منو
سبد خرید

پنل تصویری

پنل تصویری

 

پنل تصویری که با عنوان دم دری تصویری نیز شناخته میشود، در کنار آیفون تصویری اجزاء اصلی مجموعه دربازکن برای منزل را تشکیل میدهند. تاریخچه ورود پنل های تصویری به ایران به سال های اواخر دهه نود و اوایل دهه هشتاد برمیگردد که برندهای تابا و الکتروپیک جزو پیشگامان تولید این نوع از دم دری ها بودند. به تدریج شرکت های دیگر فعال در حوزه دربازکن نیز به تولید آیفون های تصویری روی آوردند به طوری که امروزه محصول اصلی اکثر تولیدکننگان حوزه دربازکن محصولات مربوط به آیفون های تصویری میباشد.

تکنولوژی های مورد استفاده در پنل های تصویری

 

قطعه اصلی مورد استفاده در پنل های تصویری دوربین آن ها می‌باشد که به واسطه تکنولوژی نسبتا بالایی که دارد اکثر تولیدکنندگان این قطعه را وارد میکنند. همانند آیفون های تصویری تکنولوژی های مربوط به پنل های تصویری نیز به دو دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم میشود لازم به ذکر است که در آیفون های تصویری توضیح مختصری درباره این دو تکنولوژی و مزایا و معایب آن ها داده شد. به صورت کلی میتوان تفاوت سیستم های دیجیتال و آنالوگ را در دو دسته محصولات پنل تصویری مشاهده کرد، پنل های تصویری کدینگ و پنل های تصویری معمولی. پنل های تصویری کدینگ از تکنولوژی دیجیتال استفاده میکنند و پنل های معمولی از تکنولوژی آنالوگ.
 

انواع پنل های تصویری

  • پنل های تصویری معمولی با دکمه های مکانیکی
  • پنل های تصویری معمولی با دکمه های لمسی
  • پنل های با قابلیت کارت خوان RFID و NFC
  • پنل های کدینگ
  • پنل های با قابلیت تشخیص اثر انگشت
  • پنل های با قابلیت تشخیص چهره


روند توسعه تکنولوژی پنل های تصویری

 

همانطور که گفته شد یکی از اجزا اصلی پنل های تصویری دوربین آن ها است. تکنولوژی مربوط به دوربین از دوربین های سیاه و سفید آغاز شد سپس دوربین های رنگی به بازار وارد شد. پس از آن موضوع اصلی مربوط به ارتقا کیفیت تصویر و کیفیت رنگ تصویر برداشت شده از دوربین بود. به مرور دوربین های HD و  AHD نیز مورد استفاده قرار گرفتند که از در آن ها از سنسورهای تصویر CMOS یا CCD استفاده میشود.
سیر تحول پنل های تصویری تا به امروز ادامه داشته و هر چه بیشتر در صدد برآورده کردن سلیقه های مختلف مشتریان از جهات مختلف نظیر ظاهر، قیمت، تنوع طرح و رنگ، کیفیت تصویر، مسائل امنیتی و مواردی از این دست بوده است. آخرین پیشرفت ها در زمینه پنل های تصویری مربوط به استفاده از پنل های تصویری بی سیم که قابلیت برقراری ارتباط با تلفن همراه را نیز دارند و همچنین پنل های تصویری که به مجموعه خانه هوشمند متصل میشوند، میشود.

 

تولید کننده: الکتروپیک مدل: 1086
 پنل تصویری الکتروپیک مدل 1086پنل آیفون تصویری مدل 1086 پرفروش ترین و شناخته شده ترین پنل تولیدی شرکت الکتروپیک است. این پنل با صفحه آلومینیومی آنودایز شده دوام و زیبایی منحصر به فردی را برای این محصول به ارمغان آورده است. دوربین 1/3 اینچی این محصول ساخت کمپانی SONY می‌باشد که با سنسور CCD..
0 تومان
تولید کننده: الکتروپیک مدل: رندا
رندا، محصولی متفاوت از آن چیزی است که تا کنون در مورد پنل های تصویری دیده اید. این محصول ویژه شرکت الکتروپیک که سر و صدای زیادی به راه انداخت سرمایه گذاری زیادی به خود اختصاص داده است. این محصول را به نوعی میتوان محصولی چند ملیتی دانست چرا که در ساخت آن از تکنولوژی های به روز کشور های مختلف اروپایی ..
0 تومان
تولید کننده: الکتروپیک مدل: کدینگ رندا
رندا، محصولی متفاوت از آن چیزی است که تا کنون در مورد پنل های تصویری دیده اید. این محصول ویژه شرکت الکتروپیک که سر و صدای زیادی به راه انداخت سرمایه گذاری زیادی به خود اختصاص داده است. این محصول را به نوعی میتوان محصولی چند ملیتی دانست چرا که در ساخت آن از تکنولوژی های به روز کشور های مختلف اروپایی ..
0 تومان
تولید کننده: الکتروپیک مدل: 1086 - RFID
پنل تصویری کارتخوان الکتروپیک مدل RFID-1086استفاده از پنل های آیفون تصویری با قابلیت باز کردن در ورودی توسط کارت RFID یا NFC در سال های اخیر رواج بیشتری پیدا کرده است. مزیت استفاده از این پنل ها در راحتی و امنیت بیشتری است که برای سکنه منزل فراهم میکند. امروزه برندهای تولید کننده آیفون های تصو..
0 تومان
نمایش 1 تا 4 از 4 (1 صفحه)