منو
سبد خرید

صفحه ارت اتمایز - آکان

صفحه ارت اتمایز - آکان
صفحه ارت اتمایز - آکان
 • موجودی: در انبار
 • کد محصول:: AT-AKAN
 • وزن: 0.00g
آمار فروش: 0
آمار بازدید: 190
263,000 تومان
در اجرای سیستم ارتینگ، یکی از مشکلات قیمت بالای مس مورد نیاز می باشد که معمولا مجریان و پیمانکاران با کوچک کردن ابعاد صفحه ارت و زیر پا گذاشتن استانداردهای لازم و ضروری، به طور غیر اصولی اقدام به کاهش هزینه می کنند. یکی از راهکارهای موجود استفاده از صفحه ای با مغزی فولاد و روکش مس است.
شرکت آکان تنها تولید کننده صفحه ارت Copper Weld به روش اتمایز می باشد. این صفحات با مغزی فولاد و روکش مس 200 الی 250 میکرون مس بوده و برای تولید آنها از مس با خلوص بیش از 99 درصد استفاده می شود. صفحه ارت اتمایز یا کاپرولد آکان به شکل مربع و در ابعاد گوناگون از 30*30 تا 70*70 سانتیمتر و با قطر 3 و 5 و 7 میلیمتر تولید می شوند.
کارآیی صفحه ارت اتمایز آکان به اندازه صفحات تمام مس می باشد که می تواند به عنوان الکترود اساسی استفاده شود.  با این فرض که صفحات تولید شده تمام مس نیز با مس خالص تولید شده باشند و در تولید آنها از فلزات دیگر استفاده نشده باشد. 
با توجه به این که مس و فولاد به روش اتمایز، اتم به اتم به هم جوش داده شده اند روکش مس این صفحات عجین شده با مغزی فولادی می باشد، لذا هنگام جوشکاری به سیم و یا اجرای پروژه های ارت، از مغزی فولاد جدا نشده و کارآیی خود را حفظ می کنند.
 

روش اتمایز کردن صفحه

 1. در مرحله اول سطح صفحات فولادی و حتی منافذ بسیار ریز آن کاملا اکسیدزدایی می شود.
 2. در مرحله دوم با کمک شیوه الکترومغناطیسی و جوش مولکولی آلیاژی از مس و آهن بر روی صفحه فولادی تشکیل می گردد.
 3. در مرحله سوم لایه ای از مس به ضخامت 60 تا 150 میکرون به صورت بمباران اتم به اتم تمامی سطح صفحه را پوشش می دهد.
 4. در مرحله چهارم به روش اتمایز پایدار، پوشش مس به 200 تا 250 میکرون افزایش می یابد که در این فرآیند نهایی، مرکز صفحه هدف قرار می گیرد تا محل اتصال سیم انتقال جریان به صفحه ارت، از بالاترین ضخامت مس بهره مند باشد.
 5. در آخرین مرحله جهت جلوگیری از سولفاته شدن سریع مس بر اثر رطوبت و نمک موجود در خاک، ضخامت پرداخت و روی آنها لایه ای از مواد آلی می نشیند.
 

مزایای صفحه ارت اتمایز

 • قیمت بسیار مناسب مهم ترین ویژگی این صفحات می باشد. 
 • با توجه به نتایج آزمایشات انجام شده توسط دانشگاه صنعت برق عباسپور , روکش مسی به مغزی فولاد جوش خورده و به هیچ وجه جدا نمی شود. 
 • خلوص روکش مس بیش از 99 درصد است. 
 • انتقال جریان توسط صفحه ارت اتمایز بهتر از صفحات ارت ریخته گری انجام می گیرد. 
 • بر اساس تعاریف علمی مهندسی خوردگی , در بدترین شرایط، خوردگی مس 5 میکرون در سال می باشد.لذا صفحه ارت اتمایز با 200 الی 250 میکرون ضخامت مس از طول عمر حدود 40 الی 50 سال برخوردار است. 
 
صفحه ارت اتمایز شرکت آکان دارای گواهی ثبت اختراع و تاییدیه از دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور می باشد. این صفحه موردتایید شرکت های توزیع برق بوده و همراه با ضمانت نامه کیفیت کالا ارائه می گردد.
نظر بدهید
توجه: HTML ترجمه نمی‌شود!
بد خوب
برچسب ها: الکترود اساسی