منو
سبد خرید

اسیلوسکوپ آنالوگ

اسیلوسکوپ آنالوگ چیست؟

به دستگاهی که سیگنال های کانال ورودی را در مقابل زمان و یا دیگر سیگنال ها نشان می دهد اسیلوسکوپ گفته می شود و اسیلوسکوپ آنالوگ دارای سرعت بالا می باشد و نمایش داده ها بدون تاخیر و لایو است.

قلمی که در این ابزار اندازه گیری وجود دارد مانند یک لکه نورانی است که بر اثر برخورد باریکه کوچک الکترون به پرده ای کوچک فلوئورسان ایجاد می شود. به دلیل لختی اندک باریکه الکترون این امکان را ایجاد می کند که بتوان نوسانات و تغییرات لحظه ای و آنی را مورد رصد قرار داد. پایه و اساس کاری اسیلوسکوپ ها ولتاژ می باشد که با استفاده از مبدل ها این امکان به وجود می آید تا بتوانیم جریان الکتریکی و کمیت ها را به ولتاژ تبدیل کنیم. همه اسیلوسکوپ ها از لامپ پرتو کاتدی که در واقع همان قلب اسیلوسکوپ می باشد و مدار ها برای عمل کرد لامپ پرتو کاتدی ساخته شده است.

 

 اسیلوسکوپ آنالوگ از اصلی ترین مشخصات آن برای معرفی این می باشد که آن ها رسام های بسیار سریعی هستند و سیگنال های ورودی را در مقابل زمان و یا در مقابل سیگنال هایی که وجود دارد نشان می دهد. قلم هایی که در این اسیلوسکوپ ها وجود دارد یک رسام بسیار قوی نورانی هستند که توسط برخورد باریکه الکترون ایجاد می شود. اسیلوسکوپ آنالوگ از لامپ کاتدی، تفنگ های الکترونی ، صفحات انحراف دهنده، صفحه های فلوئورسان و مولد مربوط به مبنای زمان ساخته شده است که این موارد ذکر شده مهمترین اجزاء تشکیل دهنده اسیلوسکوپ آنالوگ می باشد.

مهم ترین عملکردی که دستگاه های اسیلوسکوپ آنالوگ دارند، بدون تاخیر نشان دادن سیگنال ها و لایو بودن آن ها می باشد. همچنین این دستگاه ها سیگنال های ورودی را می تواند هم در مقابل زمان و هم در مقابل بقیه سیگنال ها به خوبی نشان دهند. اسیلوسکوپ ها کاربرد های بسیار وسیع و گسترده ای دارند و مهم ترین عملکرد و کاربرد اسیلوسکوپ آنالوگ در حیطه پزشکی و اندازه گیری ضربان قلب می باشد که به طور دقیق و بدون تاخیر می تواند سیگنال ها را نشان دهد.

 

انواع اسیلوسکوپ آنالوگ

 

اسیلوسکوپ آنالوگ انواع مختلفی دارد که تفاوت و دسته بندی آنها در ولتاژ آنها و اینکه ساخت کدام کشور می باشد است. به طور کلی تفاوت اسلیو سکوپ ها ی موجود در بازار در میزان توانایی آنها در نشان دادن نوسانات می باشد. تولید کننده های زیادی در زمینه تولید اسلیو سکوپ وجود دارد. کشور هایی مانند چین، کره، تایوان و حتی ایران به ساخت اسیلوسکوپ مشغول هستند که اسیلوسکوپ های کشور کره از کیفیت و قیمت بسیار خوبی برخوردار است و به همین علت در سطح بازار از محبوبیت زیادی برخوردار است و بیشترین میزان فروش در بازار ایران را دارد. اسیلوسکوپ های ساخت ایران نیز بسیار کارا و با کیفیت هستند و از همه مهم تر ساخت خود کشورمان است و در صورت خرابی و ایجاد هر گونه مشکل به راحتی قطعات آن در بازار ایران موجود می باشد و در صورت بروز هرگونه مشکل فنی و خرابی به راحتی می توان آن را تعمیر و قطعات خراب آن را جایگزین نمود و نیاز به هزینه زیادی ندارد.

 

مشخصات اسلوسکوپ آنالوگ

 

مشخصات اسیلوسکوپ آنالوگ اسیلوسکوپ آنالوگ از اصلی ترین مشخصات آن برای معرفی این می باشد که آن ها رسام های بسیار سریعی هستند و سیگنال های ورودی را در مقابل زمان و یا در مقابل سیگنال ها یی که وجود دارد نشان می دهد. قلم هایی که در این اسیلوسکوپ ها وجود دارد یک رسام بسیار قوی نورانی هستند که توسط برخورد باریکه الکترون ایجاد می شود. اسیلوسکوپ آنالوگ از لامپ کاتدی، تفنگ های الکترونی ، صفحات انحراف دهنده، صفحه های فلوئورسان و مولد مربوط به مبنای زمان ساخته شده است که این موارد ذکر شده مهمترین اجزاء تشکیل دهنده اسیلوسکوپ آنالوگ می باشد.

 

نکات مهم جهت خرید اسیلوسکوپ آنالوگ

 

از جمله مهمترین ویژگی اسیلوسکوپ آنالوگ هنگام خرید می توان به نکات زیر نام برد.

  • پهنای باند

  • فرکانس کاری

  • نمایش ولتاژ حداقلی

  • نمایش ولتاژ حداکثری

  • رزولیشن دستگاه

نمایش 1 تا 7 از 7 (1 صفحه)