سبک بوهو چیست کاربرد آن در دکوراسیون داخلی ؟

اگر از آن دسته از افرادی هستید که از طبیعت لذت میبرید و محیطی که در آن زندگی میکنید در دل طبیعت یا بلعکس دور از طبیعت و در شلوغی شهر است و به دنبال راهی برای آوردن طبیعت به محیط زندگی خود هستید همچنین علاقمند به نور گیر بودن خانه و گل و گیاه هستید و در قید و بند محدودیت ها و قوانین سایر سبک ها نیستید سبک بوهو سبک مناسب شما در دکوراسیون داخلی محیط زندگیتان است.

سبک بوهو مخفف واژه بوهمیان است که از کوچ نشینان اروپای مرکزی با سبک زندگی مختص به خود الهام گرفته است.

 

 

سبک بوهو ترکیبی از رنگ ها و بافت ها و متریال های دوره های زمانی مختلف است که امروزه ترند سال هست و طرفدار های بسیار زیادی رو در نقاط مختلف دنیا پیدا کرده است که البته دکور کافه ها و رستوران ها و تالارهای عروسی و هتل ها و اقامتگاه ها نیز علاوه بر منازل به این سو میرود و جذابیت فراوانی برای مشتریها و افراد دارد.

 

 

در پالت رنگی بوهو بیشتر از رنگ های گرم همچو قهوه ای، عسلی، نارنجی آتشین همچنین خاکستری و سبز و کرم استفاده میشود.

متریال چوب هم عضو جدا نشدنی و با اهمیت در سبک بوهو میباشد، زیرا همانطور که صحبت شد سبک بوهو سبکی آمیخته با طبیعت است به همین دلیل از متریال های طبیعی همچو چوب و سنگ هم به وفور در این سبک استفاده میشود. در نتیجه شما با استفاده از میز و صندلی های چوبی و حصیری که البته راحتی هستند و حس صمیمی تر القا میکنند و لوستر های حصیری و قفسه های چوبی و اکسسوری های تزئینی چوبی میتوانید این متریال جذاب را وارد دکوراسیون خود کنید.

در بخش روشنایی و نورپردازی نیز از رنگهای گرم و آفتابی با لوسترهای حصیری که در سایت ما نمونه های متنوع آنها موجود میباشد میتوانید استفاده کنید همچنین میتوانید از آباژورها برای ایجاد فضایی دنج و دلنشین در کنار مبلمان خود استفاده کنید.

 

 

دیگر نکته ی مثبت این سبک این است که شما میتوانید از وسایل دست دوم و وینتیج استفاده کنید برای این کار از انواع تابلو ها و یادگاری ها و مجسمه ها و قالی ها میتوان در دکوراسیون خود بکار برد اینگونه ظاهری با اصالت در عین مدرن بودن به محیط خود هدیه داده اید.

در سبک بوهو همچنین نیاز هست که از گل و گیاهان نیز استفاده کنید تا فضای شما شاداب تر و سرزنده تر جلوه کند.