منو
سبد خرید

محافظ کولر گازی

در فصل بهار و تابستان به دنبال افزایش دما و گرم تر شدن هوا به خصوص در مناطق گرمسیری استان های جنوبی و شمالی کشور , برای بهبود سرمایش درون ساختمان های مختلف می توانیم کولر گازی استفاده کنیم. البته با پیشرفت تکنولوژی نسل جدید کولر گازی اسپیلیت به بازار عرضه شده است که توان بالاتر و کیفیت بهتر و البته مصرف انرژی کمتر از مزایای آنها می باشد.

 

 اهمیت استفاده از محافظ کولرگازی 

 

مشکل نوسان برق و قطع و وصل های مکرر برق مشکلاتی در مورد استفاده از وسایل برقی از جمله کولر گازی را می تواند ایجاد کند. این موضوع مخصوصا در زمان اوج مصرف برق یا زمانی که مصرف برق از حد نرمال عبور کند، می تواند منجر به آسیب دیدن وسایل برقی و یا حتی در صورت شدید بودن نوسان و تکرار مداوم این مشکل، باعث سوختن کولر گازی ما شود که می تواند خسارت مالی بسیار زیادی را به ما تحمیل کند.
قطعا برای حل این مشکل , استفاده از یک محافظ کولر گازی با کیفیت می تواند از کولرگازی شما در برابر نوسان برق محافظت کرده و این وسیله ارزشمند را که با توجه به افزایش قیمت ارز قیمت بسیار بالایی پیدا کرده را از آسیب دیدن حفظ کند.
قطعا بهترین محافظ کولر گازی , محافظی می باشد که متناسب با قدرت کولر و جریان عبوری از آن و نوع وردی وسیله شما باشد.اما معمولا در کنار محافظ کولر گازی بهتر است از کلید مینیاتوری هم برای این کار استفاده شود.
در ادامه به توضیح بیشتر در زمینه آموزش خرید محافظ کولر گازی خواهیم پرداخت. توجه کنید که معمولا محافظ کولرگازی دارای زمان تاخیر 210 تا 240 ثانیه ای می باشد.

 

انواع محافظ کولر گازی  

 

محافظ کولر گازی در مدل های متفاوتی با توجه به نوع ورودی تولید می شوند. البته مشخصات فنی آنها مشابه هم می باشد.

  1. محافظ کولر گازی سه شاخه ( 2 شاخه همراه ارت ضخیم )

  2. محافظ 2 شاخه معمولی ( غیر کتابی )

البته شرکت میکرومکس یکی از بهترین محافظ کولر گازی موجود در بازار را تولید کرده و همچنین دارای محافظ کولرگازی فول دیجیتال به عنوان نمونه ای کامل و مناسب به عنوان محافظ کولر گازی کابلی , محافظ کولر گازی اسپیلت و ... با توجه به ساختار آن هر 2 مدل محافظ 2 شاخه معمولی و سه شاخه در آن وجود دارد.
 

مشخصات فنی لازم در انتخاب محافظ کولرگازی


 معمولا حداکثر جریان قابل تحمل توسط محافظ کولر گازی تا 30 آمپر می باشد. ولتاژ برق شهری که معمولا در حد 220 ولت می باشد و با توجه به در نظر داشتن توان کولر گازی که معمولا بر حسب واحد BTU بیان می شود می توان محافظ کولر گازی مناسب را انتخاب کرد.به طور مثال کولرگازی 24000 ( توان 7کیلووات ) حداکثر جریان عبوری 12 آمپر بوده و مشکلی وجود ندارد.البته باید به این نکته توجه کرد که کولرگازی خانگی تکفاز می باشد. اما برای کولرگازی با BTU بالا یا کولرهای 3 فاز یا داکت اسپیلت و ... طبعا به محافظ های قوی تری نیاز داریم.

نمایش 1 تا 11 از 11 (1 صفحه)