منو
سبد خرید

سیستم لحیم کاری

در این نوع از لحیم کاری از دو سیستم هوای گرم و هویه قلمی 24VDC استفاده میشود. هویه قلمی آن مانند هویه معمولی با نوک نازک که میتوان با آن حتی قطعات SMD را با دردسر لحیم کرد و از قسمت هویه هوای گرم که شبیه سشوار با گرمای زیاد و همچنین قابل کنترل می باشد توسط دو ولوم مربوط به میزان گرما و شدت باد قابل کنترل است. از این هویه ها بیشتر تعمیرگاههای موبایل استفاده میکنند. توسط قسمت هوای گرم بیشتر برای بیرون آوردن قطعاتی چون آی سی مورد استفاده قرار میگیرد و با هویه قلمی هم قطعاتی چون مقاومت، دیود، خازن، سلف های SMD را لحیم کرد. این هویه هوای گرم به شکل یک دستگاه میباشد که داخل آن یک کمپرسور تولید هوا و یک ترانسفورماتور کاهنده و برد ترموستات آنها دارا میباشد.

هویه از جمله ابزار معروف و شناخته شده در کار الکترونیک است. و اکثر افراد با این ابزار آشنا هستند و یا از نزدیک دیده اند. از هویه برای اتصال قطعات الکتریکی بر روی مدار و برد استفاده می شود. البته برای انجام فرایند لحیم کاری از ابزار و لوازم جانبی دیگری نیز مانند قلع, فلاکس, روغن لحیم, پایه و… کمک گرفته می شود.

هویه انواع مختلفی دارد که هر کدام برای انجام کار خاصی طراحی شده است و یا ویژگی خاصی دارد. ارزان ترین هویه ها در بازار توانایی تنظیم دما را ندارند و قدرت و توانایی آن ثابت است.
هویه ها توان های متفاوتی دارند و عموما ۴۰ وات, ۶۰ وات و یا بیشتر هستند. دلیل آن که هویه ها در توان های متفاوتی هستند؛ به این دلیل است که با توجه به کاربرد و نیاز هر شخص به یکی از این مدل ها نیاز است. برای انجام کار های الکترونیکی از وات ۳۰ یا ۴۰ استفاده می شود.

نمایش 1 تا 10 از 10 (1 صفحه)