منو
سبد خرید

صداسنج

صوت سنج یا آنالایزر صدا دستگاهی است که برای اندازه گیری آکوستیک یعنی صداهایی که در محیط جریان دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. صوت سنج ها ابزاری هستند که قادر به سنجش شدت امواج صوتی هستند. صدا یک سری از امواج فشار است که از طریق واسطه ای مانند هوا یا آب عبور می کند. هر چه فشار قوی تر باشد صدای بلندتر می شود. این امواج فشار از طریق گوش ما دریافت می شود و توسط مغز ما درک می شود. صدا از چیزهایی که ما دوست داریم تا دلخوری ها متغیر باشد، می تواند مضر باشد. این دستگاه ها قابلیت اندازه گیری پارامتر صدا بر حسب دسی بل را دارد. معمولا صوت سنج های موجود از نوع صوت سنج دیجیتال پورتابل بوده و نمونه های حرفه ای آن قابلیت آنالیز صوت ( آنالیزور صوت ) و ذخیره مقادیر اندازه گیری شده ( دیتالاگر صدا ) را دارد.صوت سنج ها بصورت عقربه ای و دیجیتال عرضه می شوند. صوت سنج عقربه ای ارزان تر است و دقت کمتری دارد، در حالیکه صوت سنج دیجیتال دارای دقت بالاتری است.  یک صداسنج صدا شامل میکروفون ، تقویت کننده تقویت کننده ، پردازش سیگنال و نمایشگر است. میکروفون سیگنال صدا را به یک سیگنال الکتریکی معادل تبدیل می کند. مناسب ترین انواع صداسنج میکروفون برای کنتورهای سطح صدا میکروفون خازنی است که ترکیبی از دقت و ثبات و قابلیت اطمینان است.

سیگنال الکتریکی تولید شده توسط میکروفون در صوت سنج بسیار کمی است ، بنابراین قبل از پردازش توسط پردازنده اصلی ، توسط پیش تقویت کننده تقویت می شود. پردازش سیگنال شامل اعمال توزین فرکانس و زمان بر روی سیگنال است که توسط استانداردهای بین المللی مانند IEC 61672 – 1 مشخص شده است، که مترهای سطح صدا با آن مطابقت دارند.

 

نحوه انتخاب صداسنج

 

 • رنج اندازه گیری
 • پراب سر خود بودن یا دارا بودن پراب جدا
 • قابلیت داشتن کارت حافظه ثبت اطلاعات و در صورت وجود میزان حافظه
 • قابلیت اتصال به کامپیوتر
 • اندازه گیری به روش سریع و آهسته

 

در صنایعی که میزان صدا در طول زمان کار، تغیر می کند و همچنین صنایعی که موقعیت مکانی افراد تغییر می کند و در معرض صدا با سطح های مختلف قرار می گیرند، مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله کاربردهای این تجهیز می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 

 • آنالیز و بررسی صدای فرودگاه
 • سالن های کنسرت
 • آنالیز و بررسی قدرت و توان شنوایی انسان
 • تقاطع هایی که دارای ترافیک های زیاد هستند
 • ساخت و ساز پروژه های عمرانی
 • بهداشت حرفه ای  و بهداشت محیط
 • مطالعات فشرده محیطی و کتابخانه ها
 • عيب يابي وسایل آزمایشگاهی و دوار
 • آنالیزر و پایش صدای دستگاه های پرسکاری، تراشکاری و اثرات آن بر اپراتور کنترل فنی
تولید کننده: UNI-T مدل: UT-353
مینی صداسنج دیجیتالی UT353/UT353BT می تواند صدای محیط را به سیگنال های الکتریکی تبدیل کند، داده ها را پردازش کند و نتایج را روی LCD نمایش دهد. این صوت سنج ها می توانند به طور مداوم صدای محیط را کنترل کنند. UT353BT می‌تواند داده‌های اندازه‌گیری را از طریق بلوتوث به برنامه تلفن همراه سفارشی (iENV) UNI..
1,360,000 تومان
تولید کننده: UNI-T مدل: UT-353BT
مینی صداسنج دیجیتالی UT353/UT353BT می تواند صدای محیط را به سیگنال های الکتریکی تبدیل کند، داده ها را پردازش کند و نتایج را روی LCD نمایش دهد. این صوت سنج ها می توانند به طور مداوم صدای محیط را کنترل کنند. UT353BT می‌تواند داده‌های اندازه‌گیری را از طریق بلوتوث به برنامه تلفن همراه سفارشی (iENV) UNI..
1,980,000 تومان
تولید کننده: TES مدل: 1150
صوت سنج مدل TES-1150، دارای محدوده 30 تا130 دسی بل می باشد. ازویژگی های مهم این صداسنج، شبکه توزین فرکانسی و شبکه پاسخ دستگاه می باشد. شبکه پاسخ دستگاه، حساسیت عکس العمل زمانی ترازسنج درمورد انواع صدا اعم از یکنواخت، متغیر و کوبه ای می باشد که درمورد این شدت سنج صدا Fast, Slow ,Impulse می ..
9,000,000 تومان
تولید کننده: UNI-T مدل: UT-352
صوت سنج مدل UT352 (30~130dB) UNI-T دارای عملکرد ذخیره سازی داده، با آلارم بالا/پایین، خروجی های آنالوگ و میکروفون خازنی است.  این صوت سنج دارای حالت های MAX/MIN، 2. خاموش شدن خودکار (قابل لغو)،  63 مجموعه ذخیره سازی داده ها، خروجی سیگنال آنالوگ، دارای قابلیت ن..
9,300,000 تومان
تولید کننده: TES مدل: 1352S
دیتالاگر صوت مدل tes-1352 با قابلیت نمایش و ثبت دسیبل دریافتی از محیط در رنج فرکانسی 31/5~8KHZ به‌صورت نمودار میله‌ای و عددی تا 16,000 مورد در 6 رنج اندازه‌گیری 30~130db در معادن و کارگاه ها کاربرد دارد. این صوت سنج نسبت به ورژن قبلی خود یعنی صوت سنج tes-1352h دارای کارت حافظه 4G..
33,500,000 تومان
تولید کننده: Multimetrix مدل: SL 105
صوت سنج دیجیتال مدل SL 105 محصول شرکت Multimetrix فرانسه است که یکی از زیر مجموعه های گروه CHAUVIN ARNOUX بوده و دارای گواهینامه اتحادیه اروپا CE CERTIFICATE می باشد. مشخصات فنی صوت سنج SL105 ساخت کمپانی Multimetrix توانایی اندازه گیری شدت صوت در کلیه محیط..
7,700,000 تومان
تولید کننده: Chauvin Arnoux مدل: CA834
دیتالاگر صوت مدل CA834 برای تعیین دقیق میزان قرار گرفتن در معرض سر و صدا در یک محیط، از تجهیزی به نام صوت سنج یا دسیبل سنج یا صدا سنج استفاده میکنند. صدا سنج CA834 کاوین آرنوکس را می توان برای انجام بررسی های صوتی در همه جا از دفاتر گرفته تا محیط های صنعتی با نویز بالا بکار برد. ..
31,570,000 تومان
تولید کننده: HoldPeak مدل: 882C
صوت سنج(دسیبل متر) مدل 882C محصول شرکت HoldPeak است. صوت سنج وسیله ای برای اندازه گیری شدت صوت و نمایش مقدار اندازه گیری شده به استفاده کننده بر حسب دسیبل می باشد. صوت سنج در صنایع مختلف از جمله صداشناسی و تحلیل صوت ,صنایع ماشین سازی, حمل و نقل,محیط زیست و پزشکی و ... کارایی دارد.  مشخصا..
0 تومان
تولید کننده: BENTECH مدل: GM1351
Benetech یک تولید کننده مشهور ابزارهای تست و اندازه گیری راحت مانند دماسنج مادون قرمز، بادسنج، سطح صدا و ضخامت سنج اولتراسونیک است. یک سیستم کنترل کیفیت دقیق همراه با یک بازرسی دقیق محصول، تضمین می کند که ابزار Benetech برای برآورده کردن هر نیاز شما وجود دارد. این صوت سنج برای نیازهای اندازه گی..
0 تومان
تولید کننده: BENTECH مدل: GM1352
Benetech یک تولید کننده مشهور ابزارهای تست و اندازه گیری راحت مانند دماسنج مادون قرمز، بادسنج، سطح صدا و ضخامت سنج اولتراسونیک است. یک سیستم کنترل کیفیت دقیق همراه با یک بازرسی دقیق محصول، تضمین می کند که ابزار Benetech برای برآورده کردن هر نیاز شما وجود دارد. طراحی ظاهری سطح سنج دیجیتال جدید، ..
0 تومان
تولید کننده: BENTECH مدل: GM1356
Benetech یک تولید کننده مشهور ابزارهای تست و اندازه گیری راحت مانند دماسنج مادون قرمز، بادسنج، سطح صدا و ضخامت سنج اولتراسونیک است. یک سیستم کنترل کیفیت دقیق همراه با یک بازرسی دقیق محصول، تضمین می کند که ابزار Benetech برای برآورده کردن هر نیاز شما وجود دارد. صوت سنج GM 1356  ساخت BEN..
0 تومان
تولید کننده: BENTECH مدل: GM1358
Benetech یک تولید کننده مشهور ابزارهای تست و اندازه گیری راحت مانند دماسنج مادون قرمز، بادسنج، سطح صدا و ضخامت سنج اولتراسونیک است. یک سیستم کنترل کیفیت دقیق همراه با یک بازرسی دقیق محصول، تضمین می کند که ابزار Benetech برای برآورده کردن هر نیاز شما وجود دارد. صوت سنج GM 1358  ساخت BEN..
0 تومان
نمایش 1 تا 12 از 12 (1 صفحه)