منو
سبد خرید

مواد کاهنده مقاومت خاک

طبق استانداردهای بین المللی به منظور حفاظت از جان انسان ها و کاربرد مناسب سیستم های الکتریکی و الکترونیکی، اجرای سیستم هم پتانسیل و ایجاد شبکه زمین گسترده و واحد در یک سایت و اتصال تمامی اجزای فلزی منصوب، به آن ضروری است. در این صورت ابعاد و پیکر بندی شبکه زمین بسیار مهمتر از دستیابی به مقدار مقاومت خاصی از برای مقاومت الکترود زمین است. هر چند که به طور کلی کاهش مقدار مقاومت و امپدانس سیستم زمین جهت محدود نمودن سطح ولتاژ الکترود زمین در زمان تخلیه جریان های خطا و عملکرد به موقع عناصر حفاظتی، بسیار مطلوب است. 
 
در این راستا به منظور کاهش مقدار امپدانس سیستم زمین تا حد امکان و با در نظر گرفتن این نکته که مقاومت سیستم زمین در واقع مجموع مقاومت هادی های ارتباطی، اتصالات و الکترود ارت در تماس با خاک می باشد، لازم است در کنار انتخاب نوع، جنس و ابعاد مناسب برای الکترود زمین، اقداماتی نیز در جهت اصلاح و بهبود شرایط خاک منطقه صورت گیرد. به علاوه آزمایش ها نیز نشان می دهد که اگر اطراف یک میله اتصال زمین معمولی را با مواد کاهنده مقاومت پر کنیم، می توانیم مقاومت مجموعه را تا یک بیستم کاهش دهیم. 

مواد کاهنده مقاومت خاک مخلوطی است با هدایت الکتریکی بالا و مشخصات بسیار قابل قبول که می تواند در اطراف الکترود اتصال زمین ریخته شود و نتیجه مطلوب را حاصل نماید. 

یکی از عوامل تاثیرگذار روی سیستم ارت، امپدانس خاک اطراف الکترود زمین است که به نام مقاومت ویژه الکترکی خاک نامگذاری شده و معیار اندازه گیری آن اهم متر است که به سه عامل بستگی دارد: 
  1. رطوبت
  2. دما
  3. مواد شیمیایی
صرفه نظر از عامل دما که در واقع تحت کنترل نمی باشد و با تلاش در جهت تغییر کیفیت خاک اطراف الکترود از نظر مواد شیمیایی و میزان جذب رطوبت، می توان مقاومت مقاومت کلی سیستم ارت را در حد مطلوبی کاهش داد.

مواد افزودنی به اطراف الکترود ارت در حالت کلی بایستی خواص زیر را دارا باشند:
  • ایجاد یک محیط همگن و غیرخورنده جهت افزایش طول عمر و پایداری الکترود زمین به منظور صرفه جویی در هزینه های سرویس و نگهداری
  • کاهش ابعاد الکترود زمین و کاهش هزینه ها
تولید کننده: آکان مدل: ارت یار-آکان
الکترولیت مایع مخصوص سیستم ارت شرکت آکان  معروف به ارت یار، ترکیبی است از انواع چند الکترولیت و افزودنی های مورد نیاز که هریک به تنهایی قادرند مقداری از مقاومت الکتریکی زمین را کاهش دهند و وقتی در مقادیر معین با یکدیگر مخلوط می گردند یک الکترولیت بسیار مقاوم و پایدار تولید می نمایند. ارت یار د..
102,960 تومان
تولید کننده: آکان مدل: TK-5
 الکترولیت ثبات TK5 شرکت آکان مخصوص مناطق کوهستانی، سنگلاخی و شنزارها تولید شده است و در فرمولاسیون آن از مواد ضدخوردگی و برخی مواد معدنی استفاده شده که در اختلاط با آب چندین برابر حجم پیدا کرده و ظرف مدت کوتاهی قوام یافته و منعقد می گردد مناسب برای تثبیت مواد کاهنده مقاومت زمین بوده و به عنوان..
223,080 تومان
تولید کننده: آکان مدل: TK-4
الکترولیت جبرانی TK 4 شرکت آکان دارای فرمولاسیون ویژه ای است که ترکیب شده از سوپر جاذب ها، نانو گرافیت، نانوکربن و چندین الکترولیت مختلف. الکترولیت جبرانی از یک سو در زمین های با مقاومت بالا به خوبی رسانایی زمین را به طور منطقه ای افزایش داده و با نفوذ در خلل و خرج خاک، محیط اطراف الکترود مس را به..
85,800 تومان
تولید کننده: آکان مدل: TK-2
 خاک کاهنده ژله ای TK 2 شرکت آکان جهت استفاده در مناطق کم آب و خشک، با توان انتقال الکتریکی بسیار عالی تولید گردیده و با توجه به فرمولاسیون ویژه ، قابلیت جذب رطوبت به میزان ۲٫۵برابر بیش از خاک های معمولی را داراست و همچنین قادر است رطوبت جذب شده را برای مدت طولانی در خود حفظ کرده و فاصله زم..
0 تومان
تولید کننده: آکان مدل: TK-1
ماده کاهنده مقاومت خاک  شرکت آکان با فرمولاسیون استاندارد جهت استفاده در تمام مناطق با قابلیت انتقال جریان الکتریکی بسیار عالی تولید و در بسته بندی های مقاوم دو لایه به وزن 15 کیلوگرم عرضه می گردد.فرمولاسیون خاک کاهنده TK1 بنتونیت میکرونیزه :بنتونی..
0 تومان
تولید کننده: آکان مدل: TK-3
کنسانتره TK3، الکترولیتی بسیار قوی با پایداری بالاست که توسط متخصصان شرکت آکان به عنوان جایگزینی با صرفه برای شیوه های مرسوم احداث سیستم ارت تولید شده است. این الکترولیت ترکیبی است از نمک های متفاوت فلزات غیر سنگین و پلیمرهای جاذب رطوبت , نانوگرافیت و نانو کربن , مواد بازدارنده خوردگی. فرمولاسیو..
118,560 تومان
نمایش 1 تا 6 از 6 (1 صفحه)