منو
سبد خرید

UPS

UPS مخفف کلمات Uninterruptable Power Supply به معنی منبع تغذیه بدون وقفه می باشد. این منابع تغذیه بسیار نقش حیاتی در سیستم های حریان ضعیف مراکز دیتای مخابراتی و کامپیوتری هتل ها، برج ها، بیمارستان ها و .. دارند. با قطع برق سیستم های کامپیوتری در یک بیمارستان تقریبا کل سیستم فلج می شود.

UPS بین برق شهر و مصرف کننده قرار می گیرد و در صورت قطع برق شهر، بلافاصله و بی وقفه برق مصرف کنندگان را تامین می کند. UPS می تواند علاوه برتامین برق موقت، اثرات مخرب کاهش یا افزایش ولتاژ شبکه و نویز الکتریکی را نیزبرروی مصرف کننده ها از بین ببرد.

دسته بندی UPSها

  1.  آفلاین ( Off Line ) یا آماده به کار( Stand by ): این دسته از یو پی اس ها هنگام قطع برق به عنوان منابع جایگزین فعال می شوند.

  2. آنلاین یا روی خط ( On Line ) : در شرایط طبیعی، تامین خروجی در این نوع یو پی اس ها پس از تصحیح ورودی ( پاکسازی ورودی از نویز و احیانا سطح ولتاژ ورودی ) انجام می پذیرد. تنها درمواقعی چون بروز نقص فنی، اضافه بار یا افزایش خارج از رنج دما، یو پی اس به حالتBypass Mode می رود.

  3. در تعامل با خط ( Line Interactive ) : در شرایط عادی این یو پی اس ها ورودی ازطریق Bypass به ترانسفورماتور منتقل می شود، در این هنگام ترانسفورماتور به عنوان شارژر عمل می کند و در نهایت از همین طریق خروجی AC تامین می گردد.

هیچ محصولی در این دسته‌بندی وجود ندارد.