UPS

UPS

UPS مخفف کلمات Uninterruptable Power Supply به معنی منبع تغذیه بدون وقفه می باشد. این منابع تغذیه بسیار نقش حیاتی در سیستم های حریان ضعیف مراکز دیتای مخابراتی و کامپیوتری هتل ها، برج ها، بیمارستان ها و .. دارند. با قطع برق سیستم های کامپیوتری در یک بیمارستان تقریبا کل سیستم فلج می شود.

UPS بین برق شهر و مصرف کننده قرار می گیرد و در صورت قطع برق شهر، بلافاصله و بی وقفه برق مصرف کنندگان را تامین می کند. UPS می تواند علاوه برتامین برق موقت، اثرات مخرب کاهش یا افزایش ولتاژ شبکه و نویز الکتریکی را نیزبرروی مصرف کننده ها از بین ببرد.

دسته بندی UPSها

  1.  آفلاین ( Off Line ) یا آماده به کار( Stand by ): این دسته از یو پی اس ها هنگام قطع برق به عنوان منابع جایگزین فعال می شوند.

  2. آنلاین یا روی خط ( On Line ) : در شرایط طبیعی، تامین خروجی در این نوع یو پی اس ها پس از تصحیح ورودی ( پاکسازی ورودی از نویز و احیانا سطح ولتاژ ورودی ) انجام می پذیرد. تنها درمواقعی چون بروز نقص فنی، اضافه بار یا افزایش خارج از رنج دما، یو پی اس به حالتBypass Mode می رود.

  3. در تعامل با خط ( Line Interactive ) : در شرایط عادی این یو پی اس ها ورودی ازطریق Bypass به ترانسفورماتور منتقل می شود، در این هنگام ترانسفورماتور به عنوان شارژر عمل می کند و در نهایت از همین طریق خروجی AC تامین می گردد.

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.