منو
سبد خرید

رک

رک محفظه ای می باشد که سرور یا تجهیزات شبکه مثل سوییچ , روتر  پچ پنل، هاب سویچ و ... در آن قرار داده می شوند تا از صدمات احتمالی به آنها جلوگیری شود.

رک دارای کیت های نگهدارنده افقی و عمودی کابلها، نوارهای برس دار عبور کابل (برای جلوگیری نفوذ گرد و خاک)، منبع تغذیه برق، فن تهویه و غیره می باشد و دارای مشخصات عمومی و شرایطی به قرار زیر می باشد. 
  • این محصول باید دارای در بازشو از قسمت جلو بوده و در صورت نیاز کابل کشی و نصب تجهیزات، دارای در قسمت پشت و دیواره های جانبی قابل برداشت و دارای بازشوهای لازم برای گردش هوا نیز باشد.
  • رک، باید درارای عرض و عمق استاندارد و مناسب برای نصب تجهیزات شبکه باشد.
  • ارتفاع و یا تعداد مورد نیاز این محصول، بر اساس تعداد واحدهای تجهیزات قابل نصب و مورد نیاز شبکه تعیین می گردد.
  • منبع تغذیه رک باید از طریق برق بدون وقفه تغدیه گردد.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش استفاده از شبکه های کامپیوتری , تجهیزات مختلف مخابراتی و سرورهای شبکه نقش به سزایی در پیشبرد اهداف یک سازمان حرفه ای رو دارند.

از این رو نگهداری و محافظت از این وسایل در برابر آسیب های احتمالی ناشی از ضربه هایی که به آنها وارد می شود از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در صورت از کار افتادن تجهیزات شبکه , قطعا در روند کار اختلال ایجاد می شود.

در واقع با توجه به هزینه بالای تجهیزات شبکه، انواع رک قفل دار به نوعی ضریب امنیت تجهیزات شبکه در مقابل سرقت را افزایش می دهد. 

دسته بندی دیگری که برای این محصول می توان در نظر گرفت با توجه به موقعیت نصب آن مشخص می شود. که به شرح زیر است : اگر بخواهیم به طور خلاصه تعریفی از دسته بندی بالا شرح دهیم میتوانیم بگوییم که رک ایستاده به محصولاتی گفته میشود که بر روی زمین قرار گرفته میشوند. رک بیرونی در قابل نصب در فضای باز می باشد و رک دیواری قابل نصب بر روی دیوار می باشد.