منو
سبد خرید

سیم لخت کن

یک نکته بسیار مهم در سیم کشی، این است که در هر اقدامی از جمله روکش برداشتن عایق سیم نباید به هیچ وجه به هادی کابل آسیب واردشود.

 سیم لخت کن ابزاری است برای روکش برداری سیم استفاده می شود. البته نیز از چاقوی کابل بری نیز بعضا برای برداشتن روکش عایق سیم ها نیز استفاده می شود اما با توجه به نکته گفته شده به علت کوچک بودن سطح مقطع هادی سیم ها بهتر است از سیم لخت کن برای برداشتن روکش هادی آنها استفاده شود.

انواع سیم لخت کن 

  • سیم لخت کن دستی
  • سیم لخت کن اتوماتیک

سیم لخت کن دستی

 

اجزای سیم لخت کن دستی

اجزای یک سیم لخت کن دستی همان طور که در تصویر بالا مشاهده میکنید به شرح زیر است :

  • فک : دو لبه تیز برنده از جنس فولاد برای قطع روکش می باشد.
  • دسته : دسته سیم لخت کن دارای روکش نرم و عایق از جنس PVC با حداقل تحمل ولتاژ 750ولت است.
  • پیچ تنظیم : پیچ تنظیم فاصله بین دولبه فک متناسب با سایز سیم تنظیم میشود تا هنگام روکش برداری به هادی آسیب نرسد.

اگر پیچ تنظیم زیاد باز شود، دهانه سیم لخت کن، بیشتر از ضخامت عایق بسته شده و قطعاً هادي، زخمي یا بریده خواهد شد.

سیم لخت کن اتوماتیک

اجزای یک سیم لخت کن اتوماتیک به شرح زیر است :

  • فک : دارای دو قسمت ثابت و متحرك است. فک ثابت دارای لبه صاف برای نگه داشتن روکش سیم و فک متحرك دارای شیارهایی با لبه تیز متناسب با قطر سیم برای قطع روکش میباشد.
  • دسته : دارای روکش نرم و عایق از جنس PVC با حداقل تحمل ولتاژ 750ولت است.
تولید کننده: Weicon مدل: Weicon No.4-28 H
روکش بردار کابل Weicon No.4-28 ابزار بسیار مناسب برای برداشتن روکش کابل های گرد از قطر 4 تا 28 میلیمتر می باشد. استفاده از این روکش بردار، کار را برای اپراتورهای نصب راحت و سریع می کند. این روکش بردار کابل دارای دسته ارگومیکی شکل و محکم می باشد. عمق برش تیغه نیز با استفاده از پیچ قابل ت..
1,100,000 تومان
تولید کننده: DeDe مدل: WSA
این ابزار مکانیکی، تلفیقی از یک سیم چین (برش دهنده سیم) و سیم لخت کن (جداساز عایق سیم از هادی آن) می باشد.اگر تابلو کار هستید و دنبال ابزاری هستید که با آن بشود به راحتی سیم ها را لخت کرد یا برید این دستگاه را به شما پیشنهاد میکنیم. چرا که اولا کار با آن ساده است و دوما قیمت بسیار مناسبی دارد. ..
330,000 تومان
تولید کننده: DeDe مدل: weber stripping
سیم لخت کن و سیم چین تلفیقی یک ابزار بسیار مناسب برای لخت کردن انواع سیم از سایز 0.25 تا 6 میلیمتر مربع می باشد. این سیم لخت کن دارای مکانیزم خود تنظیم دستی جهت تنظیم میزان برداشتن روکش می باشد. نحوه طراحی به نحوی است که در هنگام برداشتن روکش سیم آسیبی به هادی کابل وارد نمی شود. اگر برق ک..
550,000 تومان
تولید کننده: DeDe مدل: MCT006
ویژگی بارز پرس MCT006 کاربرد چند منظوره آن است. شما به راحتی با این ابزرا میتوانید هم وایرشو و هم سر سیم را پرس کنید و از طرفی از آن به عنوان سیم لخت کن هم استفاده کنید.  کاربردهای پرس چند منظوره MCT006پرس انواع وایرشو تکی و دوبل از سایز 0.5 الی 6 میلیمتر مربع  پرس ان..
231,000 تومان
تولید کننده: intercable مدل: 19321
کیف ابزار سامسونیتی سخت چرخدار مدل 19321  شامل ابزار آلات  ایتالیایی با محافظت در برابر ولتاژ فشار ضعیف تا 1000 ولت ساخت intercable ایتالیا می باشد. ..
47,282,400 تومان
تولید کننده: Weidmüller مدل: STRIPPER 6
سیم لخت کن اتوماتیک مدل STRIPPER 6 با کد محصولی 9046240000 مناسب برای برداشتن روکش انواع سیم های افشان و مفتول تا سایز 6 میلیمتر مربع می باشد. این سیم لخت کن اتوماتیک قبل تنظیم می باشد و به کمک آن میتوانید تا 20 میلیمتر عمق برداشت را تنظیم کنید.     ..
0 تومان
تولید کننده: Weidmüller مدل: STRIPAX 16
سیم لخت کن اتوماتیک سایز 6 الی 16 میلیمتر مربع مدل STRIPAX 16 مناسب برای برداشتن روکش انواع سیم افشان و مفتول از سایز 6 الی 16 میلیمتر مربع می باشد. با استفاده از تیغه خود تنظیم این دستگاه میتوانید تا طول 25 میلیمتر از روی عایق PVC انواع سیم را بردارید. سایر ویژگی های سیم لخت ..
0 تومان
تولید کننده: DeDe مدل: WST-PRO
این ابزار مکانیکی، تلفیقی از یک سیم چین (برش دهنده سیم) و سیم لخت کن (جداساز عایق سیم از هادی آن)  و یک پرس سرسیم برای پرس کردن انواع سرسیم های روکش دار و بدون روکش می باشد.اگر تابلو کار هستید و دنبال ابزاری هستید که با آن بشود به راحتی سیم ها را لخت کرد یا برید و به انواع سرسیم ها پرس کنید..
605,000 تومان
نمایش 1 تا 8 از 8 (1 صفحه)