منو
سبد خرید

ضخامت سنج

ضخامت سنج برای سنجیدن میزان ضخامت و کیفیت پوشش اجسام کاربرد دارد و یکی از محصولات مهندسی ابزار دقیق است. معمولا برای پیدا کردن عیوب پوشش از این دستگاه استفاده می شود. عواملي نظير انحناء سطح (شكل قطعه)٬ زبري سطح٬ ضخامت سطح٬ نفوذپذيري مغناطيسي و رسانایی سطح بر روي سنجش ضخامت پوشش تاثيرگذار هستند كه بايستي در هنگام كاليبره نمودن در نظرگرفته شوند.

 

کاربرد ضخامت سنج

 

در صنعت ساختمان و خودرو سازی از ضخامت سنج استفاده می کنند پوشش نامناسب موجب زنگ زدگی، خوردگی و به زور کلی نابودی کل قطعه می شود، به همین جهت کیفیت آن بسیار مهم می باشد.ضخامت سنج ها کار را به دو روش مختلف انجام می دهند. یکی از روش القای مغناطیسی و دیگری روش جریان گردابی می باشد که هر کدام از آنها معایب و محاسن خود را دارند. 

 

انتخاب ضخامت سنج

    

بسياري از ابزارآلات قابل دسترس امروزي بر اساس تركيبي از هر دو مکانیزم القاي مغناطيسي و جريان گردابي كار مي كنند. اين بدين معني است كه به مصرف كننده امكان سنجش در دامنه وسیعتر بدون تغيير در نوع ضخامت سنج را مي دهد. مصرف كننده معمولا ميتواند از بين ضخامت سنج هاي اصلي كه فقط مقدار ضخامت را بصورت ديجيتالي نشان ميدهند ويا ضخامت سنج هايي كه مقادير اندازه گيري شده را ذخيره مي نمايند و به ما اطلاعات آماري نظير متوسط آنها، انحراف استاندارد و يا بالاترين وپائين ترين مقدار سنجش را ارائه مي دهد یکی را انتخاب کند.
نوع ديگري از انتخاب بر پايه شكل قطعه اي است كه اندازه گيري مي شود. براي تمام قطعاتي كه اندازه گيري ميشوند نمي توان از يك نوع ضخامت سنج و پروب استفاده نمود. وقتي كه با يك قطعه با شكل هاي پيچيده مواجه هستيم. پروب هاي مختلف جداگانه اي عرضه ميشوند: براي مثال سنجش ضخامت پوشش برروي قطرداخلي يك لوله ممكن است نياز به پروب 90درجه داشته باشد٬ در حاليكه سنجش برروي يك سطح صاف بجهت حصول بهترين كارايي نياز به يك پروب با زاويه صفر درجه دارد.

تولید کننده: CEM مدل: DT-157
این دستگاه با دو پروب سنسور F ( القای مغناطیسی ) و N ( جریان گردابی )، ضخامت پوشش های غیر مغناطیسی را بر روی انواع سطوح می سنجد. همچنین این دستگاه دارای نرم افزار اختصاصی Meterbox بوده و اطلاعات را با روش بلوتوث برای ویرایش و تحلیل به کامپیوتر انتقال می دهد. تستر ضخامت پوشش DT-157 دستگاهی بسیار..
10,500,000 تومان
تولید کننده: CEM مدل: DT-157H
مدل DT-157H، ضخامت سنج رنگ و پوشش فلزات محصول شرکت CEM است، در این دستگاه دو سنسور پراب F و N میتواند بکار گرفته شود. پراب F برای میدان مغناطیسی که در فلزات وجود دارد و پراب N برای جریان فوکو(جریان چرخشی) که در فلزات غیرآهنی وجود دارد استفا..
13,800,000 تومان
تولید کننده: CEM مدل: DT-156H
ضخامت سنج رنگ و پوشش فلزات و غیر فلزات با  مدل CEM DT-156H با قابلیت اندازه گیری 0 تا 1350 میکرومتر و دقت اندازه گیری +-0.1 میکرومتر، با صفحه نمایش چند خطه برای نمایش میزان شارژ باتری میزان ضخامت و وضعیت جسم مورد اندازه گیری، 5 کلید کاربردی برای سهولت اندازه گیری کاربر، از ویژگی های ب..
7,000,000 تومان
تولید کننده: CEM مدل: DT-150
ضخامت سنج رنگ و پوشش DT-150 قابلیت کاربرد در در پوشش های غیر مغناطیسی(مانند رنگ، روی) بر روی فلزات آهنی و پوشش های عایق (مثل رنگ) بر روی فلزات غیرآهنی و پوشش فلزات غیر آهنی روی بسترهای عایق را دارد. این دستگاه از شیوه های اندازه گیری جریان الکتریکی مغناطیسی و یا جریان گردابی (فوکو) که توسط..
2,300,000 تومان
تولید کننده: CEM مدل: DT-159
ضخامت سنج رنگ مدل DT-156 H ساخت CEM  جهت اندازه گیری ضخامت پوشش رنگ از دو روش  القای الکتریکی و جریان گردابی برای اندازه گیری ضخامت رنگ استفاده می کند که این روشها به صورت اتوماتیک توسط دستگاه انتخاب می شوند. این دستگاه ضخامت سنج رنگ مدل DT-156 H توانایی اندازه گیری ضخا..
9,000,000 تومان
تولید کننده: UNI-T مدل: UT-343D
ضخامت سنج پوشش UT343D می تواند ضخامت پوشش را روی مواد آهنی و غیر آهنی اندازه گیری کند. این دستگاه با یک ویژگی منحصر به فرد تست سریع طراحی شده است که به کاربران امکان می دهد محدوده ضخامت را تنظیم کنند و با استفاده از یک LED 3 رنگ و زنگ هشدار صوتی به سرعت تشخیص دهند که آیا پوشش مورد آزمایش در محدوده ا..
7,530,000 تومان
تولید کننده: Paint test equipment مدل: c5001
ضخامت سنج پوششی C5001، یک ضخامت سنج القایی یا مغناطیسی بوده که توسط شرکت مشهور Paint Test Equipment طراحی و ساخته شده است. این دستگاه با استفاده از اصول القای مغناطیسی یا جریان گردابی ، تمام پوشش های موجود در لایه های فلزی  یا غیر فلزی را اندازه گیری می کند تا اطمینان حاصل شود که ضخامت منا..
66,300,000 تومان
تولید کننده: BENTECH مدل: GM 100
ضخامت سنج قطری التراسونیک یک محصول دستی هوشمند است که از اصل اندازه گیری اولتراسونیک استفاده می کند و توسط میکرو پردازنده کنترل می شود، اندازه گیری سریع و دقیق ضخامت را برای اکثر مواد صنعتی فراهم می کند. این واحد به طور گسترده ای در اندازه گیری های دقیق مختلف برای سخت افزار / قطعات مختلف در قلمرو صن..
0 تومان
تولید کننده: WINTAC مدل: WT-2110
 ضخامت سنج حرفه ای دو کاره آهن و غیر آهن مدل WT-2110 دارای صفحه نمایش با وضوح بالا، که می تواند با سرعت بالا و به صورت غیر مخرب و با دقت ضخامت پوشش غیر مغناطیسی را بر روی زیرلایه های فلزی مغناطیسی  اندازه گیری کند.در همان زمان می تواند به طور خودکار بستر فلزی مغناطیسی و بستر فلزی..
0 تومان
تولید کننده: WINTAC مدل: WT-130A
 ضخامت سنج هوشمند و دستی اولتراسونیک WT 130 A توسط یک ریزپردازنده کنترل می شود که می تواند ضخامت و سرعت صدای مواد مختلف را به سرعت، دقیق و بدون آسیب اولتراسونیک اندازه گیری کند. این دستگاه قابلیت اندازه گیری دقیق مواد یا قطعات مختلف در تولیدات صنعتی و همچنین نظارت بر خطوط لوله و مخازن..
0 تومان
تولید کننده: WINTAC مدل:  WT-2110B
ضخامت سنج پوشش مدل WT-2110B ساخت BENTECH قابل حمل با صفحه نمایش رنگی با صفحه نمایش با وضوح بالا است که می تواند ضخامت پوشش غیر مغناطیسی را بر روی زیرلایه های فلزی مغناطیسی و اندازه گیری ضخامت پوشش غیر فلزی بر روی زیرلایه های فلزی غیر مغناطیسی را به سرعت و با دقت اندازه گیری کند. این ضخامت سنج همان ز..
0 تومان
تولید کننده: WINTAC مدل: WT-200A
ضخامت سنج رنگ مدل WT-200A این محصول یک ضخامت سنج پوشش قابل حمل است که می تواند به صورت غی مخربف سریع، دقیق ضخامت پوشش غیرفلزی (مانند رنگ، فیلم و غیره) زیرلایه فلزی را اندازه گیری کند. این ضخامت سنج رنگ به طور گسترده ای در مناطق تشخیص مانند صنعت تولید، صنعت شستشوی خودرو، تولید فلز، صنایع شیمیایی و با..
0 تومان
نمایش 1 تا 12 از 20 (2 صفحه)