی استفاده شود.

  • و اگر بخواهیم از شبکه آلومینیومی انشعاب مس بگیریم باید حتما از کلمپ بی متال استفاده شود. 

تولید کننده: دانش اتصال کابل مدل: DEC39.2
در شبکه خطوط هوایی آلومینیومی در شبکه توزیع نیروی برق از هادی آلومینیوم برای کاهش هزینه ها استفاده می شود. این هادی های آلومینیومی که بیشتر به هادی های آلومینیومی تقویت شده با مغز فولاد می باشند یا همان (ACSR)، نزدیک به 90% شبکه هوایی فشار متوسط ایران را تشکیل داده اند. برای انشعاب گیری از ..
0 تومان
تولید کننده: شاهین مفصل مدل: SL-series
ویژگی اصلی این کلمپ ها قابلیت بی متال بودن آنها است. لذا از این کانکتور برای اتصال هم زمان مس/مس، آلومینیوم/مس، آلومینیوم/آلومینیوم استفاده میشود.در تولید کلمپ های فول بیمتال طی یک فرایند آبکاری ویژه، یک لایه نهایی قلع بر روی آلومینیوم قرار می گیرد، لذا این کلمپ جهت اتصال و یا انشعاب گی..
0 تومان
نمایش 1 تا 2 از 2 (1 صفحه)