منو
سبد خرید

کنترل بار

رله اضافه جریان یا کنترل بار( Over Load Relay )  وظیفه حفاظت موتورهای الکتریکی را در مقابل جریان اضافه بار بر عهده دارد.  یعنی در صورت ایجاد اضافه بار روی هر یک از فازها، مدار را قطع می کند، بنابراین می تواند جایگزین مناسبی برای رله بیمتال باشد. 

تفاوت رله کنترل بار با رله بیمتال   

  • اساس کار کنترل بار، الکترونیکی بوده یعنی جریان مدار توسط ترانس های جریان کوچکی که بر روی هر خط قرار دارد خوانده شده و در صورت اضافه بار، مدار فرمان را قطع می کند ولی اساس کار رله بیمتال مکانیکی بوده و مستقیما توسط حرارت خط عمل می کند.  کنترل بار به دلیل عملکرد الکترونیکی دارای طول عمر بیشتری بوده و فاقد استهلاک مکانیکی می باشد. 
  • حرارت محیط بر روی عملکرد کنترل بار بدون تاثیر بوده ولی در کنترل بار حرارت محیط تا حدودی بر روی دقت بیمتال تاثیر گذار است.  
  • در کنترل بار، سه فاز از درون سوراخ هایی که در بالای قطعه قرار دارد عبور می کند و با مدار قدرت هیچگونه اتصال مستقیمی ندارد ولی بیمتال مستقیما به سه فاز متصل می شود. 
  • در رله کنترل بار قابلیت تنظیم مدت زمان قطع یا وصل وجود دارد. 

مشخصات کنترل بار 

  • ​مانند بیمتال بعد از کنتاکتور قرار می گیرد. 
  • دارای پیچ تنظیم جریان بوده و رنج های آن مانند بیمتال و کلید حرارتی می باشد. 
  • برخی دارای تنظیمات on delay برای تنظیم مدت زمان وصل، و off delay برای تنظیم مدت زمان قطع می باشند. 
  • نوع دیجیتال کنترل بار، دارای نمایشگر جریان، نشانگر خطا و نشانگر اضافه بار می باشد. 
  • برخی از رله های کنترل بار مجهز به رله کنترل فاز هم هستند.
  • هنگام استفاده از کنترل بار در مسیر موتور باید زمان قطع آن را طوری تنطیم نمود که در جریان لحظه ای هنگام راه اندازی موتور، مدار را به اشتباه قطع نکند. 
تولید کننده: برنا الکترونیک مدل: OLM
کنترل بار OLM محصول برناالکترونیک،  وسیله ای است که وظیفه دارد که موتورهای الکتریکی را در برابر جریان اضافه محافظت کند یعنی در صورت ایجاد اضافه بار، جریان مدار را قطع می کند بنابراین جایگزین مناسبی نسبت به بی متال ها است. از قابلیت های این کنترل بار مدار الکترونیکی با عمر بسیار زیاد، عدم وابستگ..
666,000 تومان
تولید کننده: برنا الکترونیک مدل: OLS
کنترل بار تک فاز آنالوگ وسیله ای است که وظیفه دارد که موتورهای الکتریکی را در برابر جریان اضافه محافظت کند یعنی در صورت ایجاد اضافه بار، جریان مدار را قطع می کند. این تجهیز دارای قابلیت حفاظت جریانی مصرف کنندگان تک فاز، قابل استفاده برای مصرف کنندگان تا توان 4 کیلو وات، قابلیت تنظیم جریان از 5 تا 20..
590,000 تومان
تولید کننده: شیوا امواج مدل: DLF-60A/DLF-15A
دستگاه کنترل فاز دیجیتال DLF-60A و DLF-15A تولید شرکت شیوا امواج با استفاده از سیستم میکرو پروسسوری، جهت کنترل دقیق عدم تقارن جریان، افزایش و کاهش جریان، در دو مدل (60-1 آمپر) با دقت 1 آمپر و (1-0.5 آمپر) با دقت 0.1 آمپر طراحی و ساخته شده است. کاربردهای کنت..
0 تومان
تولید کننده: برنا الکترونیک مدل: DLM/C
کنترل بار دیجیتال مدل DLM/C برنا الکترونیک یکی از انواع تجهیزات حفاظتی جهت حفاظت الکتروموتورهای سه فاز، محافظ پمپ های آب در برابر کار کردن خشک و همینطور الکتروموتورهای تکفاز می باشد. این محصول قابل استفاده برای مصرف کنندگان سه فاز و تک فاز می باشد. از رله ی کنترل بار به جای رله بی..
762,000 تومان
تولید کننده: میکرومکس مدل: DCR-101X
ویژگی های کنترل بار دیجیتال با تنظیم دستی :  دارای تنظیمات آنالوگ و نمایش جریان هر سه خط به صورت متوالی دارای دامنه کنترل جریان با استفاده از CT (ترانس جریان) تا 1000 آمپر  دامنه کنترل جریان بدون CT و به صورت مستقیم از 3 تا 25 آمپر و از 20 الی 55 آمپر  ..
580,000 تومان
تولید کننده: میکرومکس مدل: MC-1000-X
مشخصات کنترل بار – رله اضافه جریان سه فاز :  جایگزین بسیار مناسب با دقت فوق العاده بالا برای بی متال ها (رله های حرارتی) دارای سه کانال جریان داخلی برای عبور سیم حامل جریان و سه عدد ترانس جریان داخلی عکس العمل بر روی هریک از خطوط سه گانه R , S ,T بطور مجزا ز..
390,000 تومان
تولید کننده: شیوا امواج مدل: LPF-15A/LPF-60A
دستگاه کنترل فاز بار LPF-60A و LPF-15A تولید شرکت شیوا امواج با استفاده از سیستم میکرو پروسسوری، جهت کنترل دقیق مشکلات ایجاد شده از قطع فاز، جابجایی فاز، عدم تقارن فازها و جریان، افزایش یا کاهش ولتاژ و جریان، در دو مدل (60-1 آمپر) با دقت 1 آمپر ..
0 تومان
نمایش 1 تا 7 از 7 (1 صفحه)