منو
سبد خرید

روکش حرارتی

یکی از مباحث بسیار مهم در صنعت برق در بخش انتقال و توزیع، عایق بندی تجهیزات و به خصوص سیم و کابل ها در محل اتصال، شینه ها، بوشینگ ها و ... می باشد. تکنولوژی روکش های حرارتی که به نام شرینگ حرارتی نیز شناخته می شود یکی از انواع روش های عایق کاری و آب بندی در صنعت برق می باشد. در این روش از پلیمرهای کراس لینک شده برای ساخت روکش ها استفاده می شود.در واقع تیوب های حرارتی دارای پیوندهای طویل C-H می باشند که در اثر حرارت برخی از H ها (هیدروژنها) از پیوند مولکولی جدا می گردد و در نتیجه در انتهای کار پیوند محکم C-C به وجود می آید. تصویر زیر به خوبی بیان گر این موضوع است. حالا با توجه به ضریب دی الکتریک و رسانایی ماده به کار رفته در روکش حرارتی، این روکش میتواند خاصیت عایق و یا حتی نیمه هادی داشته باشد. 

 

ساختار-روکش-حرارتی

 

بنابر این با توجه به رنج ولتاژ کاری و کاربرد، میتوان روکشهای حرارتی را به دسته های زیر تقسیم بندی کرد :

  • روکش حرارتی با دیواره نازک (روکش های رنگی)
  • روکش حرارتی با دیواره ضخیم
تولید کننده: الکان مدل: TBMT
روکش حرارتی TBMT پوشش عایق بسیار عالی روی باسبارها و شینه ها ایجاد می کنند. این روکش ها به صورت شاخه های 1 متری به فروش می رسد. این روکش با قدرت عایقی 19KV/mm پوشش عایق بسیار عالی برای شینه و باسبارها آلومینومی و مسی تا ولتاژ 36 کیلوولت هستند. رنگ این روکش حرارتی قرمز می باشد. موارد مصر..
45,562 تومان
تولید کننده: الکان مدل: WAC
اگر روکش نهایی کابل برق صدمه دیده باشد و امکان قطع کابل وجود نداشته باشد برای عایق کاری و آب بندی محل آسیب دیده میتوان از روکش حرارتی زیپی استفاده کرد. روکش حرارتی زیپی که با نام روکش حرارتی تعمیری نیز شناخته می شوند به کمک یک ریل فلزی بسته می شوند و در اثر حرارت بیشتر از 125 درجه سانتیگراد شری..
533,119 تومان
تولید کننده: ریکم مدل: BPTM
روکش حرارتی BPTM با دیواره متوسط برند ریکم، مناسب برای باسبار های تخت و گرد و سیم های بدون کاور،از جنس مس و آلومینیوم جهت کاهش فاصله فاز به فاز و فاز به زمین می باشند.  قدرت عایقی این روکش حرارتی 18KV/mm می باشد.از این روکش میتوان تا رنج ولتاژ 24 کیلوولت استفاده کرد. برای انتخ..
255,000 تومان
تولید کننده: الکان مدل: FSA
برای خرید و اطلاع از قیمت روکش حرارتی چسب دار لطفا سایز مورد نظر رو خود را از بین گزینه های در دسترس انتخاب کنید.لازم به ذکر است این روکش ها به صورت شاخه های یک متری به فروش می رسد. روکش حرارتی چسب دار که با عنوان روکش حرارتی FSA نیز در بازار شناخته می شوند عایق الکتریکی هستند..
31,940 تومان
نمایش 1 تا 4 از 4 (1 صفحه)