منو
سبد خرید

اسیلوسکوپ آنالوگ

به دستگاهی که سیگنال های کانال ورودی را در مقابل زمان و یا دیگر سیگنال ها نشان می دهد اسیلوسکوپ گفته می شود. قلمی که در اسیلوسکوپ ها وجود دارد مانند یک لکه نورانی است که بر اثر برخورد باریکه کوچک الکترون به پرده ای کوچک فلوئورسان ایجاد می شود. به دلیل لختی اندک باریکه الکترون این امکان را ایجاد می کند که بتوان نوسانات و تغییرات لحظه ای و آنی را مورد رصد قرار داد. پایه و اساس کاری اسیلوسکوپ ها ولتاژ می باشد که با استفاده از مبدل ها این امکان به وجود می آید تا بتوانیم جریان الکتریکی و کمیت ها را به ولتاژ تبدیل کنیم. همه اسیلوسکوپ ها از لامپ پرتو کاتدی که در واقع همان قلب اسیلوسکوپ می باشد و مدار ها برای عمل کرد لامپ پرتو کاتدی ساخته شده است.

 

 اسیلوسکوپ آنالوگ از اصلی ترین مشخصات آن برای معرفی این می باشد که آن ها رسام های بسیار سریعی هستند و سیگنال های ورودی را در مقابل زمان و یا در مقابل سیگنال ها یی که وجود دارد نشان می دهد. قلم هایی که در این اسیلوسکوپ ها وجود دارد یک رسام بسیار قوی نورانی هستند که توسط برخورد باریکه الکترون ایجاد می شود. اسیلوسکوپ آنالوگ از لامپ کاتدی، تفنگ های الکترونی ، صفحات انحراف دهنده، صفحه های فلوئورسان و مولد مربوط به مبنای زمان ساخته شده است که این موارد ذکر شده مهمترین اجزاء تشکیل دهنده اسیلوسکوپ آنالوگ می باشد.

مهمترین عملکردی که دستگاه های اسیلوسکوپ آنالوگ دارد بدون تاخیر نشان دادن سیگنال ها و لایو بودن ان ها می باشد. همچنین این دستگاه ها سیگنال های ورودی را می تواند هم در مقابل زمان و هم در مقابل بقیه سیگنال ها به خوبی نشان دهد. اسیلوسکوپ ها کاربرد های بسیار وسیع و گسترده ای دارند و مهم ترین عملکرد و کاربرد اسیلوسکوپ آنالوگ در حیطه پزشکی و اندازه گیری ضربان قلب می باشد که به طور دقیق و بدون تاخیر می تواند سیگنال ها را نشان دهد.

 

نکات مهم جهت خرید اسیلوسکوپ آنالوگ

 

از جمله مهمترین ویژگی اسیلوسکوپ آنالوگ هنگام خرید می توان به نکات زیر نام برد.

 

  • پهنای باند
  • فرکانس کاری
  • نمایش ولتاژ حداقلی
  • نمایش ولتاژ حداکثری
  • رزولیشن دستگاه
اسیلوسکوپ آنالوگ 30MHZ دو کاناله مدل XO 3002B
موجود
تولید کننده: Multimetrix مدل: XO 3002B
مشخصات فنی اسیلوسکوپ آنالوگ مدل XO 3002B ساخت کمپانی multimetrix دارای پهنای باند گسترده 30 مگاهرتزی و دو کانال مجزا  دارای کوپلینگ ورودی AC و DC  ماکزیمم ولتاژ ورودی اندازه گیری شده به صورت 400 ولت DC مستقیم و 400 ولت AC متناوب  دارای قابلیت تصحیح اثر پراب ..
0 تومان
تولید کننده: HANTEK مدل: DSO-5072P
اسیلوسکوپ 20 مگاهرتز 2 کانال دیجیتال حافظه دار هانتک با 2 عدد پروب ارائه می گردد. سرعت نمونه برداري در این دستگاه برابر با s/1GS می باشد و برای استفاده در آزمایشگاه برق و الکترونیک و آزمایشگاه دیجیتال دانشگاه و مراکز آموزشی مناسب می باشد. این اسیلوسکوپ 2 کانال دارای صفحه نمایشگر ..
0 تومان
نمایش 1 تا 2 از 2 (1 صفحه)