منو
سبد خرید

فشارسنج

سنسور فشار یا فشارسنج کاربردهای فراوانی در صنعت دارد. به همین دلیل انواع مختلف این سنسور با گستردگی مشخصه‌های بسیار وسیع به تولید می‌رسند و عرضه می‌شوند. انتخاب نوع سنسور فشار سنج بر اساس محل کاربرد آن و بسته به اینکه آیا در محلی با شرایط خشن و سخت یا با خورندگی بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد یا در تجهیزات پزشکی یا ابزارهای متحرک، می‌تواند متفاوت باشد. فشار از کمیت های مورد اندازه گیری بسیار مهم در صنایع مختلف می باشد. فشارسنج دیجیتال چیست بدین ترتیب اندازه گیری دقیق و سریع آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فشار سنج دیجیتال و یا نانومتر ابزاری است که توانایی اندازه گیری فشار بصورت دیجیتالی با زمان پاسخ دهی کم و با دقت بالا را دارا می باشد و فشار اندازه گیری شده را بر روی صفحه نمایش نشان می دهد. از فشار سنج های دیجیتالی در صنایع مختلف، آزمایشگاهها، سیستم های گرمایشی، تهویه، بیمارستانها و … استفاده می شود. همچنین در صورتی که فشار سنج دیجیتالی توانایی اندازه گیری فشار کمتر از یک اتمسفر در نقطه ای مشخص را داشته باشد به آن فشار اندازه گیری شده نیز می گویند.  همچنین برخی از فشار سنج ها توانایی اندازه گیری و مقایسه فشار دو یا چند نقطه را دارند که به آنها فشارسنج تفاضلی یا فشارسنج دیفرانسیلی می گویند. 

 

ساختار و عملکرد فشار سنج دیجیتال

 

یکی از مهمترین کمیت های مورد اندازه گیری در واحد های صنعتی، (فشارسنج دیجیتال چیست) کمیت فشار می باشد. به گونه ای که برای تعیین نوع تجهیزات ابزار دقیق معمولا یکی از آیتم هایی که همواره مورد سوال است ، فشار سیستم و در نتیجه ماکزیمم فشار قابل تحمل آن می باشد.  از این رو همواره نیازمند تجهیزاتی هستیم تا با توجه به شرایط محیطی و استاندارد های مربوط بتوانند فشار سیستم را اعلام کنند و با توجه به آن عمل می کنند، به همین منظور فشار سنج های دیجیتال یکی از ابزارهای پرکاربرد در صنایع مختلف می باشد. فشارسنج ها در حقيقت از يك سنسور حساس از نوع استرين گيج ساخته شده كه به كمك مدار الكترونيكي از نوع پل وتسون ميتواند مقادير نيروي وارد شده بر سنسور را به صورت پارامتر الكتريكي و با اسكيل و كاليبره مناسب به فشار نشان دهد. فشار سنج ها ديجيتال امكانات بيشتري به اپراتور از لحاظ تغيير واحدهاي، يا ثبت مقادير ماكزيمم و مينيمم در حافظه داخلي و همچنين امكان كاليبره كردن آسان ميدهند. 

 

معایب فشار سنج دیجیتال

 

از معايب آنها ميتوان به اين نكته اشاره كرد كه براي اپراتور گيج هاي آنالوگ ملموس تر بوده و براي مقايسه بصري بين مقادير راحت تر است. فشار سنج های دیجیتال نسبتا شبیه به فشار سنجهای آنالوگ به نظر میرسد با این تفاوت که به شما امکان اندازه گیری فشار را با قابلیت و دقت بالاتر میدهند. اپراتور به راحتی با فشار کلیدهای روی دستگاه میتوانید رنجهای فشار را تغییر دهید یا دستگاه را کالیبره نماید. 
 

انتخاب فشارسنج دیجیتال 

 

انتخاب یک فشارسنج، انتخاب از بین طیف وسیعی از تکنولوژی‌ها، پکیج‌ها و سطوح عملکرد و ویژگی‌های مختلف است تا در نهایت خواسته‌های متنوع مهندسان برای اندازه‌گیری دقیق فشار برآورده شود. مثال‌هایی از موارد مختلف کاربرد سنسور فشار به صورت زیر است:

 • اندازه‌گیری فشار گاز درون یک تانک مانند مخزن کمپرسورهای صنعتی
 • انداز‌گیری سطح یا حجم مایع توسط اندازه‌گیری فشار در کف مخزن
 • اندازه‌گیری اختلاف فشار در دو نقطه مختلف از سیستم به عنوان ابزاری برای اندازه‌گیری و پایش فلو (Flow) مربوط به مایعات یا گازها
 • اندازه‌گیری فشار بارومتری (Barometric) که همان تغییر در فشار اتمسفری با تغییر شرایط آب و هوایی یا تغییر ارتفاع است و در ایستگاه‌های هواشناسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

انواع فشارسنج

 

 • ترانسمیتر اختلاف فشار (dp transmitter )
 • فشار سنج آنالوگ  ( Pressure gage )
 • فشار سنج دیجیتال (Digital pressure meter or indicator )
 • ترانسمیتر فشار (Pressure transmitter )
 • مانومتر (Monometer )
 • پرشر سوئیچ (Pressure switch )

 

موارد در انتخاب فشار سنج

 

 • محدوده اندازه گیری (کمترین و بیشترین فشار قابل اندازه گیری)
 • دقت اندازه گیری
 • امکان تبدیل واحدهای مختلف فشار m bar, psi, Kg/cm^2, mm/Hg, inch/Hg, meter/H2O, inch/H20, Atmosphere
 • قابلیت اتصال به کامپیوتر
 • کالیبره کردن خودکار
 • قابلیت ذخیره سازی فشار حداقل , حداکثر و متوسط
 • زمان پاسخ دهی
 • اندازه صفحه نمایش و رزولوشن آن
تولید کننده: Lutron مدل: PS-9303SD
فشارسنج دیجیتالی لوترون مدل  LUTRON  PS - 9303SD ‚ برای اندازه گیری فشار با زمان واقعی ثبت داده‚ ذخیره در کارت حافظه SD و استفاده از فایل خروجی در نرم افزاراکسل از جمله ویژگی های این دستگاه فشارسنج است. فشارسنج ( مانومتر ) دیجیتالی لوترون مدل PS - 9303SD‚ قابلیت ات..
21,600,000 تومان
تولید کننده: Lutron مدل: PM-9100
دستگاه مانومتر و یا فشارسنج لوترون مدل PM-9100 دارای سنسور سرخود می باشد و جزء آن دسته از فشارسنج ها و یا مانومترها است که ازدقت بالایی برخودارند. این فشار سنج در صنعت، آزمایشگاهها، تجهیزات پزشکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. فشارسنج لوترون دارای حافظه است و ازحافظه مینیم و ماکزیمم و قابلیت اتصال..
10,450,000 تومان
تولید کننده: TES مدل: 1161
بارومتر یک ابزار اندازه گیری است و برای اندازه ‏گیری فشار اتمسفر مورد استفاده قرار می گیرد. در نمونه های معمول این بارومتر از آب، هوا، و جیوه برای اندازه‏ گیری فشار جو استفاده می کنند. از بارومتر بیشتر برای اندازه‎ گیری فشار هوای محیط که به صورت غیر مستقیم معر..
12,500,000 تومان
تولید کننده: Chauvin Arnoux مدل: CA850
مانومتر دیجیتال CA850 برای تست و اندازه گیری دقیق فشار هوا طراحی شده است و کاربرد آن در تست فشار گازها می باشد. مانومتر CA850 می تواند علاوه بر مقدار نسبی فشار، اختلاف فشار بین دو نقطه را نیز بدست آورد که این قابلیت باعث می شود مانومتر دیجیتالی CA850 کاوین آرنوکس برای بررسی عملکرد واحدهای تهویه..
26,250,000 تومان
تولید کننده: Chauvin Arnoux مدل: CA852
یکی از دستگاه هایی که جهت اندازه گیری فشار به کار می رود، مانومتر (Manometer)است، در واقع مانومتر فشار سنجی است که با آن فشار گاز محبوس در یک ظرف را اندازه گیری می کنند. مهمترین عامل اندازه گیری فشار لوله بروردون می باشد، لوله برودون یکی از قسمت های اصلی&..
16,800,000 تومان
تولید کننده: Lutron مدل: VC-9200
فشارسنج دیجیتال Lutron مدل VC-9200 قابلیت اندازه گیری خلاء مطلق و فشار مطلق را دارد و محدوده اندازه گیری آن از 1 تا 1500mbar است و همچنین این وکیوم سنج قابلیت حفاظت بار اضافه تا حداکثر 2000 میلی بار را دارد. پروب جداگانه وکیوم VC-9200 باعث عملکرد آسان آن شده است. این وکیوم سنج ساخت لوترون ..
20,100,000 تومان
تولید کننده: Lutron مدل: PS-9302
فشار سنج پرتابل دیجیتال لوترون Lutron PS-9302 دستگاهی پرتابل و قابل حمل دارای حافظه جهت ثبت اطلاعات و با قابلیت اتصال به کامپیوتر جهت تخلیه اطلاعات ثبت شده می باشد. این دستگاه جهت اندازه گیری فشار(مخصوص هوا) تا 400 بار همراه با پراب مجزا با دقت فراوان مخصوص اندازه گیری فشار توسط بازرگانی شکیبی در با..
20,100,000 تومان
تولید کننده: TES مدل: 1160
دستگاه رطوبت سنج و فشارسنج برای اندازه گیری و نظارت بر هوای محیط، به ویژه در آزمایشگاه ها و محیط های اداری و فروشگاهی جهت اندازه گیری دما، رطوبت و فشار محیط با دقت بالا مورد استفاده قرار می گیرد. بارومتر (Barometer) مدل TES-1160، دستگاهی پرتابل جهت اندازه گیری فشار جو می باشد. این&nbs..
9,000,000 تومان
تولید کننده: CEM مدل: TP-5
 مشخصات فنی فشارسنج مدل TP-5 ساخت کمپانی CEM  استفاده بسیار راحت تر از گیج های هوای معمولی فشار تایرها را از 5 تا 100 پوند بر اینچ مربع (PSI) اندازه گیری می کند. گیج لاستیک حداکثر فشار را حفظ می کند. این محصول دارای  یک سال گارانتی و..
800,000 تومان
تولید کننده: Lutron مدل: PM-9107
مانومتر مدل PM-9107 لوترون فشارسنجی تفاضلی است با دو ورودی با ماکزیمم رنج اندازه گیری 7000 میلی بار یا 7 بار می باشد. این تجهیز در صنعت، آزمایشگاهها ،کارخانه ها و تجهیزات پزشکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله مهمترین کمیت های مورد اندازه گیری در واحد های صنعتی، کمیت فشار می باشد، به گو..
10,450,000 تومان
تولید کننده: Lutron مدل: PM-9102
فشارسنج مانومتر دیجیتال مدل LUTRON PM-9102 با پراپ سرخود عمل اندازگیری را برای کاربران بسیار راحت کرده است. این مانومتر و یا فشارسنج بادقت بسیار بالا طراحی شده و درصد خطا را درهنگام اندازه گیری به حداقل می رساند. فشار سنج مانومتر دیجیتال لوترون مدل LUTRON PM-9102در صنعت، آزمایشگاهها ،تجهیزات پزشکی ک..
10,450,000 تومان
تولید کننده: CEM مدل: DT-8920
8920 یک فشارسنج و جریان سنج همزمان با یک صفحه نمایش LCD قابل خواندن، بزرگ و دارای نور پس زمینه است. داده های اندازه گیری با حداقل و حداکثر مقادیر ثبت می شود. این می تواند فشار هوا را در اجزای کلیدی HVAC کنترل کرده و کیفیت هوای خوب داخل ساختمان را ارتقا دهد، که تعادل جریان هوای مناسب را تضمین می کند...
11,500,000 تومان
نمایش 1 تا 12 از 16 (2 صفحه)