منو
سبد خرید

گشتاورسنج

گشتاور سنج دیجیتالی پرتابل

 

گشتاور سنج وسیله ای برای اندازه گیری و ضبط گشتاور بر روی یک سیستم چرخشی مانند موتور، میل لنگ، گیربکس، روتورو ... است. در صنعت، اندازه گیری گشتاور اعمالی به پیچ ها امری ضروری است که اگر گشتاور پیچشی اعمالی به هنگام سفت کردن یک پیچ کم باشد، در محل اتصال لرزش ایجاد می شود و به تدریج شل می شود. از طرفی اگر گشتاور اعمالی بیش از حد لازم باشد، ممکن است اتصال بریده و قطعات متصل به هم از یکدیگر باز شوند و یا در هنگام تعمیر و باز کردن پیچ ها با مشکل مواجه شویم. بنابراین برای جلوگیری از این مشکلات در هنگام سفت کردن اتصالات از وسیله ای به نام آچار ترک(آچار گشتاور) استفاده می شود.
آچار ترک پرتابل کاربردهای گسترده ای دارد و به طور کلی هر کجا که با بستن یک پیچ سر و کار داریم برای جلوگیری از صدمه دیدن محل اتصال استفاده از آچار ترک امری ضروری است.

گشتاور یا تورک (Turque) حاصلضرب برداری نیروی وارد بر یک جسم از نقطه اثر نیرو تا نقطه‌ای که جسم بر اثر همین نیرو شروع به دوران می‌کند. گشتاور نیرو و انرژی لازم برای گرداندن یک شی می‌باشد. گشتاور تولید شده به وسیله یک موتور توان کششی یا رانشی را برای گرداندن چرخ‌ها ایجاد می‌کند. مثلا زمانی که می‌خواهید با یک آچار پیچی را بچرخانید نیروی لازم برای گرداندن پیچ گشتاور نام دارد. در این حالت گشتاور با مقدار نیروی لازم ضربدر فاصله مرکز پیچ تا مکانی که نیرو به آچار اعمال می‌شود برابر است.

واحد‌های گشتاور عبارتند از: نیوتن بر متر و کیلوگرم بر سانتی متر و فوت بر پوند. معادله گشتاور T=R*N می‌باشد که T. گشتاور (TORQUE) و R. شعاع و N. نیروی اعمال شده، بنابر این هرگاه بخواهیم گشتاور را افزایش دهیم یا آچار بلندتری انتخاب می‌کنم یا نیروی اعمال شده به آنرا زیاد.

گشتاور با احساس کردن انحراف حقیقی محور به وجود آمده به وسیله یک نیروی پیچشی یا با پدیدار کردن آثار این انحراف اندازه گیری می‌شود. تحت گشتاور سطح یک محور دچار تراکم و کشش می‌شود. برای اندازه گیری گشتاور، معمولا عناصر استرین گیج به صورت جفت روی محور قرار گرفته اند. افزایش در طول را یک گیج اندازه می‌گیرد (در جهتی که سطح تحت کشش است) و کاهش طول را گیج دیگر در جهت دیگر اندازه می‌گیرد. حسگر‌های گشتاور اولیه، از ساختار‌های مکانیکی مطلوب با استرین گیج‌ها تشکیل شدند.

 

کاربرد گشتاورسنج دیجیتالی پرتابل

 

 1. صنایع 
 2. ابزارهای چمن زنی
 3. بستن شمع خودرو
 4. بستن پیچ تایرها
   

نکات مهم در انتخاب گشتاور سنج یا آچار گشتاور دیجیتالی پرتابل

 

 1. واحدهای اندازه گیری
 2. رنج اندازه گیری
 3. دارا بودن وضعیت اندازه گیری سریع و آهسته
 4. پراب سرخود بودن(آچار ترک) یا دارا بودن پراب جدا(گشتاور متر)
 5. قابلیت دارا بودن حافظه ثبت اطلاعات و در صورت وجود میزان حافظه
 6. قابلیت اتصال به کامپیوتر
تولید کننده: Lutron مدل: TQ-8803
گشتاور سنج لوترون مدل LUTRON TQ-8803 میزان چرخش در محور را محاسبه می نماید و دارای سه واحد اندازه گیری می باشد. این دستگاه می تواند می تواند گشتاور را  تا حداکثر  1000kgf-cm و یا 868ibf-inch و یا 9810newton-cm را اندازه گیری کند. گشتاور سنج Lutron مدل TQ-8803 واحدهای اندازه گیری ..
43,250,000 تومان
تولید کننده: Lutron مدل: TQ-8800
گشتاور سنج، ترکمتر TQ-8800 گشتاور سنج حرفه ای با سنسور مجزا است که قابلیت استفاده در اندازه گيري میزان چرخش دستگاه هاي مورد نظر و بطور مثال میزان گشتاور موتور ها، پیچ و ... را دارد. مشخصات فنی گشتاورسنج با پراب مجزا مدل TQ-8800 ساخت LUTRON سنسور مجزا قابلیت استفاده تا 14..
27,600,000 تومان
نمایش 1 تا 2 از 2 (1 صفحه)