منو
سبد خرید

کتاب مراقبت و نگهداری از ساختمان ها

کتاب مراقبت و نگهداری از ساختمان ها
کتاب مراقبت و نگهداری از ساختمان ها
 • موجودی: در انبار
 • تولیدکننده: نشر نوآور
 • کد محصول:: BOOK
 • وزن: 0.00kg
119,600 تومان

کتاب مراقبت و نگهداری از ساختمان ها (شرح تفصیلی بر مبحث 22 مقررات ملی ساختمان)

به واسطه  عدم اجرای فرآیند مراقبت و نگهداری، عمر مفید ساختمان ها در کشور ما بسیار پاین است وبا گذر هرچه بیشتر از زمان بهره برداری ساختمان ها ریسک بروز حوادث ناشی از استهلاک بخش های مختلف از جمله تاسیسات برقی و مکانیکی افزایش می یابد. در تدوین این کتاب سعی بر این بوده است که مهندسین هر یک از رشته های اصلی ساختمان با مطالعه مطالب ارائه شده، اشراف کاملی درباره الزامات دیگر رشته ها کسب نمایند. لذا علاوه بر داوطلبین آزمون نظام مهندسی و کارشناس رسمی، مطالعه دقیق این کتاب به علاقه مندان فعالیت در زمینه مراقبت و نگهداری ساختمان ها توصیه می شود.

در بین مباحث ملی ساختمان، مبحث 22 به لحاظ اشتراک بین تمامی رشته های اصلی ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به واسطه همین مبحث امکان آشنایی مهندسین با نکات مشترک بین رشته ای و وابستگی تمامی بخش هایساختمان اعم از سازه، معماری و تاسیسات مکانیکی به تاسیسات برقی مشخص می گردد. در متن مبحث 22 به لحاظ قواعد ساختاری به بیان برخی کلیات در باب مراقبت و نگهداری ساختمان ها اشاره شده است. ولی گاها مهندسین همان رشته نیز به جزئیات و الزامات سایر استانداردها و مباحث مرتبط اشراف نداشته، نسبت به به کارگیری آن ها درامر بازرسی بی اطلاع هستند. از این رو در این کتاب سعی بر این بوده است که هرچه بیشتر به تشریح ضوابط پرداخته شده و الزامات از سایر مباحث ساختمان مرتبط با آن رشته نیز بیان گردد.

به همین واسطه اهم نکات مرتبط از مباحث 3،4،12،13،14،15،16،17 گردآوری شده است. جهت درک بهتر موضوع و ایجاد یک پیش زمینه ی ذهنی مناسب نسبت به مساله، تمامی توضیحات همراه با ارائه تصویر بوده است. انواع روش های تست و بازرسی، تجهیزات مورد نیاز و بخش های مختلف دستگاه های قابل برای تمامی رشته ها به صورت کامل بیان شده است. مطالعه این کتاب علاوه بر داوطلبین آزمون های نظام مهندسیو کارشناس رسمی به مهندسین، فارغ التحصیلان و علاقمندان به بحث بازرسی، مراقبت و نگهداری ساختمان ها توصیه می شود. لازم به ذکر است که الزامات بخش تاسیسات برقی به صورت کامل همراه با بیان جزئیات بازدید های عینی و نحوه انجام تست ها در کتاب راهنمای تصویری و آموزشی بازرسی تاسیسات برقی ارائه شده است.

فهرست مطالب 

 1. کلیات
 2. نظامات اداری
 3. معماری و سازه
 4. نور، تهویه و شرایط سکونت
 5. تأسیسات مکانیکی
 6. تأسیسات بهداشتی
 7. تأسیسات برقی
 8. تأسیسات گازرسانی ساختمان‌ها
 9. حفاظت در برابر حریق
 10. آسانسورها و پلکان ‌برقی

 

ویژگی کتاب
مناسب استفاده برایمهندسین برق | نصاب های سرکابل و مفصل | مهندسین ناظر و بهره برداران شبکه توزیع | دانشجویان برق- قدرت
نوع چاپسیاه و سفید
تعداد صفحات136 صفحه
مطالب مورد بررسیمعرفی سرکابل حرارتی | نحوه نصب
نظر بدهید
توجه: HTML ترجمه نمی‌شود!
بد خوب
برچسب ها: کتاب آموزشی