منو
سبد خرید

دستگاه پرس سرسیم

برای خرید پرس سرسیم باید توجه کنیم که  قصد پرس کردن چه ترمینالی را داریم. به بیان دیگر هر ترمینالی نیاز به یک دستگاه پر مشخص خود را دارد. 

انواع پرس سرسیم : 

  • پرس وایرشو تکی و دوبل : 

با توجه به سایز وایرشو انواع مختلفی دارند. دندانه های این پرس سرسیم به شکل زیر است. همچنین از آن به عنوان پرس وایرشو نام برده می شود. 

 

 

 

  • پرس سرسیم های بدون روکش :

پرس سرسیم بدون روکش عموما از سایز 1.5 تا 10 میلیمتر مربع  را پرس میکنند. دندانه های این دستگاه به شکل زیر می باشند. 

 

  • پرس سرسیم های پشت باز (برنجی)

برای پرس کردن سرسیم های پشت باز که از جنس برنج هستند باید از پرسی مناسب این کار استفاده کرد. دندانه ای این پرس به صورت زیر می باشند. 

 

  • پرس سرسیم های روکش دار 

برای اتصال سرسیم های روکش دار باید از پرس مخصوص این کار استفاده کردو. به دندانه های این پرس در شکل زیر توجه کنید. 

 

  • پرس وایرشو چهارگوش زن و شش گوش زن : 

گاهی وقت ها لازم است که با توجه به نحوه اتصال وایرشوها به صورت چهارگوش یا شش گوش پرس شوند. برای این کار باید از ابزار مناسب این کار استفاده شود. 

 

  • پرس اتصالات شبکه 

اتصالات کابل های شبکه مثل کابل LAN و کابل های تلفن احتیاج به ابزار مناسب خود را دارند. برای اتصال سیم به سرسیم، وایرشو روکش دار باید از ابزار مناسب برای این کار استفاده شود. 

سه پارامتر در یک اتصال امن و مطمئن سیم به اتصالات (ترمینال) مورد نیاز است :

  • سیم مناسب
  • اتصال دهنده مناسب (از قبیل ترمینال، سرسیم، وایرشو، کابلشو)
  • اتصال کامل و ناگسستنی بین ترمینال و سیم

اگر تنها یکی از این سه پارامتر در یک اتصال دیده نشود، نتیجه آن اتصالی ناقص است که صدمات جبران ناپذیری به سیم، تجهیزات اصلی مدار (مانند کلیدها، تجهیزات اندازه گیری، ... ) و حتی اشتغال به دلیل تلفات برق به صورت گرما در محل اتصال می شود.

در بین موارد اشاره شده، پارامتری که به دلیل ناملموس بودن آن نسبت به دو پارامتر دیگر کمتر مورد توجه قرار می گیرد، کیفیت اتصال بین سیم و ترمینال می باشد. برقراری اتصال کامل و محکم سیم به ترمینال در سیم کشی بسیار حیاتی می باشد. و حتی با استفاده از با کیفیت ترین سیم و ترمینال با ظرفیت آمپری بالاتر از حد نیاز، اما اتصال فیزیکی بین این دو، نتیجه کلی اتصالی ناقص است. 

اتصال ناقص در یک مدار الکتریکی، یعنی داشتن مداری معیوب که میتواند سیم ها و کلیه تجهیزات مسیر آن را تحت الشعاع قرار دهد.
اتصال بین ترمینال و سیم یا از طریق جوش دادن اتصال به سیم برقرار می گردد و یا از طریق پرس ترمینال به سیم. لیکن اخیرا روش جوش به دلیل گران بودن و همچنین دشواری هایی انجام آن دارد بسیار کم استفاده شده است و در حال حاضر عموما از روش پرس جهت اجرای اتصالات در سیم کشی استفاده میش ود. 

سناریوی کامل اتصال ترمینال به سیم از طریق روش پرس به شرح زیر است :

پس از برش سیم به وسیله سیم چین، قسمتی از روکش سیم (مقدار آن بسته به مدل و سایز ترمینالی که قرار است به سیم متصل گردد دارد) توسط ابزار سیم لخت کن از هادی سیم جدا می گردد. سپس، قسمت برهنه و هادی سیم در محفظه ترمینال و توسط ابزار پرس مکانیکی و قالب مناسب آن نوع و سایز ترمینال، نیروی کافی بر قسمت هادی ترمنیال اعمال می گردد تا قسمت هادی ترمینال و سیم به شکل قالب مورد استفاده در ابزار پرس مورد دفرمگی قرار گیرند و اتصال همگن و ناگسستنی بین سیم و ترمینال ایچاد گردد. 

استاندارد DIN EN 60352-2 پیشنهاد می دهد که ابزار پرس ترمینال توسط تولید کننده ترمنال عرضه شود، زیرا تنها در این صورت تولید کنندگان ترمینال می توانند از استفاده درست ترمینال توسط مصرف کنندهمطمئن شوند و گارانتی های لازم روی محصولات تولیدی خود را عرضه کنند

تولید کننده: HTT مدل: SN-06WF
دستگاه پرس سرسیم SN-05WF ساخت کشور چین می باشد. این دستگاه قابلیت پرس انواع وایرشو (سرسیم های روکش دار) از 0.25 الی 6 میلی متر مربع را دارد. ..
460,416 تومان
تولید کننده: intercable مدل: MPAE16T
پرس وایرشو کد MPAE16T برند اینترکیبل ایتالیا ابزاری مناسب برای پرس انواع وایرشو تکی و دوبل  از سایز 0.14 تا 16 میلی متر مربع می باشد. طول این دستگاه 230 میلیمتر می باشد. ..
9,900,000 تومان
تولید کننده: DeDe مدل: SCT-A
پرس سرسیم مدل SCT-A برای پرس کردن انواع وایرشوهای تکی و دوبل از سایز 0.5 تا 6 میلیمتر  مربع مناسب می باشد. جنس قسمت فلزی ابزار از فولاد کربن دار C45 ، با آبکاری موسوم به آبکاری آلکالاین (قلیایی) می باشد. از مزیت این نوع آبکاری، عدم از بین رفتن و یا حتی خش برداشتن بدنه ابزار در اثر ضربه، زم..
726,000 تومان
تولید کننده: Zupper مدل: AN-03C
پرس سرسیم AN-03C مناسب برای پرس کردن انواع سرسیم و یا هر ترمینال روکش دار,  از سایز 0.5 الی 6 میلیمتر مربع می باشد. این پرس سرسم روکش دار در کاخانه Zupper به سفارش ایران به برند A&T ساخته شده است. مشخصات پرس سرسیم AN-03C    ..
1,046,923 تومان
تولید کننده: Zupper مدل: AN-04WFL
پرس وایرشو AN-04WFL مناسب برای پرس کردن انواع وایرشو از سایز 0.5 الی 6 میلیمتر مربع می باشد. وزن این پرس تقریبا 600 گرم و طول آن 23 سانتی متر می باشد. دسته این پرس وایرشو ارگونومی می باشد. به نحوی که در برابر حرارت و ولتاژ فشارضعیف مقاوم می باشد. لقمه این پرس وایرشو به نحوی مباشد ک..
1,028,873 تومان
پرس چند منظوره دستی MCT006 - پرس وایرشو تکی و دوبل - پرس سرسیم و سیم لخت کن
موجود
تولید کننده: DeDe مدل: MCT006
ویژگی بارز پرس MCT006 کاربرد چند منظوره آن است. شما به راحتی با این ابزرا میتوانید هم وایرشو و هم سر سیم را پرس کنید و از طرفی از آن به عنوان سیم لخت کن هم استفاده کنید.  کاربردهای پرس چند منظوره MCT006پرس انواع وایرشو تکی و دوبل از سایز 0.5 الی 6 میلیمتر مربع  پرس ان..
231,000 تومان
تولید کننده: DeDe مدل: SCT-B
برای پرس کردن انواع وایرشوهای تکی و دوبل از سایز 10 تا 35 میلیمتر میتوانید از پرس وایرشو SCT-B استفاده کنید.  ..
874,500 تومان
تولید کننده: intercable مدل: MPIQ6
پرس سرسیم روکش دار کد MPIQ6 برند اینترکیبل ایتالیا ابزاری مناسب برای پرس انواع سرسیم های روکش دار از سایز 0.5 تا ۶ میلی متر مربع می باشد. طول این دستگاه ۲۲ سانتیمتر بوده. ..
14,188,043 تومان
پرس وایرشو شش گوش زن از سایز 0.5 تا 6 میلیمتر مربع مدل ECT-B - برند DEDE
ناموجود
تولید کننده: DeDe مدل: ECT-B
پرس وایرشو تکی و دوبل شش گوش زن مدل ECT-A مناسب برای اتصال دادن انواع وایرشو تکی و دوبل به سیم افشان می باشد. این پرس وایرشو عملکرد چرخ دنده ای دارد (جغجغه ای می باشد). دسته این پرس وایرشو از جنس ترموپلاستیک نرم میباشد که کار را برای اپراتور بسیار ساده و راحت میکند.  مشخصا..
1,320,000 تومان
تولید کننده: Zupper مدل: T-007A
پرس سه منظوره پرس سرسیم - پرس وایرشو - پرس کابلشو کد T-007 قابلیت پرس :پرس وایرشو : از سایز 0.5 تا 6 میلی مترمربع پرس سرسیم از سایز 0.5 تا 10 میلیمتر مربع پرس کابلشو از سایز 0.5 تا 10 میلیمتر مربع..
2,250,000 تومان
تولید کننده: intercable مدل: MPAE16k
پرس وایرشو کد MPAE16K برند اینترکیبل ایتالیا ابزاری مناسب برای پرس انواع سرسیم های روکش دار از سایز 0.5 تا 16 میلی متر مربع می باشد. طول این دستگاه 19 سانتیمتر بوده. ..
3,300,000 تومان
تولید کننده: DeDe مدل: ECT-A
پرس وایرشو تکی و دوبل چهارگوش زن مدل ECT-A مناسب برای اتصال دادن انواع وایرشو تکی و دوبل به سیم افشان می باشد. این پرس وایرشو عملکرد چرخ دنده ای دارد (جغجغه ای می باشد). دسته این پرس وایرشو از جنس ترموپلاستیک نرم میباشد که کار را برای اپراتور بسیار ساده و راحت میکند.  مشخص..
1,155,000 تومان
نمایش 1 تا 12 از 21 (2 صفحه)