منو
سبد خرید

تسترها

در صنعت برق برای اندازه گیری کمیت های فیزیکی و محیطی به دستگاه های متفاوتی احتیاج داریم که هر کدام از آنها برای سنجش پارامتر ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرد . به همین دلیل تسترهای موجود در صنعت برق را می توانیم به 2 دسته تقسیم بندی کنیم .

  1. تسترهای با قابلیت سنجش کمیت های محیطی مثل ترمومتر , رطوبت سنج , دیتالاگر دما و رطوبت و ...

  2. تسترهای با قابلیت سنجش کمیت های فیزیکی مثل لوکس متر , تاکومتر , بادسنج , گوس متر , توالی سنج و ...
     

معرفی انواع تسترها

 

در این بخش عملکرد تسترهای متفاوت را بررسی می کنیم  :

 

بادسنج : بادسنج را بر اساس عملکردی که دارند یه 2 دسته زیر تقسیم بندی می کنیم

  1. بادسنج هایی که قابلیت سنجش سرعت و دمای باد را داشته باشند

  2. بادسنج هایی که دبی باد را اندازه می گیرند ( محاسبه حجم باد عبوری از مساحت مشخص در زمان مورد نظر )

نام دیگر بادسنج در صنعت , آنمومتر می باشد.

تاکومتر : تاکومتر یا دورسنج دستگاهی برای محاسبه سرعت دوران , تعداد دور و سرعت جسم دوار می باشد. تاکومتر بر اساس نحوه محاسبه تعداد دور موتور به 2 دسته غیر تماسی ( لیزری ) و تماسی تقسیم می شود . مدل لیزری برای مواردی که مثلا سرعت بسیار بالا هست مورد استفاده قرار می گیرد و یا مواردی که به هر دلیلی امکان تماس مستقیم تاکومتر با وسیله مورد نظر وجود ندارد.

LCR متر : برای محاسبه پارامترهای مهمی مثل مقدار مقاومت و ظرفیت خازنی و اندوکتانس سلف می توانیم از دستگاه LCR متر استفاده کنیم . با توجه به اهمیت مقدار فرکانس در محاسبه ظزفیت خازنی و اندوکتانس سلف , این دستگاه باید اندازه گیری طیف مناسبی از فرکانس را پوشش دهد . LCR متر دیجیتال رایج ترین نوع آن می باشد که به صورت پرتابل و رومیزی ساخته می شود 

خازن سنج : برای محاسبه ظرفیت خازنی و انرژی که در خازن ذخیره می شود می توانیم از خازن سنج استفاده کنیم . برای این منظور پراب های دستگاه را به خازن می توانیم وصل کنیم تا پارامتر موردنظر را محاسبه کنیم. با توجه به اینکه هدف ما فقط محاسبه ظرفیت خازنی می باشد استفاده از خازن سنج ارزان هم نتیجه مورد نظر را به شما می دهد.

تستر ولتاژ : تستر ولتاژ برای اندازه گیری ولتاژ AC و DC مورد استفاده قرار می گیرد. تکسنین های برق می توانند از این دستگاه برای تشخیص برقدار بودن یا نبودن محل موردنظرشان استفاده کنند . روش کار با این تستر به این صورت است که در صورت نزدیک کردن نوک دستگاه به سیم موردنظر در صورتی که دارای ولتاژ باشد چراغ دستگاه روشن شده یا آلارم می دهد.

صوت سنج : برای بررسی کمیت های صوتی در محیط های مختلف مثل محیط زیست , ماشین سازی , مصارف پزشکی و ... می توانیم از صوت سنج استفاده کنیم .

تستر باتری : تستر باتری دستگاهی برای تست باتری اتومبیل و دینام می باشد . از طرفی برای دانستن عمر دقیق باتری و فهمیدن زمان لازم برای تعویض آن نیز به کار می رود.

تستر توالی فاز : تستر توالی فاز برای تشخیص جهت فاز و گردش موتور مورد استفاده قرار می گیرد . اهمیت این دستگاه از آن جهت هست که در سیستم های 3 فاز برای تضمین عملکرد صحیح سیستم های صنعتی نیاز به بررسی اتصال صحیح هر 3 فاز داریم که این کار به وسیله تستر توالی فاز انجام می شود. در صورت صحیح بودن چراغ دستگاه روشن شده یا صدای بوق از آن در می آید.

تستر کابل شبکه : تستر کابل شبکه تجهیزی برای بررسی اتصالات شبکه می باشد . این دستگاه مخصوص کابل شبکه کامپیوتری ( RG45 ) و کواکسیال و کابل تلفن ( RG11 ) می باشد تا بتواند مواردی مثل تست قطع بودن یا نبودن کابل شبکه و سلامت سوکت و پورت USB ...  را بررسی کند .

لوکس متر : لوکس متر برای سنجش روشنایی محیط های مختلف کاربرد دارد . از این دستگاه در تابلوبرق و گلخانه ها و بیمارستان و کارخانه ها و ... برای محاسبه شدت نور که واحد آن لوکس می باشد استفاده می شود.

رطوبت سنج : برای بررسی رطوبت و دمای محیط مورد نظز خود می تواند از رطوبت سنج استفاده کنید . یکی از جاهایی که این دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد تابلو برق می باشد.

ردیاب سه کاره : تکنسین های ساختمانی برای ردیابی برقدار بودن سیم ها در تجهیزات فلزی و چوبی سازه های ساختمانی از ردیاب مورد نظر استفاده می کنند.

تستر SMD : برای تست قطعات برد SMD می توانیم از تستر SMD استفاده کنیم. برای این منظور با استفاده از نوک پنسی آن می توانیم محل مورد نظر را بررسی کنیم.

فازمتر غیرتماسی : برای بررسی ولتاژ متناوب از روی سطح و بدون اینکه نیازی به برخورد مستقیم داشته باشیم از فازمتر غیرتماسی می توانیم استفاده کنیم.

متر لیزری : متر لیزری به ابزاری مناسب  جهت محاسبه مساحت و حجم و اندازه گیری فاصله مورد استفاده قرار می گیرد . متر لیزری به 2 دسته داخلی و خارجی تقسیم می شود . مدل داخلی برای متراژ های کمتر و مدل بیرونی برای متراژهای بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد.

گوس متر : گوس متر وسیله ای است که برای بررسی شدت میدان الکترومغناطیسی در یک جهت و سه جهت مورد استفاده قرار می گیرد .این وسیله در آزمایشگاه های کالیبراسیون , تعمیر و نگهداری نوار مغناطیسی , کارخانجات تجهیزات الکترومغناطیسی مانند ژنراتورها و ... کاربرد دارد.

سولارمتر : اهمیت تولید برق با استفاده از انرژی تجدید پذیر بر کسی پوشیده نیست. یکی از بهترین و پاک ترین انرژی های تجدیدپذیر , انرژی خورشیدی می باشد که بدون آلودگی هوا می تواند بخشی از برق موردنیاز ما را تولید کند . برای جذب هر چه بیشتر تشعشع نور خورشید و استفاده از آن برای تولید برق , نیاز به نصب پنل های خورشیدی داریم. برای تشخیص بهترین محل نصب پنل خورشیدی که بتواند حداکثر نور خورشید را جذب کند می توانیم از سولارمتر استفاده کنیم.

دیتالاگر : از دیتالاگر می توانیم برای ثبت داده های اندازه گیری شده استفاده کنیم . آنها ذخیره اطلاعات در حافظه ی خود را از طریق یک حسگر انجام می دهند . دیتالاگرها بر اساس پارامترهایی که اندازه گیری می کنند به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. البته دیتالاگر دما و رطوبت جز معروف ترین مدل آن می باشد.

تولید کننده: HoldPeak مدل: 4070L
LCR متر مدل 4070L محصول شرکت HoldPeak است.  LCRمتر دارای مشخصات به شرح زیر می باشد :  امکان سنجش ظرفیت خازنی از 2000PF تا 200μF اندازه گیری مقاومت از 20Ω تا 2000MΩ سنجش خودالقایی از 20mH تا 20H  دارای نور پس زمینه و لاستیک ضربه گیر دار..
0 تومان
تولید کننده: Mastech مدل: MS5308
از LCR متر MS5308 برند Mastech برای اندازه گیری دقیق قطعات الکترونیکی مانند ظرفیت القایی سلف ، مقاومت الکتریکی و  ظرفیت خازن استفاده می کنند.دقت این دستگاه بسیار بالا بوده و در کاربردهای دقیق و صنعتی از آن استفاده می شود. مشخصات فنی LCR متر  MS5308 برند Mastech..
5,800,000 تومان
LCR متردیجیتال رومیزی  GPS-3131B
موجود
تولید کننده: GPS Limited مدل: GPS-3135B
LCR متردیجیتال پرتابل  GPS-3131B  دستگاه ( LCRمتر ) برای اندازه گیری دقیق قطعات الکترونیک از جمله اندازه گیری ظرفیت القایی سلف ، مقاومت الکتریکی و  ظرفیت خازن دارای اهمیت ویژه در صنایع برق والکترونیک می باشد. دستگاه LCR متر را از نظر عملکرد داخلی به دو نوع آنالوگ ..
17,700,000 تومان
تولید کننده: GPS Limited مدل: GPS-3131B
LCR متردیجیتال پرتابل  GPS-3135C دستگاه ( LCRمتر ) برای اندازه گیری دقیق قطعات الکترونیک از جمله اندازه گیری ظرفیت القایی سلف ، مقاومت الکتریکی و  ظرفیت خازن دارای اهمیت ویژه در صنایع برق والکترونیک می باشد. دستگاه LCR متر را از نظر عملکرد داخلی به دو نوع آنا..
55,000,000 تومان
تولید کننده: GPS Limited مدل: GPS-3131B
LCR متردیجیتال پرتابل  GPS-3138C  دستگاه ( LCRمتر ) برای اندازه گیری دقیق قطعات الکترونیک از جمله اندازه گیری ظرفیت القایی سلف ، مقاومت الکتریکی و  ظرفیت خازن دارای اهمیت ویژه در صنایع برق والکترونیک می باشد. دستگاه LCR متر را از نظر عملکرد داخلی به دو نوع آنالوگ ..
89,000,000 تومان
تولید کننده: GPS Limited مدل: GPS-132A
LCR متردیجیتال پرتابل  GPS-132A  دستگاه ( LCRمتر ) برای اندازه گیری دقیق قطعات الکترونیک از جمله اندازه گیری ظرفیت القایی سلف ، مقاومت الکتریکی و  ظرفیت خازن دارای اهمیت ویژه در صنایع برق والکترونیک می باشد. دستگاه LCR متر را از نظر عملکرد داخلی به دو نوع آنالوگ و..
7,100,000 تومان
LCR متردیجیتال پرتابل  GPS-135A
موجود
تولید کننده: GPS Limited مدل: GPS-135A
دستگاه ( LCRمتر ) برای اندازه گیری دقیق قطعات الکترونیک از جمله اندازه گیری ظرفیت القایی سلف ، مقاومت الکتریکی و  ظرفیت خازن دارای اهمیت ویژه در صنایع برق والکترونیک می باشد. دستگاه LCR متر پرتابل دیجیتالی مدل GPS-135A ساخت کمپانی GPS دارای صفحه ی LCD رنگی تاچ اسکرین سایز 2.8 و دارای فرکان..
0 تومان
تولید کننده: HoldPeak مدل: HoldPeak-866B
این بادسنج پره ای , با داشتن ابعاد مناسب و قابلیت حمل قادر است سرعت و دمای باد را در کاربردهای بادسنجی همچون تست سیستمهای خنک کننده بسنجد.نور پس زمینه و قابلیت انتخاب انواع واحدهای نمایش مقادیر نیز از دیگر ویژگی های این دستگاه هستند. منافذ تعبیه شده , به دستگاه قابلیت نصب ثابت را می دهد.  ..
1,934,463 تومان
تولید کننده: CEM مدل: AT10
تاکومتر تماسی و لیزری دیجیتال مدل AT10 شرکت CEM  بعنوان یک دورسنج ترکیبی برای هر دو عملکرد تماسی و غیر تماسی( لیزری) مناسب می باشد. خصوصیات تاکومتر CEM-AT10  محدوده تست تماسی: 2 الی 20000 RPM محدوده تست لیزری: 2 الی 200000 RPM  دقت ا..
2,000,000 تومان
تولید کننده: HoldPeak مدل: 9236C
تاکومتر دیجیتال مدل 9236C محصول شرکت HoldPeak می باشد. این دستگاه, به عنوان یک دور سنج ترکیبی پوشش دهنده هر دو عملکرد دورسنجی تماسی و لیزری (غیر تماسی) می باشد. همچنین علاوه بر سنجش سرعت دورانی , سنجش سرعت خطی و مسافت طی شده نیز امکان پذیر است.دقت دستگاه در جهت بسیاری از کاربردها مناسب است.  ..
1,738,843 تومان
تولید کننده: HoldPeak مدل: HoldPeak-990B
این تستر جهت تست قطعات بردهای SMD, با داشتن نوک پنسی و همچنین داشتن قابلیت اتصال پروب به پنس کارایی ویژه ای در تست و عیب یابی سریع و راحت این نوع بردها دارد.داشتن قابلیت تغییر رنج اتوماتیک و پوشش تست های دیود زنر, از دیگر کارایی های این دستگاه است.همچنین یک عدد پنس یدکی به همراه دستگاه ارائه می شود...
0 تومان
تستر باتری Multimetrix-VT31A
ناموجود
تولید کننده: Multimetrix مدل: VT31A
 ویژگی های تستر باتری به شرح زیر می باشد:  مناسب برای تست باتری اتومبیل و دینام  دستگاهی کاربردی برای دانستن دقیق عمر باتری ها و زمان مناسب تعویض آنها قابلیت تست باتری های دکمه ای 1.5 ولتی ساعتی، باتری های دوربین 6 ولتی، باتری های لیتیومی 3 ولتی و انوا..
0 تومان
نمایش 1 تا 12 از 36 (3 صفحه)