منو
سبد خرید

ترمومتر

 ترمومتر چیست؟ 

آگاهی از دمای محیط یا اشیاء در دنیای امروز در موارد بسیار زیادی کاربرد دارد، از موارد ساده ای مانند اندازه گیری دمای بدن انسان در پزشکی و اندازه گیری دمای اتاق گرفته تا موارد پیشرفته آن که در انواع مختلف صنایع کاربرد دارد. حتی کاربردهای اختر فیزیکی آن مانند اندازه گیری دمای سطح ستارگان که توسط طیف سنجی انجام می‌شود. ترمومتر یا دماسنج ابزاری برای اندازه گیری میباشد که از گذشته مورد استفاده انسان بوده است. ترمومتر یا دماسنج از گذشته تا کنون به واسطه پیشرفت تکنولوژی تغییرات زیادی داشت است از اولین ترمومترهای جیواه ای که از زمان انقلاب صنعتی و حتی قبل از آن مورد استفاده قرار میگرفته است تا به مرور ترمومترهای الکی، گازی و غیره. امروزه ترمومترها بنا به طیف گسترده موارد مصرفی که دارند تنوع بسیار زیادی پیدا کرده اند که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد : 

  • لیزری 
  • دیجیتال 
  • عقربه ای
  • جیوه ای 
  • بی متال 
  • ترموکوپل ها
  • الکلی

به صورت کلی ترمومترها به دو دسته تماسی و غیر تماسی تقسیم بندی میشوند.
در ادامه به معرفی انواع ترمومتر تماسی و ترمومتر غیر تماسی خواهیم پرداخت : 


ترمومتر تماسی:

در مواردی که برای اندازه گیری دما تو باید تماس مستقیم بین شیء مورد نظر برقرار شود از ترمومترهای تماسی استفاده میشود. ترمومترهای جیوه ای، الکلی ، ترموکوپل ها از این نوع هستند.

ترمومتر غیر تماسی : 

در مواردی که امکان برقراری تماس مستقیم با محل مورد نظر برای اندازه گیری دما وجود ندارد از ترمومترهای غیر تماسی استفاده میشود. این نوع ترمومترها امروزه کاربردهای فراوانی در صنعت و پزشکی پیدا کرده اند مانند استفاده از آن ها در کوره ها، دیگ های بخار ، فلزات مذاب و مواردی که نزدیک شدن به محل اندازه گیری دما میتواند برای انسان خطرآفرین باشد.  

تولید کننده: CEM مدل: DT811
ترمومتر لیزری DT811 شرکت CEM قابلیت اندازه گیری دمای سطوح را با استفاده از اشعه اینفرارد دارد. این دماسنج لیزری توانایی اندازه گیری دما از -30 الی 380 درجه سانتیگراد یا -22 الی 716 درجه فارنهایت را داشته و همچنین می تواند جهت تب سنجی یا اندازه گیری دمای بدن استفاده شود.  ویژگی های ..
1,000,000 تومان
ترمومتر تفنگی HoldPeak-1120
ناموجود
تولید کننده: HoldPeak مدل: 1120
ترمومتر تفنگی مدل 1120 شرکت هلدپیک دارای کاربری های بالایی می باشد.امشخصات این ترمومتر تفنگی به شرح زیر می باشد :  توانایی سنجش دما را در صنایع فشار قوی,شیشه,سیمان,فولاد, و ... توانایی اندازه گیری دما در بازه ی 50- تا 1120 درجه سانتی گراد (رزولوشن 0.1 درجه..
2,184,421 تومان
ترمومتر تفنگی HoldPeak-1500
ناموجود
تولید کننده: HoldPeak مدل: 1500
ترمومتر تفنگی 1500 درجه سانتی گراد مدل 1500 شرکت هلدپیک می باشد. ترمومتر تفنگی یا ترمومتر لیزری قابلیت شناسایی اشعه های لیزری تولید شده از سطح اجسام مختلف را دارد. این وسیله می تواند متناسب با اشعه های مادون قرمز ساطع شده از سطح اجسام دمای آنها را تشخیص دهد و بدون نیاز با سطح اجسام این سنجش دما را..
4,999,173 تومان
ترمومتر تفنگی HoldPeak-920
ناموجود
تولید کننده: HoldPeak مدل: 920
ترمومتر تفنگی 920 درجه سانتی گراد مدل 920 شرکت هلدپیک می باشد. در کاربردهایی که در آنها نیازمند اندازه گیری گستره دمایی وسیع تری هستیم,این ترمومترغیرتماسی با داشتن نسبت فاصله به نقطه (Distance to spot) مناسب جهت رنج دمایی 50- تا 920 درجه سانتی گراد و قابلیت انتشار قابل تنظیم و زمان اندازه گیری کوتا..
2,248,075 تومان
ترمومتر تفنگی HoldPeak-981C
ناموجود
تولید کننده: HoldPeak مدل: 981C
در واحدهای صنعتی سازمان های مختلف برای افزایش بهروری بخش های مختلف باید دمای آنها را بسنجیم. روش های اندازه گیری دما به صورت تماسی و غیر تماسی می باشد. این ترمومتر غیر تماسی با سنجش انرژی پرتو فروسرخ سطح هدف دمای آن را می سنجد.ویژگی های این ترمومتر تفنگی به شرح زیر می باشد :  ..
1,010,702 تومان
تولید کننده: Multimetrix مدل: TM60
دماسنج یا ترمومتر وسیله ای است که برای اندازه گیری حرارت و دما مورد استفاده قرار می گیرد. ترمومتر تماسی برای اندازه گیری دمایی که نمی توان از راه دور اقدام کرد و باید دماسنج را وارد محیط کرده و یا به محیط نزدیک کرد استفاده می شود.نوع دیگری از دماسنج ها هستند که با عنوان دماسنج های لیزری یا ترمو..
2,520,080 تومان
تولید کننده: Multimetrix مدل: TM62
ترمومتر لیزری تماسی مدل TM62 مولتی‌متریکس، یک ترمومتر تماسی با دو سنسور مجزا است که به ترمومتر تماسی دو کاناله معروف است. این تجهیز با نمایشگر دو خطه خود و قابلیت اتصال ترموکوپل‌های نوع K و J و با دقت اندازه‌گیری 0.05% و قدرت تفکیک‌پذیری 0.1 درجه سانتیگراد، وسیله‌ای ایده‌آل برای آزمای..
3,150,100 تومان
تولید کننده: TES مدل: 1384
 دماسنج یا ترمومتر یا حرارت سنج وسیله ای است که برای اندازه گیری حرارت و دما مورد استفاده قرار می گیرد. ترمومترها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. دماسنج ها در طیف گسترده ای از صنایع از پزشکی گرفته تا..
7,850,000 تومان
تولید کننده: TES مدل: 1307
 دماسنج یا ترمومتر یا حرارت سنج وسیله ای است که برای اندازه گیری حرارت و دما مورد استفاده قرار می گیرد. ترمومترها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. دماسنج ها در طیف گسترده ای از صنایع از پزشکی گرفته تا..
5,730,000 تومان
تولید کننده: Mastech مدل: MS6520B
مشخصات فنی ترمومتر لیزری MS65208B دارای محدوده ی اندازه گیری  از 20- تا 500 درجه ی سانتی گراد ..
1,060,000 تومان
ترمومتر پزشکی HoldPeak-980B
ناموجود
تولید کننده: HoldPeak مدل: 980B
این دماسنج پزشکی جهت سنجش دمای بدن, بدون ایجاد تماس با بدن بیمار و در نتیجه کاهش احتمال انتقال بیماری , به کار می رود. همچنین این ترمومتر می تواند جایگزین خوبی برای درجه تب باشد.دقت دستگاه برای چنین کاربردی مناسب است.سرعت پاسخگویی دستگاه نیز مقداری مطلوب است.همچنین روی یک دمای ثابت, آلارم نیز در نظر..
804,215 تومان
تولید کننده: TES مدل: 1317
 دماسنج یا ترمومتر یا حرارت سنج وسیله ای است که برای اندازه گیری حرارت و دما مورد استفاده قرار می گیرد. ترمومترها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. دماسنج ها در طیف گسترده ای از صنایع از پزشکی گرفته تا..
3,160,000 تومان
نمایش 1 تا 12 از 27 (3 صفحه)