منو
سبد خرید

کنترل فاز

طبق تبصره دو ماده 13-3-1-16-2 مبحث 13 مقررات ملی ساختمان برای حفاظت مصارف برقی سه فاز موتوری و یا سایر مصارف برقی دیگر، که قطع فاز، و جابجایی فاز به آنها آسیب می رساند، بایستی از رله کنترل فاز استفاده شود.
رله کنترل فاز همچنین قادر است از تجهیزات برقی در مقابل نوسانات برق (بالا رفتن و یا پایین آمدن بیش از حد ولتاژ) که یکی از عوامل مهم در سوختن و صدمه زدن به تجهیزات الکتریکی می باشد، محافظت کند.
کنترل فاز دستگاهی مناسب جهت حفاظت شبکه برق در برابر اختلالات ناشی از افزایش ولتاژ، کاهش ولتاژ، عدم تقارن فازها و جابجایی فازها می باشد که هر کدام از اختلالات با نشانگر مخصوص خود روی دستگاه اعلام می گردد، که معمولا این نشانگرها به صورت زیر یا با عملکردی مشابه می باشند:

  • نشانگر P: عدم توالی فاز یا جابجایی فازها را نشان می دهد
  • نشاگر U<: نشان دهنده افزایش ولتاژ بیش از حد
  • نشانگر U>: نشان دهنده کاهش ولتاژ بیش از حد
  • نشانگر R: عملکرد عادی رله
  • نشانگر U: اعلام وجود برق شبکه

 

 

در رله های کنترل فاز امکان تنظیم شماری از پارامترها مانند عدم تقارن و تاخیر در زمان قطع و وصل رله و افزایش یا کاهش ولتاژ توسط کاربر نیز وجود دارد. 

تنظیم پارامتر عدم تقارن توسط ولوم Asym% انجام می گیرد. که اصولا بین 5 تا 10 درصد تنظیم می گردد. این یعنی اگر به طور مثال ولوم روی 5 درصد تنظیم شده باشد و یکی از فازها 400 ولت بوده و فاز دیگر تا 5% خطا داشته باشد یعنی 380 و یا 420 ولت ولتاژ داشته باشد رله کنترل فاز به علکرد عادی خود ادامه می دهد و اگر این اختلاف بیشتر از 5 درصد شود رله فرمان قطع صادر می کند. تنظیم پارامتر تاخیر در زمان قطع و وصل به وسیله ولوم off delay و On delay صورت می گیرد.

 

وظایف رله کنترل فاز

در صورت بروز هر یک از موارد زیر رله کنترل فاز مدار فرمان را قطع می کند: 

  • ولتاژ بالاتر از حد مجاز ( Over Voltage )
  • ولتاژ پایین تر از حد مجاز ( Under Voltage )
  • قطع یکی از فازها
  • جابجایی فازها
  • عدم تقارن فاز
تولید کننده: میکرومکس مدل: MP-101-X
مشخصات فنی رله کنترل فاز مدل MP-101-X :  تشخیص قطع یک یا دو فاز تشخیص تغییر توالی فازها حساسیت در برابر عدم تقارن ولتاژ 3 فاز 3% الی 30% عدم تقارن بیش از حد ولتاژ سه فاز , شوک های ناشی از قطع و وصل توالی برق زمان تاخیر در وصل از 1 الی 30 ثانیه ..
180,000 تومان
تولید کننده: میکرومکس مدل: TELE-101-X
رله کنترل فاز یک نوع رله الکترونیکی است، که قابلیت تشخیص سطح عدم تقارن ولتاژ فازها، قطع یکی از فازها، جابجایی فازها و تشخیص کاهش یا افزایش ولتاژ را دارد. این رله دارای تابع تاخیر عملکرد قطع و وصل رله خروجی خود نیز می باشد.ویژگی های رله کنترل فاز TELE :  حفاظت الکتروموتور ها د..
168,000 تومان
تولید کننده: میکرومکس مدل: M-101-B
رله کنترل فاز یک نوع رله الکترونیکی است، که قابلیت تشخیص سطح عدم تقارن ولتاژ فازها، قطع یکی از فازها، جابجایی فازها و تشخیص کاهش یا افزایش ولتاژ را دارد. این رله دارای تابع تاخیر عملکرد قطع و وصل رله خروجی خود نیز می باشد.  ویژگی های رله کنترل فاز میکرو M-101 (طرح اسپیک ) : ..
180,000 تومان
تولید کننده: شیوا امواج مدل: SMB-5P
سوپر کنترل فاز مدل SMB-5P شیوا امواج از لحاظ ویژگی ها مطابق کنترل فاز شیوا امواج بوده با این تفاوت که دارای دو خروجی می باشد و پارامترهای بیشتری در این دستگاه قابل تنظیم می باشند.  سوپر کنترل فاز نیز بدون نول بوده و به همین دلیل امکان کنترل دقیق شبکه را برای کاربر فراهم می کند. ( چرا..
0 تومان
تولید کننده: شیوا امواج مدل: SMB-600S
سوپر کنترل فاز دیجیتال مدل DMB-600S  شیوا امواج با بهره گیری از سیستم میکروپروسسوری امکان کنترل بسیار دقیق اختلالات شبکه برق را فراهم نموده است و دارای دو خروجی می باشد. این دستگاه عملکرد مشابهی مانند سایر کنترل فازها دارد یعنی تجهیزات سه فاز را در برابر افزایش و کاهش ولتاژ،..
0 تومان
تولید کننده: شیوا امواج مدل: MRB-2P
کنترل فاز مدل MRB-2P شیوا امواج به دلیل عدم استفاده از نول امکان کنترل دقیق شبکه را برای کاربر فراهم می کند. (از آنجا که در بعضی مواقع نول برقدار می شود و باعث اختلال عملکرد می شود.) این دستگاه قادر است تا تجهیزات و موتورهای 3 فاز را در برابرافزایش یا کاهش ولتاز عدم توالی(جابجایی) و ع..
0 تومان
تولید کننده: میکرومکس مدل: M-3000P-X
برای جلوگیری از سوختن موتورهای 3 فاز در مقابل 2 فاز شدن جابه جایی فاز , افزایش و کاهش ولتاژ ,کنترل خطوط شبکه های 3 فاز در مقابل اختلالات ایجاد شده می توان از رله کنترل فاز P شرکت میکرومکس استفاده کرد. مشخصات رله کنترل فاز P :  حفاظت الکتروموتور ها در مقابل اختلالات شبک..
168,000 تومان
تولید کننده: شیوا امواج مدل: LPF-15A/LPF-60A
دستگاه کنترل فاز بار LPF-60A و LPF-15A تولید شرکت شیوا امواج با استفاده از سیستم میکرو پروسسوری، جهت کنترل دقیق مشکلات ایجاد شده از قطع فاز، جابجایی فاز، عدم تقارن فازها و جریان، افزایش یا کاهش ولتاژ و جریان، در دو مدل (60-1 آمپر) با دقت 1 آمپر ..
0 تومان
تولید کننده: میکرومکس مدل: MMX-F96
 مشخصات کنترل فاز بدون نول:  حفاظت الکتروموتور ها در مقابل اختلالات شبکه تشخیص قطع یک یا دو فاز ، تشخیص تغییر توالی فازها حساسیت در برابر عدم تقارن ولتاژ سه فاز تشخیص کاهش ولتاژ و نمایشگر مربوطه تشخیص افزایش ولتاژ و نمایشگر مربوطه زم..
204,000 تومان
تولید کننده: میکرومکس مدل: SDP-101-X
مشخصات کنترل فاز سوپر دیجیتال با تنظیم دستی :  قابلیت نمایش ولتاژ هر سه خط به همراه درصد عدم تقارن به صورت دیجیتال قابلیت تنظیم زمان تاخیر در قطع و کنترل عدم تقارن مجهز به سیستم قفل تنظیمات قابلیت استفاده به صورت کنترل ولتاژ سه فاز و یا تک فاز با غیر فعال کر..
264,000 تومان
تولید کننده: میکرومکس مدل: SDP-103-X
مشخصات کنترل فاز سوپر دیجیتال تخصصی :  قابلیت نمایش ولتاژ هر سه خط به همراه درصد عدم تقارن به صورت دیجیتال قابلیت تنظیم زمان تاخیر در قطع ، زمان تاخیر در وصل، حد ولتاژ بالا و پایین و همچنین کنترل عدم تقارن  ​مجهز به سیستم قفل تنظیمات قابلیت استفاده به ص..
288,000 تومان
نمایش 1 تا 11 از 11 (1 صفحه)