منو
سبد خرید

ترموستات میکرو پروسسوری 0 تا 1300 -میکرومکس

ترموستات میکرو پروسسوری 0 تا 1300 -میکرومکس
ترموستات میکرو پروسسوری 0 تا 1300 -میکرومکس
 • موجودی: در انبار
 • تولیدکننده: میکرومکس
 • کد محصول:: MMX-1300PI
 • وزن: 0.00g
آمار فروش: 0
آمار بازدید: 1366
311,190 تومان

 ترموستات میکروپروسسوری از 0 الی 1300 درجه سانتیگراد بر مبنای استاندارد جهانی TS-90 و در ابعاد استاندارد 96*96 با مشخصات زیر طراحی و تولید شده است.:

 1. قابلیت استفاده در دو حالت ON/OFF و PI (تناسبی هوشمند)
 2. دارای دو ردیف نمایشگر بجهت نمایش درجه حرارت تنظیمی ( SP ) و درجه حرارت موجود( PV )
 3.  قابلیت تنظیم پسماند حرارتی ( dif ) تا 60 درجه سانتی گراد زیر نقطه تنظیم ( SP )
 4. . قابلیت تنظیم OFFSET از 50- تا 50+ درجه سانتی گراد 5
 5.  تصحیح خطای ترموکوپل در تمام درجه حرارت ها بواسطه حافظه بالای دستگاه و الگوبرداری کامل منحنی دمای ترموکوپل طبق استاندارد TS-90
 6. قابلیت تنظیم زمان سیکل (CYCLE) از 4 الی 240 ثانیه
 7. قابلیت قفل کردن کلیدها ( ایجاد کد رمز طبق سفارش )

توجه داشته باشید زمان سیکل ( Cycle ) جمع زمان های قطع و وصل می باشد که نسبت به زمان قطع به زمان وصل توسط برنامه هوشمند میکروپروسسوری داخل دستگاه تعیین می شود. پارامتر Offset جهت تصحیح خطاهای محیطی موجود مانند خطای ترموکوپل، خطای اختلاف دمای نوک ترموکوپل با محیط مورد نظر و سایر خطاها در نظر گرفته شده است بنابراین توصیه می شود همواره Offset روی صفر تنظیم گردد مگر در مواردی که از میزان خطای موجود کاملا مطمئن باشید. در این حالت مقدار Offset در تمام رنج بر روی قرائت های دما موثر خواهد بود.

 

طریقه تنظیم ترموستات 0 الی 1300 درجه میکرومکس

 توسط دکمه انتخاب >> هر یک از پارمترهای مورد نیاز ( sp, dif, Offset,Cycle , … ) را انتخاب نموده و پس از تغییر توسط دکمه Set به حافظه دائمی منتقل نمایید. دقت شود در هر تغییر دکمه Set در انتها فشرده شود تا تغییرات در حافظه دائمی ثبت گردد.

با فشار دادن همزمان دو کلید ^ و ˅ به مدت 5 ثانیه دستگاه در حالت قفل کلید ( LOCK ) قرار گرفته و در صورتیکه این عمل دوباره تکرار شود به حالت Unlock رفته و کلیدها فعال می شوند. حالت قفل کلید و یا باز بودن کلید در حافظه دائمی ثبت خواهد شد.

 

طرز کار ترموستات 0 الی 1300 درجه سانتیگراد میکرومکس

1- حالت ON/OFF:

در این حالت پارامتر Cycle را روی ON/OFF تنظیم نمایید. پسماند مورد نظر را نیز توسط پارامتر dif از 0 الی 60 درجه تنظیم نمایید. بدین ترتیب با بالا رفتن درجه حرارت رله خروجی در نقطه SP ( نقطه تنظیم Set Point ) قطع می گردد. با پایین امدن درجه حرارت در نقطه SP-dif وصل شده و با بالا رفتن دوباره حرارت تا نقطه SP وصل می ماند. در نتیجه رله خروجی همواره در زیر نقطه SP-dif وصل و در بالای نقطه SP قطع می باشد. در فاصله بین این دو نقطه رله خروجی از حالت قبلی خود پیروی می کند.

2- حالت PI ( تناسبی هوشمند ):

در این حالت رله خروجی دستگاه در درجه حرارت پایین تر از SP-dif به صورت دائم وصل و در ئرجه حرات بالاتر از SP به صورت دائم قطع می باشد. در این فاصله دمایی یعنی بین درجه حرارت SP-dif تا SP رله خروجی مدتی قطع و مدتی وصل می باشد که حاصل جمع زمان های قطع و وصل یک Cycle می باشد که می توان مقدار آن را توسط پارامتر Cycle از 4 ثانیه الی 240 ثانیه تنظیم نمود. نسبت زمان وصل به قطع توسط برنامه هوشمند داخلی بصورت تناسبی تنظیم می شود تا سیستم با دقت کافی در نقطه SP ثابت بماند. با تنظیم دقیق مقدار زمان Cycle و پسماند حرارتی dif می توان سیستم را تنها با یک درجه خطا در حول نققطه تنظیم ثابت نگه داشت. به طور مثال می توان برای هیترهای الکتریکی مانند دستگاه های تزریق پلاستیک جهت تنظیم دقیق، زمان Cycle را بین 4 الی 16 ثانیه و درجه حرارت dif را بین 3 الی 10 درجه تنظیم نمود.

نظر بدهید
توجه: HTML ترجمه نمی‌شود!
بد خوب