بهترین اسیلوسکوپ های دیجیتال

 

اسیلوسکوپ های دیجیتال در بین دانشجویان مهندسی و علاقه مندان به کارهای الکترونیکی کاربرد گسترده ای پیدا می کند. این تجهیز آزمایشگاهی به عنوان یکی از بهترین و تواناترین دستگاه ها برای ضبط، تجزیه و تحلیل و بررسی ویژگی های برجسته سیگنال های الکتریکی شناخته شده است. اسیلوسکوپ های دیجیتال همچنین در تست وسایل نقلیه موتوری، مهندسی مخابرات، سیستم های احتراق خودرو و همچنین ابزارهای پزشکی مانند ECG استفاده می شود. اسیلوسکوپ دیجیتال اساسا یک اسیلوسکوپ آنالوگ است که از مبدل آنالوگ به دیجیتال (ADC) برای تبدیل ولتاژ اندازه گیری شده به داده های دیجیتال استفاده می کند. این دستگاه از یک سیستم نمونه برداری برای بدست آوردن شکل موج ورودی استفاده می کند و آنها را تا زمانی که نمونه های کافی برای نشان دادن شکل موج بدست آید ذخیره می کند. سپس این سیگنال ها دوباره مرتب می شوند تا به صورت نموداری روی صفحه نمایش داده شوند. این سیگنال ها را می توان از طریق پارامترهای مختلف آنها مانند ولتاژ، جریان یا حتی قدرت مغناطیسی مشاهده کرد. اسیلوسکوپ های دیجیتال بسته به نوع معماری عمدتا به چهار نوع تقسیم می شوند. بررسی دقیق برخی از بهترین اسیلوسکوپ های دیجیتال بسته به معماری آنها در زیر ارائه خواهد شد.

 

  • اسیلوسکوپ ذخیره سازی دیجیتال (DSO)

  • اسیلوسکوپ فسفر دیجیتال (DPO)

  • اسیلوسکوپ سیگنال مختلط دیجیتال (MSO)

  • اسیلوسکوپ دامنه مختلط دیجیتال (MDO)

 

 

اسیلوسکوپ ذخیره سازی دیجیتال (DSO)

 

DSO یکی از ابتدایی ترین و معمولی ترین نوع اسیلوسکوپ های دیجیتال و همچنین یکی از ارجح ترین نوع اسیلوسکوپ های دیجیتال است. اگرچه یک اسیلوسکوپ دیجیتال و یک اسیلوسکوپ ذخیره سازی دیجیتال تا حدودی از نظر عملکرد متفاوت هستند، این دو نام اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. در مقایسه با یک اسیلوسکوپ آنالوگ، یک DSO از یک حافظه دیجیتال برای ذخیره داده ها استفاده می کند. برخلاف اسیلوسکوپ آنالوگ، DSO داده های آنالوگ را با کمک مبدل آنالوگ به دیجیتال (ADC) به شکل موج دیجیتال تبدیل می کند. یک اسیلوسکوپ ذخیره سازی دیجیتال سیگنال ورودی را دیجیتالی می کند، به طوری که تمام سیگنال های بعدی دیجیتال هستند. اسیلوسکوپ ذخیره سازی دیجیتال به عنوان اسیلوسکوپی تعریف می شود که سیگنال را به صورت دیجیتال ذخیره و تجزیه و تحلیل می کند ، یعنی به صورت 1 یا 0 ترجیحاً آنها را به عنوان سیگنال های آنالوگ ذخیره می کند. اسیلوسکوپ دیجیتال یک سیگنال ورودی را می گیرد، آنها را ذخیره می کند و سپس روی صفحه نمایش می دهد. در این نوع اسکوپ ها یک CRT معمولی استفاده می شود و ذخیره سازی در حافظه دیجیتال الکترونیکی انجام می شود. DSO می تواند برای اندازه گیری حداکثر فرکانس استفاده شود، اما به دو معیار بستگی دارد: نرخ نمونه برداری ارائه شده توسط محدوده و ماهیت مبدل. مبدل می تواند آنالوگ یا دیجیتال باشد و کاملاً به ترجیح سازنده بستگی دارد. سیگنال ها در DSO می توانند تقریباً فوراً نمایش داده شوند زیرا سیگنال هایی ذخیره نشده هستند. آن ها بسیار روشن هستند و به خوبی مشخص خواهند شد تا کاربر بتواند ایده دقیقی از شکل موج خروجی به دست آورد. این سیگنالها فیدبک خوبی از نظر شکل موج و همچنین مقادیر عددی ارائه می دهند. این کار با تجزیه و تحلیل دقیق آثار ذخیره شده انجام می شود. صفحه دیجیتال از پارامترهای دوره زمانی و ولتاژ ورودی در محور X و Y تشکیل شده است. گزینه ای برای ارائه سبک های سه بعدی وجود دارد و می تواند شکل موج های زیادی را برای مقایسه نمایش دهد. امروزه، DSO دارای حافظه های داخلی است که می تواند سیگنال ها را ذخیره کند. برخی از پرفروش‌ترین DSO در زیر فهرست شده‌اند.

 

انواع اسیلوسکوپ های دیجیتال DSO

 

دو دسته کلی از اسیلوسکوپ های دیجیتال عبارتند از. : اسیلوسکوپ های تک بیت و اسیلوسکوپ های نمونه برداری زمانبندی. اسیلوسکوپ تک قطعه نمونه ای از زمان واقعی را از یک رویداد شروع می کند پس از اینکه شرایط مطلوب شود. سرعت تبدیل آنالوگ به دیجیتال محدودیت سرعت نمونه برداری از اسیلوسکوپهای تک قطعه را تعیین می کند. اندازه حافظه خرید که خروجی را از مبدل دریافت می کند. زمانیکه یک رویداد واحد را می توان نمونه برداری کرد، محدود می شود.

 

مزایای اسیلوسکوپ های دیجیتالDSO

 

برخی از مزایای یک اسیلوسکوپ دیجیتال بر روی اسیلوسکوپ آنالوگ عبارتند از توانایی برای ذخیره اطلاعات دیجیتال برای مشاهده بعدی، آپلود به یک کامپیوتر، تولید یک نسخه کپی و ظرفیت آن برای اندازه گیری بر روی داده های دیجیتال. از مزیت های اسیلوسکوپ میتوان اشاره کرد به این که صفحه نمایش رنگی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. به طوری که ردیابی از منابع مختلف می تواند در رنگ متضاد نمایش داده شود. در اسیلوسکوپ دیجیتال خروجی می تواند برای ارائه یک تصویر کاغذ استفاده شود. مزیت نهایی این است که DSO می تواند اطلاعات بسیار بیشتری در مورد یک سیگنال (زمان افزایش پالس، طیف فرکانس و غیره) را فراهم کند. که از روش های کاملا آنالوگ امکان پذیر است.

 

اسیلوسکوپ ذخیره سازی دیجیتال Rigol DS1054Z

 

 این اسیلوسکوپ دارای پهنای باند 50 مگاهرتز، سرعت نمونه برداری 1GSa/S، صفحه نمایش بزرگ و مناسب، WVGA رنگی 7 اینچی، قابلیت ذخیره سازی تصاویر و بررسی دیتا، قابلیت اتصال به کامپیوتر، قابلیت FFTو 36 نوع اندازه گیری اتوماتیک می باشد. یکی از ویژگی های اصلی Rigol DS1054Z  فناوری UltraVision است. این نوآوری عمق حافظه  12Mpts را فراهم می کند و می تواند تا 24Mpts  ارتقا یابد. این محصول همچنین به شما در تجزیه و تحلیل جزئیات یک شکل موج ثبت شده خاص کمک می کند. این دستگاه به دلیل وضوحی که دارد شناخته شده است. با کمک نمایشگر 7 اینچی و رزولوشن 800×480 پیکسل، می توانید به راحتی تمام شکل موج های کانال را در یک صفحه مشاهده کنید. این به مقایسه بهتر سیگنال ها کمک می کند. مدل DS1054Z دارای نرخ نمونه برداری فوق العاده سریع است که به شما کمک می کند تا حداکثر 30000 شکل موج در ثانیه را در یک صفحه نمایش داشته باشید. هنگامی که این ویژگی به عمق حافظه خوب و نرخ نمونه برداری 1 GS/s اضافه می شود، مطمئناً در اکثر برنامه های صنعتی و مداری به شما کمک می کند. طراحی داخلی و معماری این  DSO را در حل محاسبات پیچیده سیگنال بسیار کارآمد و سریع کرده است. این بهترین اسیلوسکوپ دیجیتال برای همه علاقمندان الکترونیک، صنایع آزمایش و دانش آموزان است. 

 

اسیلوسکوپ ذخیره سازی دیجیتال سایلنت SDS1052DL،50

 

مگاهرتز با فرکانس شمار هنگام مقایسه ویژگی ها و قیمت اینDSO، نسبتاً ارزان است و پر از ویژگی هایی است که همه علاقه مندان مدار و تکنسین هایی را که دامنه 50 مگاهرتز را ترجیح می دهند، به خود جذب می کند. مدل SDS1052DL به دلیل وزن سبک (5.5 پوند) و ابعاد کوچک (323 میلی متر عرض × 157 میلی متر ارتفاع × عمق 135 میلی متر) به دلیل قابلیت حمل و استفاده در زمینه های مختلف شناخته شده است. این اسیلوسکوپ قابلیت راه‌اندازی های مختلف، پردازش عملیات پیچیده ریاضی را دارد و دارای گزینه‌ی فیلتر دیجیتال است که مطمئناً به شما در مدیریت تمام حوزه‌های پردازش سیگنال کمک می‌کند. این دستگاه همچنین امکان چاپ شکل موج را نیز فراهم می کند. پهنای باند این اسیلوسکوپ 50 مگاهرتزف صفحه نمایش 7 اینچ از نوع LCD، شمارنده فرکانس سخت افزار تا 6 رقم، پشتیبانی از کنترل فرمان برنامه نویسی SCPI، پورت USB ،RS-232، فیلتر دیجیتال منحصر به فرد و عملکرد ضبط داده ها، قابلیت عملکرد با 12 زبان مختلف، کمک آنلاین، یک کلید جهت ذخیره سازی و یکی کلید دیگر جهت پرینت می باشد.

 

اسیلوسکوپ ذخیره‌سازی دیجیتال سایلنت SDS1102CML 

 

مدل Siglent SDS1102CML دارای 2 کانال با پهنای باند 100 مگا هرتز می باشد. این یک نرخ نمونه برداری در زمان واقعی تا 1GS/s و عمق حافظه 2 Mpts دارد. این دستگاه به همراه یک پروب، یک سیم برق، یک کابلUSB، یک CD Easy Scope و یک دفترچه راهنمای کاربر ارائه می‌شود. یک صفحه نمایش LCD برای نمایش شکل موج استفاده می شود. صفحه نمایش 7 اینچ است و دارای گزینه تمام رنگی است که به انتخاب شکل موج مورد نیاز کمک می کند. به منظور فیلتر کردن نویز از داده های خروجی، فیلترهایی مانند فیلترهایHIGH pass، LOW pass، BAND pass و STOP در محدوده CML ارائه شده است. این تجهیز مجهز به اتصال USB به همراه پورت های RS-232 است تا کاربر بتواند در صورت نیاز اطلاعات را استخراج کند. نرم افزاری نیز برای کاربر در نظر گرفته شده است تا داده ها را با جزئیات تجزیه و تحلیل کند.

 

اسیلوسکوپ ذخیره‌سازی دیجیتال Owon SDS7102

 

 اسیلوسکوپ ذخیره سازی دیجیتال مدل Owon SDS7102 جمع و جور است (ارتفاع 155 x 340 عرض x 70 ارتفاع بر حسب میلی متر) با وزن حدود 2 کیلوگرم است. این اسیلوسکوپ دارای تابع FFT و 20 نوع اندازه‌گیری خودکار را دارد. یک طرف DSO برای قابلیت حمل VGA و اتصال USB اختصاص داده شده است. جزئیات در مورد اتصال USB در دفترچه راهنما ارائه نشده است. یک نرم افزار سازگار با ویندوز مایکروسافت برای انتقال و دریافت داده ها استفاده می شود. اگرچه DSO واقعا جمع و جور به نظر می رسد، اما یک فن کوچک در داخل آن نصب شده است تا گرما را از بین ببرد. صفحه نمایش 8 اینچی و عمق نمونه برداری 10M برای گرفتن تعداد زیادی داده در یک زمان برای دریافت شکل موج کافی است. حافظه دستگاه امکان ذخیره حداکثر 15 شکل موج را برای استفاده بعدی فراهم می کند.

 

اسیلوسکوپ (DPO)

 

یک DSO یک DPO است اگر سومین محور فرکانس را علاوه بر دوره زمانی و محور ولتاژ اضافه کند. این محور اضافی شدت سیگنال را در یک نمایشگر اسکوپ تشکیل می دهد. یک DPO به دلیل تنوع در معماری نسبت به سایر انواع ذخیره سازی معمولی از قابلیت پردازش سیگنال بهتری برخوردار است. این معماری منحصر به فرد از یک روش پردازش موازی به جای تکنیک پردازش سریال رایج مورد استفاده در DSO تشکیل شده است. در یک اسیلوسکوپ DPO، سیگنال از یک تقویت کننده عبور می کند و سپس توسط یک ADC تغذیه می شود. برخلاف DSO، یک DPO از یک پردازنده موازی استفاده می کند که شکل موج ها را گرفته و ذخیره می کند. در تکنیک پردازش سریال یک DSO، این فرآیند می تواند زمان بیشتری را ببرد. اما در یکDPO، سیگنال ها محدود نیستند و با فعالیت نمایشگر می توان آنها را به صورت جداگانه ضبط کرد. بنابراین، تصویر با وضوح بهتر روی صفحه نمایش داده می شود. یکی از پرفروش ترین اسیلوسکوپ های (DPO) بررسی شده است. نگاهی بیاندازید.

 

اسیلوسکوپ Tektronix DPO2014B 

 

طول رکورد 1M، اسیلوسکوپ فسفر دیجیتال 4 کاناله مدل DPO2014B توسط Tektronix با برخی از ابزارهای غنی از ویژگی‌ها برای اشکال‌زدایی طرح‌های سیگنال ترکیبی ادغام شده است: و همچنین با هزینه مقرون به صرفه. با کمک 4 کانال آنالوگ موجود می توانید پیچیدگی های شکل موج را به راحتی پیدا و حل کنید. طول رکورد 1 مگاپوینت برای همه کانال ها ارائه شده است. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد ارائه شده توسط این مدل شامل کنترلر های موج برای استفاده در تولید سریع شکل موج و تجزیه و تحلیل گذرگاه سریال و موازی خودکار است. فیلتر Vu Variable LPF امکان حذف و نویز سیگنال ناخواسته را در حین ثبت همزمان رویدادهای HF فراهم می کند. کل دستگاه جمع و جور است (ارتفاع 180 x عرض 77 x عمق 134) و وزن آن تنها 7.9 پوند است. یکی از بزرگترین مزیت های این دستگاه سرعتی است که هر یک از ویژگی های آن ارائه می دهد. پنل جلویی دارای پورت USB است تا ذخیره سازی سریع و آسان داده ها را فراهم کند. پنل پشتی دارای یک پورت دستگاه USB برای اتصال مستقیم به کامپیوتر یا اتصال به چاپگر است. می توانید با استفاده از پورت اترنت به شبکه های دیگر متصل شوید، همچنین می توانید شکل موج و سایر نمایشگرها را روی یک پروژکتور یا یک صفحه نمایش بزرگ با استفاده از درگاه خروجی ویدیو مشاهده کنید.

 

اسیلوسکوپ سیگنال مختلط دیجیتال (MSO)

 

اسیلوسکوپ سیگنال مختلط، MSO به طور فزاینده ای محبوب می شود زیرا نیاز به ترکیب کانال های اندازه گیری آنالوگ یک اسیلوسکوپ با کانال های منطقی یک تحلیلگر منطقی افزایش می یابد. هنگام بررسی سیستم‌های تعبیه‌شده با استفاده از MCU یا MPU، اغلب لازم است راهی برای ترکیب کانال‌های آنالوگ یک محدوده وجود داشته باشد تا بتوان شکل موج‌ها را همزمان در نقاط دیگر بررسی کرد. یک اسیلوسکوپ سیگنال مختلط دیجیتال (MSO) ترکیبی از دو تا چهار کانال آنالوگ و بیش از ده کانال دیجیتال است. MSO دقت بهتری را در زمان‌بندی کانال‌های آنالوگ و دیجیتال ارائه می‌کند. کانال‌های دیجیتال مورد نظر را می‌توان گروه‌بندی کرد و در خروجی به‌عنوان یک گذرگاه با هر گذرگاه ارائه‌شده در پایین صفحه نمایش بر حسب هگز، ASCII دسته‌بندی کرد. مزیت دیگر استفاده از تریگر پیشرفته برای کانال های آنالوگ و دیجیتال است. MSO یک تحلیلگر منطقی معمولاً دارای 32 کانال است که در پروتکل های گذرگاه سریال و موازی برای راه اندازی و رمزگشایی استفاده می شود. عملکرد اسیلوسکوپ سیگنال مختلط به عنوان یک اسیلوسکوپ دیجیتال و یک تحلیلگر منطقی متفاوت است. هنگامی که به عنوان یک اسیلوسکوپ سیگنال استفاده می شود، همه کانال های آنالوگ از یک ADC برای تبدیل سیگنال های آنالوگ به سیگنال های دیجیتال استفاده می کنند. پردازش بیشتر برای نمایش نسخه آنالوگ سیگنال ها انجام می شود. عملکرد MSO به عنوان یک تحلیلگر منطقی دارای کانال هایی برای تبدیل سیگنال ها به فرمت دیجیتال است. سپس این سیگنال ها به صورت سطح بالا یا پایین روی صفحه نمایش داده می شوند و هیچ اطلاعات آنالوگ ارائه نمی شود. این اسیلوسکوپ ها بهADC نیاز ندارند. اگر نسخه آنالوگ سیگنال دیجیتال مورد نیاز کاربر باشد، می توان با اتصال به یکی از کانال های آنالوگ این کار را انجام داد.

 

اسیلوسکوپ سیگنال مختلط Owon MSO7102TD

 

مدل OWON MSO7102TD بیشتر به دلیل کاربرد تحلیلگر منطقی 16 کانالی با ترکیبی از 2 کانال آنالوگ شناخته شده است. این مدل پهنای باند 100 مگا هرتز را برای نرخ نمونه برداری واقعی MS/s500 و طول رکورد Mpts2 در هر کانال ارائه می کند. این مدل دارای یک نوع 100 مگاهرتز به نام MSO8102ST با نرخ نمونه برداری S/s20 تا GS/s1 در هر کانال و طول رکورد Mpts4 در هر کانال است. این مدل دارای وزن 4.8 پوند است. کل محصول شامل پروب، سیم برق، کابلUSB، سی دی رام، ماژول تحلیلگر منطقی، تنظیم پروب، دفترچه راهنما، باتری (اختیاری) و یک کیف (اختیاری) می باشد. اسیلوسکوپ دیجیتال MHz100 دو کاناله با لاجیک آنالایزر مدل MSO-7102TD دارای دو قابلیت اسیلوسکوپ و لاجیک آنالایزر است. پنهای باند کاری این اسیلوسکوپ 100 مگاهرتز و نرخ نمونه برداری آن GS/s1 میباشد. اسکوپ دیجیتال MSO-7102TD حافظه دار بوده و قابلیت ثبت طول موج بطول 2مگا نقطه دارد. همچنین میتوان اسیلوسکوپ دو کاناله MSO-7102TD با صفحه نمایشگر LCD رنگی 8 اینچی را توسط کابل USB به کامپیوتر یا رایانه اتصال داد. لاجیک آنالالیزر این اسیلوسکوپ قادر به نمایش و تحلیل 16 کانال وروردی با پهنای باند 100 مگا هرتز و سرعت نمونه برداری GS/s1 است. ماکزیمم طول ثبت در هر کانال لاجیک آنالایزر mso-7102td ،چهار مگا میباشد.ازجمله توابعی که اسکوپ دیجیتال می تواند اجرا کند، تابع Fast Fourier Transform و اعمال ریاضی مانند +،-،*،/ را می توان نام برد.

 

اسیلوسکوپ سیگنال مختلط 200 مگاهرتز Hantek MSO5202D 

 

Hantek MSO5202D مدل MSO با آنالایزر منطقی به دلیل طراحی عالی خود با ویژگی هایی که نسبت به قیمت داده شده بسیار زیاد است، شناخته شده است. وزن کل دستگاه 4.5 پوند این دستگاه سبک وزن نیز بسیار نازک ساخته شده است و به راحتی می توان آن را به محل کار برد. صفحه نمایش بزرگ و شفاف است و این دستگاه با سیستم عامل هایی مانند ویندوز 2000، NT، 7، XP و Vista سازگار است. Teledyne LeCroy HDO4104-MS - LeCroy High Definition HD4096 Mixed Signal Oscilloscope 1 GHz, 4+16 Channel با وضوح بالا، MSO با پهنای باند 1 گیگا هرتز با 4 کانال آنالوگ. این دستگاه شامل صفحه نمایشی با وضوح شگفت انگیز 1280×800 پیکسل، با صفحه نمایش لمسی رنگی 12.1 اینچی TFT LCD است. وزن این محصول 12.9 پوند با ابعاد 291 ارتفاع x 399 عرض x 131 طول(میلی متر) است.

 

اسیلوسکوپ دامنه مختلط دیجیتال (MDO)

 

یک اسیلوسکوپ دیجیتال مختلط برای نمایش سیگنال ها در هر دو حوزه زمان و فرکانس استفاده می شود. استفاده از دامنه زمان شما را قادر می سازد شکل موج های دیجیتال، شکل موج های آنالوگ را نمایش دهید. برای تجزیه و تحلیل با استفاده از حوزه فرکانس، یک مسیر سیگنال تحلیلگر طیف یکپارچه به مدار اضافه می شود. اکثر MDO ها تقریباً از 16 کانال برای اشکال زدایی سیگنال های ترکیبی استفاده می کنند. دیکود و راه اندازی busسریال می تواند به صورت خودکار انجام شود. در این محصول حافظه ی کافی برای ضبط داده ها ارائه شده است. این دستگاه همچنین دارای یک آنالایزر داخلی و یک ژنراتور است. قبل از توصیف فناوری داخل، به درک اینکه چه چیزی یک MDO را به یک MDO تبدیل می کند کمک می کند. به طور سنتی، سه ابزار مختلف برای اندازه گیری آنالوگ، دیجیتال و RF مورد نیاز بود:

 

اسیلوسکوپ دامنه مختلط Tektronix MDO3024 

 

مگاهرتز با 4 کانال اسیلوسکوپ دامنه مختلط 200 مگاهرتز شامل بسیاری از ویژگی‌ها پهنای باند200 مگاهرتز، ژنراتور، تحلیلگر منطقی و شمارنده دیجیتال است. این اسیلوسکوپ دارای ویژگی های قابل ارتقا بوده و کاملا قابل تنظیم است. ویژگی متمایز مانند Fast Acq Waveform Captureدارای نرخ ضبط شکل موج Wfm/s 280000 می باشد. این قابلیت به شما یک ایده واقعی از ناهنجاری های شکل موج و عملکرد آن می دهد. گزینه‌های درجه‌بندی شدت سیگنال نیز ارائه شده‌اند تا نشان دهند که چند وقت یک‌بار گذراهای نادر نسبت به ویژگی‌های سیگنال عادی رخ می‌دهند. چهار نوع شکل موج در FastAcq موجود است که شامل دما، طیفی، پالت عادی و معکوس هستند که دارای درجه بندی رنگ هستند. مجموعه کاملی از ماشه ها توسط این مدل شامل بیش از 125 ترکیب ارائه شده است. این محرک‌ها عبارتند از runt، منطق، عرض پالس/شکلی، تنظیم و نگهداری نقض، بسته سریال، و داده‌های موازی و بسیاری موارد دیگر. و با حداکثر طول رکورد 10 M، می توانید بسیاری از رویدادهای مورد علاقه، حتی هزاران بسته سریال را در یک خرید برای تجزیه و تحلیل بیشتر ثبت کنید و در عین حال وضوح بالایی را برای زوم کردن روی جزئیات دقیق سیگنال حفظ کنید. تجزیه و تحلیل پیشرفته RF، پهنای باند ضبط فوق العاده وسیع، چهار ردیابی طیف مختلف، نمایشگر شکل موج دیجیتال با کد رنگی، جذب پرسرعتMagniVu، اتصال از راه دور، و ولت متر/فرکانس شمار دیجیتال استاندارد از جمله ویژگی های اضافی هستند که MDO3024 را به دوربین یکپارچه تبدیل می کند. سرعت تست را بدون کاهش دقت به حداکثر می رساند. اسیلوسکوپ مدل MDO3024 از پروب واسط پروب TekVPI استفاده می کند که مستقیماً از پروب های فعال، دیفرانسیل و جریان پشتیبانی می کند. خطاها در سیگنال ها و خطاهای غیرعادی را می توان با استفاده از ویژگی نرخ ضبط شکل موج با سرعت بالا FastAcq در کمترین زمان کشف کرد. سیگنال های شکل موج خروجی را می توان به راحتی با استفاده از کنترل های بازرس شکل موج مرتب کرد، جستجو و پیمایش کرد. این دستگاه با 33 اندازه گیری خودکار و تجزیه و تحلیل شکل موج آسان ساخته شده است. مولد تابع دلخواه اختیاری دارای 13 نوع شکل موج از پیش تعریف شده با تولید شکل موج 50 مگا هرتز و با نرخ نمونه دلخواه 250 MS/s است. یک آنالایزر پروتکل نوری نیز با پشتیبانی از گذرگاه سریال برای استانداردهای I2C، SPI، RS-232/422/485/UART، USB 2.0، CAN، LIN، FlexRay، MIL-STD-1553 و Audio موجود است. کنترل‌های پنل جلویی برای کارهایی که معمولاً انجام می‌شوند ارائه شده‌اند. نشانگرهای پیک خودکار برای تشخیص قله های طیف فرکانس و دامنه ارائه می شوند. نشانگرهای دستی نیز برای اندازه گیری مقادیر غیر پیک ارائه شده است. انواع ردیابی های ارائه شده شامل ردیابی عادی، میانگین ردیابی، ردیابی حداکثری و حداقل ردیابی است. این دستگاه برای پارامترهایی مانند افزایش پهنای باند و محدوده فرکانس تحلیلگر طیف کاملاً قابل ارتقا است.